Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krokodyl do ładowacz coołowego

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 12:31

Krokodyl do ładowacz coołowego Chiałem się zapoznać w jakiej cenie byłby krokodyl do tur-a aby można było wybierać kiszonke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krokodyl do ładowacz coołowego Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 13:11

Krokodyl do ładowacz coołowego A do jakiego TUR'a ? O jakiej szerokości?
Jak by co to mam cennik Pol-Mot Biedaszki Małe.

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 13:49

Krokodyl do ładowacz coołowego Jaki by nie był to jest za drogi :D-parę dni temu dzwoniłem do Hydrametu zapytać się o cenę wideł do obornika (czyli krokodyla bez "góry")-1,8 m uwaga 2200 netto czyli bez mała 2700 brutto-to ja się pytam za co -zęby to koszt 8*70 zł tj 560 zł,materiał na ramkę można mieć z dużym zapasem za 250 zł,parę tulejek ,komplet haków ,parę elektrod-załóżmy 1000-1100 zł góra-a firma przecież kupuje te materiały w dużych ilościach a więc sporo taniej-wiem ,że mają koszty ale mimo to...chyba zresztą zauważyliście Koledzy jak te ceny wędrują w górę-rolnik ma dopłaty,rolnik zapłaci-o takiego sam sobie uspawam :)-a za zaoszczędzone 1500 zł to choćby wódki nakupuję-w ten sposób przynajmniej jakiegoś rolnika odstawiającego do gorzelni wesprę :)

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 14:26

Krokodyl do ładowacz coołowego gorzej jak wódkę sprowadzą z zagranicy (lub materiał do produkcji) :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 15:21

Krokodyl do ładowacz coołowego metal fach 4500 zł krokodyl 1.8m, natomiast 1.5 multiłopata i krokodyl po 3500 .
Ursus & JD Rulezzzz

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 15:34

metal fach 4500 zł krokodyl 1.8m, natomiast 1.5 multiłopata i krokodyl po 3500 .

Zauwazył ktoś do zajebistego podnoszenia cen przez producentów :angry: , liczą na to że jak wchodzi prow to chłopi kupią wszystko jak leci za cenę jaką zaśpiewają :D , nie ma tak, coraz bardziej myśle czy nie bardziej opłacalne bedzie zakup jakieś używki, tylko czy takie narzędzia jak krokodyle łyżki itp (tzn to co się zużywa) opłaca się kupować używane?>

#7 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 15:34

Krokodyl do ładowacz coołowego a ja ładuje obornik łyżką już 5 rok , odpycham od zgarniacza też łyżką nieraz jak nabiore dużo to zrywa tył ciągnika

Jak kupowałem tura to drogo mi się wydało i wziołem widły ( jeszcze nigdy nie kładłem nimi obornika ) ale zostały mi tylko 4 zeby bo reszta przy belach się połamała

Też mam zamiar jak inni zrobić sam ale jakoś zbieram się i nie mogę się zebrać

#8 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 19:12

Krokodyl do ładowacz coołowego Co lepsze do noszenia bel siana i słomy czy sianokiszonki (nie owiniętych) widły czy krokodyl, tzn wiem że jest coś takiego jak chwytak ale cena odstrasza więc czym to lepej zastapić (można tym i tym towiem) tylko co będzie mniej narażone na uszkodzenia, bo połamać krokodyla to dopiero bedą koszty, natomiast wbić w bele sianokiszonki kolca to też może być problem, chyba że z góry i całą pasą ciągniak sie zaprzeć.
Miejsca mam wiec nie musze ukąłdać jednej na drugiej bel sianokiszonki, więc lepiej widły czy krododyl sprawdza sie przy belach?

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 19:17

Krokodyl do ładowacz coołowego Wg. mnie to krokodyl bo bela tak szybko nie spadnie (przymie się ją górną częścią) i można ją odwracać w czasie jazdy (np. postawić na denku itp.)- bo w przypadku wideł bela się zsunie.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest taka sama, bo widły niczym się nie różnią od dolenej części krokodyla, nawet w niektórych przypadkach moża zamontować górę od krododyla na zwykłych widłach (są na to miejsca)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 19:26

Wg. mnie to krokodyl bo bela tak szybko nie spadnie (przymie się ją górną częścią) i można ją odwracać w czasie jazdy (np. postawić na denku itp.)- bo w przypadku wideł bela się zsunie.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest taka sama, bo widły niczym się nie różnią od dolenej części krokodyla, nawet w niektórych przypadkach moża zamontować górę od krododyla na zwykłych widłach (są na to miejsca)

A bawi się ktos krokodylem w zbieranie siana czy słomy (widziałem takie coś na ytobe jak rollerek z turem nazpychał gróby wałek i ładował na przyczepę, mam jeszcze starą zbierającą przyczepę i część mógl bym popodpychać krokodylem i ze sterty brać krokodylem i wozić do obory czy to dobry pomysł, lub to co jest przy domu poprostu jeździć z turem z otwartą paszczą krokodyla naspychać i zwozić na stertkę za oborą na bierzące skrmianie (najmuje prasę to bym zaoszczędził)
Kwestia jest tylko taka czy w takiego krokodyla (ktoś tu pisał) można złapać tyle siana czy słomy co i w belce jest?

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 21:27

Krokodyl do ładowacz coołowego ja kiedyś miałem do ciapka zrobione specjalne widły do spychania i ładowania słomy po kombajnie. Miały szerokość około 1,8m i długości ponad 1m. Były zamontowane 2 kółeczka. dobrze sie tym robiło ale po przerzuceniu się na prasę widły były rozebrane. Trochę szkoda bo by się czasem przydały jeszcze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 22:42

ja kiedyś miałem do ciapka zrobione specjalne widły do spychania i ładowania słomy po kombajnie. Miały szerokość około 1,8m i długości ponad 1m. Były zamontowane 2 kółeczka. dobrze sie tym robiło ale po przerzuceniu się na prasę widły były rozebrane. Trochę szkoda bo by się czasem przydały jeszcze.

No właśnie niemam prasy a chciał bym kilka pln zaoszczędzićna prasie, a mam jeszcze przyczepę zbierającą ale to badziewie ma taką wydajnośc że szkoda paliwa i przez górę przelatuje nazbieranie i wypchniecie przyczepy zajmuje bardzo dużo czasu a tak to co przed domem pospychał bym sobie kilka stertek a potem nosił krokodylem 9oczywiście to co przed zimą przerobią krówki

#13 Share Jagoda2109

Jagoda2109

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 13:15

Krokodyl do ładowacz coołowego Witajcie!Kupiłam ładowacz Quicke 3360 us,ale bez osprzętu.Chciałabym dokupić krokodyla,ale podobno nasze polskie nie pasują-trzeba przerobić mocowanie.Może ktoś coś wie na ten temat-albo zna miejsce,gdzie można kupić oryginały.Pozdrawiam-Jagoda

#14 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 13:25

A do jakiego TUR'a ? O jakiej szerokości?
Jak by co to mam cennik Pol-Mot Biedaszki Małe.

Czesc kris jak bys miał ten cennik na komputerze to przeslij mi na emaila pawel902@o2.pl
Pozdro

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 13:52

Krokodyl do ładowacz coołowego Jak by wyglądało w praktyce noszenie luźnego siana krokodylem?
Mam kilak ha łąk zaraz za stodołą oraz przyczepie zbierającą i tak sobie pomyślałem czy to co daje na bierząco przed zimą to i tak luzem w stertkach leży czy np. jak bym zgrabił grube wały i spychał to turem docisnoł krokodylem to by sie dało jakoś to pozbierać czy tylko bym naśmiecił w około i mało wzioł w tego krokodyla?

A co ze słomą czy np.. słome żytnią mugłbym poginać po pasie słomy po kombajnie nazbierać w krokodyl i do domu z tym?

#16 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 14:07

Krokodyl do ładowacz coołowego teraz to przeważnie wszystkie ładowacze mają mocowanie osprzętu tzw .EURO. wiec ten quicke też zapewne ma takowe , więc z dobraniem osprzętu nie powinno być problemu. no chyba że jest to stary model ladowacza

#17 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:39

Witajcie!Kupiłam ładowacz Quicke 3360 us,ale bez osprzętu.Chciałabym dokupić krokodyla,ale podobno nasze polskie nie pasują-trzeba przerobić mocowanie.Może ktoś coś wie na ten temat-albo zna miejsce,gdzie można kupić oryginały.Pozdrawiam-Jagoda

My mamy ten sam problem tylko że ładowaczem Agram. W Siedlcach jest producent osprzętu do ładowaczy do każdego typu mocowań. Za krokodyla 1,6m chcą ok. 3100 zł a chwytak do bel 2800 zł.
To są numery: 0608 593 177, 0606 893 169
Dzwoniliśmy dzisiaj a jeśli zamówimy w tym tygodniu to może na maj wyjdzie. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:46

Witajcie!Kupiłam ładowacz Quicke 3360 us,ale bez osprzętu.Chciałabym dokupić krokodyla,ale podobno nasze polskie nie pasują-trzeba przerobić mocowanie.Może ktoś coś wie na ten temat-albo zna miejsce,gdzie można kupić oryginały.Pozdrawiam-Jagoda

Jak zamówisz euro mocowania to nic nie bedziesz musiał przerabiać :P