Polecane posty

Murphys    152

No właśnie ten zdesykowane glifosatem 2l/ha żeby tylko żyto zaschło bo jęczmień był już do koszenia i tak 2 tygodnie za długo stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Może być problem, jeszcze zależy czy zastosujesz zwykły glifosat czy reglone. Tyle że do zwalczenia perzu lepszy zdecydowanie będzie glifosat. Możesz zaryzykować i dać glifosat i potem sprawdzić siłę kiełkowania.

W tamtym roku przed żniwami pryskłałem jęczmień oizmy glifosatem. Siałem nasionami z tego pola i nie było problemu ze wschodami. Oczywiście siłę kiełkowania trzeba sprawdzić przed siewem obligatoryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sprawdzenie siły kiełkowania zawsze powinno być obowiązkiem, zresztą jak inaczej obliczyć optymalną ilość wysiewu jeżeli nie znamy siły kiełkowania.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jeczmien kiedy mozna reglonowac jeczmien jary jak ziarko sie w palcach rozgniata to jeszcze nie ? to keidy ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podaj dokładniej jak to faza. Mleczna czy woskowa? Bo do pełnej jeszcze trochę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no juz mleczna nie ejst to bedzie podchodzila pod woskowa raczej bo jak palcami sie rozciska to nie leci mleko juz to keidy mozna pryskac? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeszcze bym trochę poczekał z reglone, aż ziarno zacznie twardnieć (aż będzie ciężko przeciąć ziarnko paznokciem). Aż tak nierówno dochodzi Ci jęczmień?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

jeczmień jary koszony 23 ładnie sypie tylko teraz ta pogoda tydzień przelotnych opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jeszcze bym trochę poczekał z reglone, aż ziarno zacznie twardnieć (aż będzie ciężko przeciąć ziarnko paznokciem). Aż tak nierówno dochodzi Ci jęczmień?

tak nierowno dochodzi ale drugie jest to ze tam jest perz gluchy owies i wogole bo to dzierzawa swierza i trzeba zreglonowac tam mam oprysk i pisze ze po 7 10 dniach nastepuje usychanie czy cos takeigo bo to jest jakis oprysk o dzialaniau reglonujacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

witam,

chcialbym zapytac sie czy ktos z was sial jeczmien ozimy JUP --jesli tak to prosze o opinie --chcialbym go posiac ale nie wiem jak z plonowaniem i czy sie oplaca czy zostac przy sprawdzonym lomerycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tak nierowno dochodzi ale drugie jest to ze tam jest perz gluchy owies i wogole bo to dzierzawa swierza i trzeba zreglonowac tam mam oprysk i pisze ze po 7 10 dniach nastepuje usychanie czy cos takeigo bo to jest jakis oprysk o dzialaniau reglonujacym

A teraz już rozumiem. Reglone ma szybkie działanie i w dobrych warunkach już w niecały tydzień da dobre efekty, gorzej może być z perzem.

Na ostateczne zniszczenie perzu najlepszy jest jednak glifosat, i przygotuj się że będzie trzeba na ściernisko dać avans, tajfun czy klinik. A na owies głuchy dobry jest axial.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Czy dobrze zrobię jak zasieje jęczmień ozimy po pszenicy?Pod korzeń nawóz być może będzie obornik kurzy.Niektórzy nie proponują siać jęczmienia dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

teoretycznie możesz zasiać jęczmień ozimy po pszenicy, chociaż nie jest to najlepszy przedplon. Musisz już na wstępie zaprawić ziarno czymś lepszym (baytan, scenic, kinto duo). Na wiosnę obowiązkowo zabieg T1 z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Nie jest źle, lepiej jęczmień po pszenicy niż odwrotnie. Płodozmian rzepak, pszenica, jęczmień to częsty standard. Zależy co rosło przed pszenicą. Miałem w tym roku kawałek jęczmienia oz po pszenżycie, odpuściłem sobie fungi i skracanie, bo wydawał się ch*jowy, a szóstka z ha uleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam jęczmień ozimy rok w rok po pszenżycie ozimym i nie narzekam ale nasiona są dobrze zaprawione potem ochrona i co najważniejsze dokładne zwalczanie odrostów z pszenżyta bo potem może być bałagan jak jęczmień dojrzewa a w nim pszenżyto zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Tylko i wyłącznie niszczenie samosiewów jeśli takie są uprawkami. Najpierw jest podorywka, potem kilka dni czekam aż coś skiełkuje i bronuję, w dodatku jak jeszcze trzeba to na kilka dni przed orką jadę agregatem, za wiele jęczmienia nie sieję to mogę się pobawić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

witam,

 

mam pytania:

 

1.czy mogę zasiać jęczmień jary po życie i pszenżycie,

2.czy wapno rozsiać na ściernisko a jak nie to kiedy,

3.po rozsianiu wapna po jakim czasie mogę wozić obornik i gnojówkę (świński) te zabiegi chceb zrobić na jesień

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

1. Siać możesz

2. Wapno mozesz na ściernisko pomoże rozłożyć resztki pożniwne,

3. od 4-6 tygodniu od wapnowania można stosować bez żadnych obaw :)

 

 

A teraz ja mam pytanie miał ktos z Was jęczmien favour ?? chciałbym go zasiać na IVa na próbę i prosiłbym o jakieś wypowiedzi na temat tej odmiany

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Tez tak myslalem ,

Tylko w moim rejonie optymalmy siew 15-20 wrzesien czy troche nie za wczesnie no i potem bede musial uprawic bo nie mam agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Siał ktoś odmianę jęczmienia ozimego Antonella? Jakie wrażenia? Jak plonuje i zimuje.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Tez tak myslalem ,

Tylko w moim rejonie optymalmy siew 15-20 wrzesien czy troche nie za wczesnie no i potem bede musial uprawic bo nie mam agregatu

 

W sam raz tak jest, jak lżejsza ziemia to osiądzie i będzie lepsza uprawa a jak ciężka to kilka deszczy rozmoczy wtedy i również lepiej się uprawia - gorzej jak jest susza bo wtedy robi się skała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj