Maxer

Adapter poziomy czy pionowy??

Polecane posty

Maxer    1

Witam

 

Kupuje rozrzutnik 8 T i nie wiem na jakie wałki mam się zdecydować, czy mam wybrać 2 wałki poziome ślimakowe, bądź 4 wałki ślimakowe pionowe.

Pionowe są 7 tyś. droższe od poziomych.

 

Proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

jak masz kasę to bierz pionowe nie pożałujesz a tylko zyskasz tak jak wyżej zostało wspomniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pionowe wałki szeroko rozrzucają tylko mają jedną wadę dużo obornika dostaje się na dół między taśmę wypychającą a osłonę blaszaną pod podłogą i tasma idzie na siłę dołem coś nie dopracowany model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Widziałem model matel fachu to masz adaprer pionowy i u dołu tarcze rozrzucajace to to jest dobre ja mam adapter poziomy rozrzutnik 6 ton a i odpowiedz do pytania Kapsel1m ja rozrzucam obornik z kiszonki siana i mój poziomy rozrzucał czasem się nawijało ale chwila odciąć i dale się wozi a wozili pionowymi z unii i z kiszonki jak sie trafił to sie zapychał i adapter stawał i wyrywaj wtedy rób co chesz z tym wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Moim zdaniem najlepszy jest adapter z trzech wałków poziomych.Pionowy jest trudniejszy w naprawie,rzuca szeroko ale bardzo nierównomiernie,grubiej za rozrzutnikiem a cieniej po bokach.Ja posiadam 6t tandem z Warfamy na 2 poziome wałki imyślę o zanstalowaniu trzeciego wałka, zamiast grzebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

ja też jak bym kupował wzioł bym na poziomych taniej zapłacę ale właśnie szerzej rozrzuca ale widać gdzie jechane więc wole jechać raz przy razie a nie żeby nie równo rozwieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Moim zdaniem najlepszy jest adapter z trzech wałków poziomych.Pionowy jest trudniejszy w naprawie,rzuca szeroko ale bardzo nierównomiernie,grubiej za rozrzutnikiem a cieniej po bokach.Ja posiadam 6t tandem z Warfamy na 2 poziome wałki imyślę o zanstalowaniu trzeciego wałka, zamiast grzebienia.

 

bo w pionowym tak jak w rozsiewaczu nawozów trzeba jeździć na zakładkę (mniejszą, ale trzeba), porównaj sobie koszty paliwa, starty spowodowane zbędnym ugniataniem gleby, cięższą orkę, a okaże się że ten wydatek 7 tys złotych zwróci się po 2 latach :P

Co do napraw, to moją Warfama(poziome wałki) wywiozłem jakieś 1700 razy i co jak co ale wałków nie musiałem naprawiać, więc argument remontowy jest chybiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Nie rozumiem,to z jakimi wałkami masz rozrzutnik?Jeśli np.moim rozrzutnikiem z poziomymi wałkami zatrzęsę pasek o szerokości rozrzutnika przez całą długość danego pola to takim samym rozrzutnikiem z pionowymi wałkami zatrzęsę szerszy pas ale o wiele krócej i następnym pełnym rozrzutnikiem muszę do tego miejsca dojechać itd.itd.Tak więc argument o ugniataniu pola nie bardzo mnie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mam poziomy (czytaj gorszy). A co w poziomym nie musisz dojechać na miejsce w którym skończyłeś, bo chyba nie masz pola o nieskończonej długości? W pionowym masz od 3 do nawet 12 razy mniej przejazdów w zależności od modelu.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

pionowy to tylko na 2 walce super robota i nic się nie okręca walce nie wyrywają sobie obornika jak w fortschrittach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

bOgdan,Odnoszę wrażenie,że nie czytasz moich postów uważnie.Ja nie pisałem,że poziome wałki są bardziej awaryjne.Ale jeśli nawet awari ulegnie wałek poziomy to np. wymiana łożyska jest, w przeciwieństwie do wałka pionowego,bardzo prosta.Jeśli chodzi o ugniatanie pola,to moim zdaniem,jesli mamy dwa rozrzutniki o tej samej ładowności i chcemy dać taką samą ilość obornika na ha ,to niezależnie od typu wałków ilość przejazdów po polu będzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie będzie podobna, biorąc pod uwagę nawet konieczność dojechania na miejsca zakończenia zrzutu, to wg moich obliczeń ilość przejazdów w zależności od wymiarów pola będzie od co najmniej 2 do nawet 4 razy mniejsza. dodatkowo jeśli mamy rozrzutnik 12 metrowy, to możemy jechać po ścieżkach technologicznych, nie wspominając już o wydajności pracy...

Ależ to Ty nie czytasz moich postów :P bo ja właśnie napisałem, że wałki poziome nie są awaryjnie podobnie jest z pionowymi. I przestań już udowadniać na siłę, że coś gorsze, jest lepsze, od czegoś naprawdę lepszego.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

adapter pionowy to całkiem inna bajka:) poziomy to juz legenda. i jak brać pionowy to polecam na 2 wałki (lepsza i szybsza robota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Do poprzednika jakoś w poziomymi nie miałem problemu z pchaniem się obornika pod podłogę teraz mam z pionowymi i fajna sprawa rozrzuca na min 6 metrów tylko obornik na dole wałków dostaje się pod podłogę i tasma ma ciężko trzeba tam często zaglądać już poszedł wał coś nie dopracowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego 3 sezon Tytan10 Tandem ,coś nie dopracowali za dużo obornika dostawało się tam do tego jak załadujesz zbity obornik na równo idą olbrzymie siły na taśme a wygląda delikatnie jak w starych 3,5 t ,podgieli tą blaszaną osłonę trochę i trochę pomogło i delikatny posów jak masz pełną zbitego mokrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomir    0

Planuje kupno rozrzutnika i zastanawiam sie nad 2 wałkami pionowymi i możliwościa rozsiewu wapna

Rozsiewał ktoś wapno tytanem 8 premium??.

Jakie opinie o nim opinie??

Edytowano przez slawomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

no ja w swoim nie mam takich problemów. rozrzuca ładnie równo a na rozrzutniku czysto.

A jakiej marki to sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1235    0

Witam mam dylemat czy kupić rozrzutnik dwu walcowy pionowy Tytan 10 premium dodam ze mam na stanie 6t rozrzutnik tylko z wałkami poziomymi podpowiecie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Licz sie że w 2 walcowym są zwiekszone opory pracy przez co do np 6 tonowego rozrzutnika potrzeba 120 koni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1235    0

Co do mocy to ten nowy rozrzutnik tytan 10 premium miał by pracować z nh T6155 myśle ze bez problemu dałby sobie rade.

Tylko chodzi mi o to czy jest sens go kupować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj