Polecane posty

Strazak76    3

Wreszcie przestało padać , i udało się wjechać w pole , oczy aż zabolały od tych deszczy ładnie grzyb sobie weszedł , nie mogłem wcześniej wjechać i żałuje , dałem dziś konkret koktajl mam nadzieje że nie przypali :)

 

13,3% Mocznika ( 40 kg/300L wody) + 4,1% S,Magnezu ( 12,5 kg/300L ) + 3 kg Kristalon ( 1,5kg żółty + 1,5 kg pomarańcz) + 2L Mn (160g) + 2L Zn( 112g) + 0,5 L Cu (80g) + 1L Duett Star + 0,2 L Falcon

 

taka dawka poszła na 1,2 hektara , Jęczmień Atico faza 29-30 BBCH , po niedzieli bedę planował zabieg skracania Moddusem + Stymulator Tytanit :) + druga dawka Micro :) heh

Niezła mieszanka wybuchowa jak możesz to napisz za tydzień jak to wygląda a najlepiej fotkę dodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chcę jutro pryskać a nie jestem pewien czy mogę w jednym zabiegu zastosować: 8% mocznik + 5% siarczan magnezu + 1l insol 3 + 0,6l amistar + 0,4 artea?

Pomożecie? :)

Możesz zrobić taka miksturę, dodawaj w takiej kolejności jak napisałeś. Tylko z mocznikiem zejdź do 5% i siarczan 3%.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

w jakiej fazie moge uzyc falcon w jeczmieniu jarym zeby zabespieczyc kłos juz widoczne sa osci do połowy odmiana wczesna suweren,pierwszy zabieg ok 2 tygodnie temu bumper 0,5l+topsin m 0,7l+cerone 0,75l

jeżeli masz jechać na t2 to ja osobiście tak na przyszłość radziłbym cerone podzielic na dwie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

23 maja pryskałem jeden kawałek jęczmienia jarego Basic Pumą w dawce 0,85l/ha i nie widzę żadnych objawów fitotoksycznych. Wczoraj opryskałem drugi kawałek tego jęczmienia, bo wcześniej się nie dało wjechać, a ostatnio też codziennie kropiło. Zastosowałem dawkę 0,9/ha. W jęczmieniu już pomału widać wąsy (na niektórych roślinach). Pole jęczmienia, które pryskałem ponad tydzień wcześniej herbicydem, wczoraj opryskałem fungicydem Zafir 400 EW. Miałem ochotę dodać siarczan magnezu, ale bałem się, aby nie ożyły chwasty jednoliścienne, albowiem dopiero na niektórych widać efekty działania Pumy. Po zabiegu fungicydem, po około 80 minutach nastąpiła lekka lekka mżawka. Po takim czasie od wykonania oprysku, zabieg będzie skuteczny? Bo na Zafirze nie pisze nic o tym, ile czasu nie może padać. Na Forum pojawiały się opinie, że nowe fungicydy wymagają najczęściej godziny, aby zabieg nimi był skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo jęczmień już zaczyna powoli wypuszczać kłosa narazie to tylko małe włoski widać gdzie niegdzie jakiś malutki kłos i chciałbym na dwóch kawałkach opryskać to jeszcze pumą bo widze że dużo miotły zaczyna mi tam rosnąć bo popełniłem błąd z opryskami kupiłem za słabe środki . I czy moge pryskać czy nie zaszkodze jęczmieniowi a bardzo zależy mi na czystym polu niechce żeby zarosło mi to miotłą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Witam panowie, co polecacie na drugi i ostatni zabieg fungicydowy w jęczmieniu Poldek siany był 29 marca, właśnie zaczyna się kłosić, na T1 dostał 19 ,maja Menara 0,5l+Modus 0,4l,ale plamistość siatkowa męczy go strasznie, czy soligor w najbliższych dniach będzie dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy ktos wyjasni mi jak to sie wylicza jest np podany jeczmienia jarego plon i jest podany nie ilosc ton tylko 106 % wzorca a wzorzec jaki jest zeby to policzyc?

bo nie we wszystkich podaja

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

chwile to trwało,ale doszedłem,na jęczmieniu ozimym pojawił się zółwinek,ach,całe zycie się człek uczu,spustoszenie w kłosach robi a tu pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Czy można w fazie BBCH 39-41 zastosować jakiś herbicyd? Pierwszy zabieg był chwastoxem trio ale w zmniejszonej dawce no i niestety w miejscach gdzie jęczmień jest rzadszy to trochę chwastów się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

może ktoś spotkał się z żółwinkiem zbożowym?mospilan go nie ruszył,moze coś pokroju dursbana zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJ206    1

zakupiłem ziarno kwalfikowane jęczmienia ozimego METAXA jesienią 2013 w CN KIelce i okazało się że w zbożu jest żyto (siane po pszenżycie jarym) i to jest od 5 do 30 żdżbeł na 10m2,dodatkowo w jęczmieniu dwurzędowym są kłosy wielorzedowe ok 5% a na dodatek okazalo się że w jeczmieniu jest GŁOWNIA PYLĄCA ok1-2% a to jest oznaką złego zaprawiania. Reklamacji CN w Kielcach nie uznała bo w nasionach w stopniu kwalfikacji C1 wszystko to może być CIEKAWE, dodatkowo ziarno pszenżyta zakupione u nich Jesień 2013 miało wschodowość ok48%. Za co My im k........ płacimy,każdy wysnuje sobie wniosek SAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moze mi cos doradzicie nie skracalem jeczmienia jeszcze teraz przez tydzien padalo mam zamiar jutro to zrobic jeczmien przed kloszeniem pewnie pozostaje tylko cerone zalecane jest 0.75 na ha moge dac troche wiecej zeby lepiej go przytrzymalo? czy moge dodac mocznik i jakiegos npk do tego zabiegu? jakie bezpiecznie steznie?i cos na grzybabchociaz jeczmien trzyma sie bardzo dobrze nie widac oznak plamistosci ale profilaktycznie trzeba cos dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

pewnie ze daj na grzyba,sam zobacz jaka pogoda,co do mocznika to nie podpowiem bo nie stosuje,cerone usztywni i nawet około 1 litra można dac do tego grzybowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a kolega rolstudent gdzie studiuje?

 

Kiedys na SGGW. Teraz to sie robi doktorat u siebie na gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

też się doktoryzuję w swoim gospodarstwie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tak najlepiej. Doswiadczenie zdobyte u sobie jest nie do ocenienia.

My odpowiadamy zata calym swoim majątkiem:-D

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

no macie racje panowie z tym własnym zdobytym doswiadczeniem,na swoim gruncie ale wracajac do jeczmienia ja dałem na niego cerone 0,8l +0,5l bumpera i 0,7l topsim m na ha i ma sie dobrze do tej pory,ale z tym cerone to nie za pózno juz uwazaj zeby nie przypalic bo mój sie wykłosił w 70% odm.suweren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

moze mi cos doradzicie nie skracalem jeczmienia jeszcze teraz przez tydzien padalo mam zamiar jutro to zrobic jeczmien przed kloszeniem pewnie pozostaje tylko cerone zalecane jest 0.75 na ha moge dac troche wiecej zeby lepiej go przytrzymalo? czy moge dodac mocznik i jakiegos npk do tego zabiegu? jakie bezpiecznie steznie?i cos na grzybabchociaz jeczmien trzyma sie bardzo dobrze nie widac oznak plamistosci ale profilaktycznie trzeba cos dac ?

 

hmm nie przekraczaj zbytnio dawki zalecanej :) z regulatorem tu mowa :) , co do mocznika daj jakieś 5 % stezenie jest ono odpowiednie czyli max 15 kg na 300L wody do tego możesz dosypać siarczanu magnezu 5 % i zbytnio bym tu z npk nie dawał ale jak wolisz ja bym dał miedzi z 9 g na 1 tone ziarna ( spodziewanego plonu) i 5 g /1t boru :) max 50 g czystego boru na zabieg można dawać w zbożach jak czytałem ;) , co do od grzyba , pryskałeś czymś wcześniej , mozesz dać coś z 2 lub 3 substancjami np Falcon w jeczmieniu podobno bardzo dobrze sie spisuje nawet w jednozabiegowej ochronie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem jęczmień jary teraz pumą bo mietlica mi wychodzi jęczmień w fazie początkowej kłoszenia narazie tylko ości widać i troszke kłosa . I czy puma nie zrobi mu krzywdy mam troche obawy ale musiałem zaryzykować bo by mi zaguszyło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie w sobotę na jednym kawałku było widać wąsy i pryskałem Pumą (wcześniej pogoda nie pozwoliła wjechać w to pole). Tydzień wcześniej opryskałem inny kawałek i nic się nie stało jęczmieniowi (wtedy kłos po "rozebraniu" rośliny miał 5 cm). Owies głuchy już ma objawy działania herbicydu; nawet okazy, które były w zaawansowanej fazie strzelania w źdźbło.

 

Mam teraz dwa pytania:

1) Czy można pryskać jęczmień jary fungicydem (lub insektycydem) w fazie kwitnienia? Dziś zauważyłem, że jeszcze całkiem jęczmień nie wyszedł z pochwy liściowej, a już kwitnie. A miałem go pryskać nawozami dolistnymi, gdyż w sobotę pryskałem jeden kawałek fungicydem.

2) Czy mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po okresie kwitnienia (np. siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit)?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

tydzień temu jechałem cyperkilem na skrzypionke plus odżywka NPH+ mikro i jęczmień pokazał kłos warto jeszcze raz go odżywić czy za późno bo mało N dostarczyłem w postaci saletry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

podpowiedzcie mi koledzy mam jęczmień jary który teraz mi się wykłasza i mam kilka placów gdzie jest rzadszy po prostu słabsze pole, czy mogę jeszcze teraz podsiać go saletrą aby się troszkę poprawił czy prysnąć odżywkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a stanie sie cos jesli podrzucisz go ta saletra i przelecisz go tymi odzywkami no bo chyba nie skoro taki słabawy jest, wiec moim zdaniem lec z jednym i drugim zawsze bedzie lepiej.ja w swój jeczmien odm.natasia wpakowalem w tamtym tygodniu 150kg na 1 ha saletry i na tym koniec bo by nie ustał chociaz odmiana karłowata tak wiec jesli sie zdecydujesz na saletre to tez ostroznie bo jeczmien to nie pszenica ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ponawiam swą prośbę o udzielenie mi odpowiedzi na pytania postawione we wcześniejszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj