Skocz do zawartości

Zdjęcie

Adapter poziomy czy pionowy??

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:22

Adapter poziomy czy pionowy?? Witam

Kupuje rozrzutnik 8 T i nie wiem na jakie wałki mam się zdecydować, czy mam wybrać 2 wałki poziome ślimakowe, bądź 4 wałki ślimakowe pionowe.
Pionowe są 7 tyś. droższe od poziomych.

Proszę o wasze opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Adapter poziomy czy pionowy?? Dzisiaj, 13:12
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2162 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:26

Adapter poziomy czy pionowy?? bierz pionowe bo wtedy szerzej rozrzuca i nie trzeba tak przy kupie jeździć.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 marzec 2012 - 22:43

Adapter poziomy czy pionowy?? jak masz kasę to bierz pionowe nie pożałujesz a tylko zyskasz tak jak wyżej zostało wspomniane

#4 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 październik 2012 - 09:19

Adapter poziomy czy pionowy?? Który adapter lepszy do gnoju z siana i sianokiszonki 4 wałki ślimakowe czy 2 ?

#5 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 27 październik 2012 - 18:45

Adapter poziomy czy pionowy?? Pionowe wałki szeroko rozrzucają tylko mają jedną wadę dużo obornika dostaje się na dół między taśmę wypychającą a osłonę blaszaną pod podłogą i tasma idzie na siłę dołem coś nie dopracowany model

#6 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 28 październik 2012 - 19:55

Adapter poziomy czy pionowy?? Widziałem model matel fachu to masz adaprer pionowy i u dołu tarcze rozrzucajace to to jest dobre ja mam adapter poziomy rozrzutnik 6 ton a i odpowiedz do pytania Kapsel1m ja rozrzucam obornik z kiszonki siana i mój poziomy rozrzucał czasem się nawijało ale chwila odciąć i dale się wozi a wozili pionowymi z unii i z kiszonki jak sie trafił to sie zapychał i adapter stawał i wyrywaj wtedy rób co chesz z tym wtedy

#7 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:00

Adapter poziomy czy pionowy?? Moim zdaniem najlepszy jest adapter z trzech wałków poziomych.Pionowy jest trudniejszy w naprawie,rzuca szeroko ale bardzo nierównomiernie,grubiej za rozrzutnikiem a cieniej po bokach.Ja posiadam 6t tandem z Warfamy na 2 poziome wałki imyślę o zanstalowaniu trzeciego wałka, zamiast grzebienia.

#8 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:12

Adapter poziomy czy pionowy?? ja też jak bym kupował wzioł bym na poziomych taniej zapłacę ale właśnie szerzej rozrzuca ale widać gdzie jechane więc wole jechać raz przy razie a nie żeby nie równo rozwieść

#9 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:00

Adapter poziomy czy pionowy??

Moim zdaniem najlepszy jest adapter z trzech wałków poziomych.Pionowy jest trudniejszy w naprawie,rzuca szeroko ale bardzo nierównomiernie,grubiej za rozrzutnikiem a cieniej po bokach.Ja posiadam 6t tandem z Warfamy na 2 poziome wałki imyślę o zanstalowaniu trzeciego wałka, zamiast grzebienia.

bo w pionowym tak jak w rozsiewaczu nawozów trzeba jeździć na zakładkę (mniejszą, ale trzeba), porównaj sobie koszty paliwa, starty spowodowane zbędnym ugniataniem gleby, cięższą orkę, a okaże się że ten wydatek 7 tys złotych zwróci się po 2 latach :P
Co do napraw, to moją Warfama(poziome wałki) wywiozłem jakieś 1700 razy i co jak co ale wałków nie musiałem naprawiać, więc argument remontowy jest chybiony.

#10 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:05

Adapter poziomy czy pionowy?? Nie rozumiem,to z jakimi wałkami masz rozrzutnik?Jeśli np.moim rozrzutnikiem z poziomymi wałkami zatrzęsę pasek o szerokości rozrzutnika przez całą długość danego pola to takim samym rozrzutnikiem z pionowymi wałkami zatrzęsę szerszy pas ale o wiele krócej i następnym pełnym rozrzutnikiem muszę do tego miejsca dojechać itd.itd.Tak więc argument o ugniataniu pola nie bardzo mnie przekonuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:49

Adapter poziomy czy pionowy?? Mam poziomy (czytaj gorszy). A co w poziomym nie musisz dojechać na miejsce w którym skończyłeś, bo chyba nie masz pola o nieskończonej długości? W pionowym masz od 3 do nawet 12 razy mniej przejazdów w zależności od modelu.

Edytowany przez b0gdan, 13 styczeń 2013 - 20:51.

#12 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:11

Adapter poziomy czy pionowy?? pionowy to tylko na 2 walce super robota i nic się nie okręca walce nie wyrywają sobie obornika jak w fortschrittach

#13 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:36

Adapter poziomy czy pionowy?? a jak te poziome ślimakowe wałki się sprawdzają leprze od zwykłych

#14 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:00

Adapter poziomy czy pionowy?? bOgdan,Odnoszę wrażenie,że nie czytasz moich postów uważnie.Ja nie pisałem,że poziome wałki są bardziej awaryjne.Ale jeśli nawet awari ulegnie wałek poziomy to np. wymiana łożyska jest, w przeciwieństwie do wałka pionowego,bardzo prosta.Jeśli chodzi o ugniatanie pola,to moim zdaniem,jesli mamy dwa rozrzutniki o tej samej ładowności i chcemy dać taką samą ilość obornika na ha ,to niezależnie od typu wałków ilość przejazdów po polu będzie podobna.

#15 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:29

Adapter poziomy czy pionowy?? nie będzie podobna, biorąc pod uwagę nawet konieczność dojechania na miejsca zakończenia zrzutu, to wg moich obliczeń ilość przejazdów w zależności od wymiarów pola będzie od co najmniej 2 do nawet 4 razy mniejsza. dodatkowo jeśli mamy rozrzutnik 12 metrowy, to możemy jechać po ścieżkach technologicznych, nie wspominając już o wydajności pracy...
Ależ to Ty nie czytasz moich postów :P bo ja właśnie napisałem, że wałki poziome nie są awaryjnie podobnie jest z pionowymi. I przestań już udowadniać na siłę, że coś gorsze, jest lepsze, od czegoś naprawdę lepszego.

Edytowany przez b0gdan, 14 styczeń 2013 - 21:36.

#16 Share michalszm

michalszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:04

Adapter poziomy czy pionowy?? adapter pionowy to całkiem inna bajka:) poziomy to juz legenda. i jak brać pionowy to polecam na 2 wałki (lepsza i szybsza robota)

#17 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:32

Adapter poziomy czy pionowy?? Do poprzednika jakoś w poziomymi nie miałem problemu z pchaniem się obornika pod podłogę teraz mam z pionowymi i fajna sprawa rozrzuca na min 6 metrów tylko obornik na dole wałków dostaje się pod podłogę i tasma ma ciężko trzeba tam często zaglądać już poszedł wał coś nie dopracowali

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 14:38

Adapter poziomy czy pionowy?? W jakim to rozrzutniku się dzieje?

#19 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 15:44

Adapter poziomy czy pionowy?? Kolego 3 sezon Tytan10 Tandem ,coś nie dopracowali za dużo obornika dostawało się tam do tego jak załadujesz zbity obornik na równo idą olbrzymie siły na taśme a wygląda delikatnie jak w starych 3,5 t ,podgieli tą blaszaną osłonę trochę i trochę pomogło i delikatny posów jak masz pełną zbitego mokrego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michalszm

michalszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:35

Adapter poziomy czy pionowy?? no ja w swoim nie mam takich problemów. rozrzuca ładnie równo a na rozrzutniku czysto.