Polecane posty

tomi1349    8

Jak w dzień temp. jest 30C a noce są po 15C to mogę wieczorem pryskać cerone czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...

Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

W poniedziałek pryskałem mustangiem jęczmień jary to mogę jutro pojechać modusem a pojutrze tilt+ odzywki czy za szybko?

milanreal czy jak w dzień jest około 30 to sam modus może przypalic ? bo niby zabieg w słonetrznej pogodzie lepiej działa ale może w tych warunkach (upały) bezpieczniej było by go wykonać wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

sytuacja wygładała następująco,najpierw pryskałem pszenżyto,zostało mi 80 litrów cieczy,rozmiesząłem w wiadrze 7 kg mocznika i magnez,do opryskiwacza wlałem moddus i buteleczkę po modusie przepłukałem roztworem mocznika i magnezu z wiadra,w butelce się scięło (te pozostałości ze scianek),potem wlalem wiadro do opryskiwacza, rozumiem ze skoro w buteleczce zcięło to w opryskiwaczu równiez? czy po prostu w wiadrze było zbyt duze stężenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...

Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

ccc w jęczmieniu to jedynie na rozkrzewienie tak to ono chyba za wiele nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja kolego nalewam zawsze ze 100 litrów i włączam mieszadło i dopiero po włączonym mieszadle dodaję resztę i nie mam problemów że mi się coś ścina i jak jadę na pole to mieszadło cały czas pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Chcę dać na T1 w jarym jęczmieniu Tilt Turbo 0,5 + Mondatak 0,6. Czy to będzie dobra ochrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Witam. Czy mogę pryskać jęczmień jary moddusem gdy ma już on 3 kolanka? Dodam że wcześniej nie był niczym skracany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Kondziu1832 - Między herbicydami należy zachować tygodniową przerwę, podobnie jak między herbicydem a regulatorem. A masz w jęczmieniu jakieś przebarwienia po zastosowaniu Pumy? Ja będę ją dopiero stosował. Pytam z ciekawości, bo na Forum różne opinie odnośnie efektów stosowania Pumy w jęczmieniu, a rejestrację przecież ona ma w tym zbożu.

 

marcin0142 - Ja dziś mam pryskać jęczmień na jednym kawałku (bo powinno dać się wjechać), ale późnym popołudniem, bo narazie bardzo grzeje. Muszę jeszcze sprawdzić, w jakiej jest fazie. Przez ostatnie deszcze nie wiem, czym pryskać teraz - czy regulatorem, czy Pumą. Dwa kolanka w moim jęczmieniu były w poniedziałek. Też się zastanawiam jak to jest ze stosowaniem trineksapaku etylu w jęczmieniu jarym: na etykiecie Moddusa pisze, że do drugiego kolanka, a na Optimusie, że do trzeciego kolanka. I właśnie nie wiem, jak to jest właściwie ze stosowaniem tej substancji aktywnej w tym zbożu, czy można w fazie trzeciego kolanka pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@lukaszm - jeżeli chodzi o PUMĘ to nie mam narazie żadnych zastrzeżeń ale zobaczymy z biegiem czasu. W tamtym roku wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pierwszy zabieg poszedł intizam .. a na drugi mistić tylko kiedy najlepiej go zastosować ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Tylko, że Cerone zawiera etefon, a ta substancja działa krótko - 2-5 dni. Dodatkowo przyspiesza starzenie się roślin, no i z tego, co tutaj piszą Forumowicze (i nie tylko z tego, co tu jest napisane) etefon zalecany jest głównie do skracania dokłosia.

Jeśli o mnie chodzi, to pierwszy raz mam zasiany jęczmień jary i się też boję o to, by mi nie wyległ. Mam Moddusa i zastosowałbym go nawet dziś, ale chcę poznać jeszcze opinie doświadczonych Forumowiczów, do kiedy można go stosować - do drugiego, czy do trzeciego kolanka? Później pójdę sprawdzić, w jakiej fazie jest jęczmień. Jeśli ma trzy kolanka, to się wstrzymam, aż uzyskam odpowiedź na tym Forum. Bo łatwo jest opryskać, a potem można tego żałować. Gdyby nie pogoda, to już bym opryskał, gdy tylko był jęczmień w fazie pierwszego kolanka. A teraz muszę czekać, aż pole wyschnie. Jeden kawałek dziś powinno się dać pryskać.

 

Kondziu1832 - W jakiej dawce i fazie stosowałeś Pumę?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ile czasu trzeba odczekać od zastosowania PUMY do zastosowania Mustang-a Forte?

Jeżeli brak sytuacji stresowych to po 5 dniach bym już jechał. Tylko pamiętać trzeba żeby tego typ herbicydów nie stosować w czasie suszy, co producenci na etykiecie napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Właśnie wróciłem z pola. Wysokość jęczmienia to 33-37cm (liczona razem z najdłuższym widocznym liściem). Pierwsze kolanko 4,5cm nad węzłem krzewienia, drugie 6,5cm nad pierwszym, a trzecie 2,5cm nad drugim. Widoczny kłos ma 2cm długości. No więc trzeba zapomnieć o Moddusie. Zaraz jadę jeden kawałek pryskać Pumą, jak tylko ustanie wiatr. Za ile dni po niej mogę stosować Cerone? Siedem dni wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
Napisano (edytowany)

U mnie jest już flagówka, wiec niebawem się wykłosi.

I teraz CZY JAK JEST 30C W DZIEŃ I NOCE PO 15C TO MOGĘ PRYSKAĆ CERONE?

Jak tak to lepiej wieczorem czy rano????

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

przy takiej pogodzie zabiegi robi się wieczorem.Cerone stosowane zbyt pożno moze spowodować że jeczmien bedzie miał problemy z kłoszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Właśnie wróciłem z pola. Wysokość jęczmienia to 33-37cm (liczona razem z najdłuższym widocznym liściem). Pierwsze kolanko 4,5cm nad węzłem krzewienia, drugie 6,5cm nad pierwszym, a trzecie 2,5cm nad drugim. Widoczny kłos ma 2cm długości. No więc trzeba zapomnieć o Moddusie. Zaraz jadę jeden kawałek pryskać Pumą, jak tylko ustanie wiatr. Za ile dni po niej mogę stosować Cerone? Siedem dni wystarczy?

Nie wiem czy to dobry pomysł pryskać Pumą gdy są widoczne kłosy,ciekaw jestem efektów za 10-dni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

asharot - Kłos ma 2 cm, ale żeby go widzieć, to muszę całą roślinkę delikatnie "rozebrać". To jęczmień jary, rzecz jasna. A ty mnie zrozumiałeś w kontekście "pierwszych widocznych ości"?

 

slawek2209 - A Pumą mogę pryskać rano, jeśli w dzień ma być upał? Czy lepiej wieczorem? Dziś nie opryskałem, bo wiało i nadal wieje. Wszystko by do Sąsiada poszło w pszenżyto, albo by mi się nałożyło w jęczmieniu i przypaliłoby go.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

u mnie jęczmień (prawdopodobnie nagradowicki, kupiłem dwie odmiany i nie jestem pewien gdzie którą posiałem. pisałem już o tym na forum ale nikt mi nie pomógł) ma do 70cm wysokości i jeszcze daleko mu do kłoszenia. kłosy mają około 2,5-3cm długości. dzisiaj wiał silny wiatr i pochyliło go na "przeczach", tam gdzie nie siknąłem moddusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

ile jeczmień jary może dostać azotu poo gnoju bo nie wiem czy skracać dostał około 170 kg \N34 i polifoska pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przeglądałem między czasie etykiety regulatorów zawierających w swym składzie trineksapak etylu. Na Moddusie jest, że w jęczmieniu jarym stosować od fazy pierwszego kolanka do drugiego, a na Optimusie, że od pierwszego do trzeciego. No więc jak to jest?

Sądzę że nawet w fazie liścia flagowego nie powinien narobić większego bałaganu. Choć najlepsze efekty daje moddus we wczesnych fazach czyli 1 kolanko.

A czy można w jednym oprysku zastosować cerone w dawne 0,75l/ha i tilt turbo w dawce 1l/ha, lub cerone z duetem star? Nie chciałbym jeździć dwa razy. Nie przypali zboża taka kombinacja?

Nie przypalisz chyba że już faza kłoszenia. Tilt jest bezpieczny, umiarkowane przenikanie w roślinie, podobnie jak cerone zresztą.

Panowie miałem problem z opryskiem,dałem mocznik i siarczan mg i modus i zrobiła się śmietana ale końcówki się nie zatykały,czy w ogole cos zadziała?

Charakterystyczne dla moddusa jest powstawanie kłaczków w momencie wlewania do opryskiwacza. To stan przejściowy, kilka minut przy włączonym mieszadle i wszystko się wymiesza. Zresztą zaleca się aby w trakcie dodawania składników oprysku mieszadło było włączone.

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...

Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

CCC słabo działa w jęczmieniu, szkoda pieniędzy.

W poniedziałek pryskałem mustangiem jęczmień jary to mogę jutro pojechać modusem a pojutrze tilt+ odzywki czy za szybko?

milanreal czy jak w dzień jest około 30 to sam modus może przypalic ? bo niby zabieg w słonetrznej pogodzie lepiej działa ale może w tych warunkach (upały) bezpieczniej było by go wykonać wieczorem?

Możesz, nic się nie stanie.

Moddus najlepiej działa gdy jest ciepło i słonecznie. Umożliwia to szybkie przenikanie substancji aktywnej w roślinie. Oczywiście bezpieczna temp to max 25 stopni. Gdy jest więcej należy czekać do wieczora.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj