Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 marzec 2012 - 20:29

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Co zrobić w takim wypadku? Od czego zacząć? Minął miesiąc od sprzedaży a kasa powinna być po 2 tygodniach Znam co najmniej 2 rolników w tej samej sytuacji Handlarz ciągle przyjeżdża na bazę i skupuje ale niektórym z tego co wiem wypłaca kasę w terminie Jak wyglądają ewentualne kroki prawne które można podjąć w takiej sytuacji? Czym ewentualnie można zagrozić temu handlarzowi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Dzisiaj, 04:44
  •  

#2 Share AgroSzpok

AgroSzpok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:59

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki masz fakturę ? albo numer do niego a dłóżo mu bykow sprzedales ?

#3 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 marzec 2012 - 21:02

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki jak on się nazywa i skąd jest

#4 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:05

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki moim zdaniem to idź do jakiegoś prawnika,ale jak masz fakturę i wyciąg z banku na którym nie ma że Ci kase przelał to masz twardy dowód na to że Cie oszukał

#5 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:04

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki miałem podobny przypadek na jesieni, u mnie pomogło postraszenie gościa firmą windykacyjną. Jeżeli to nie pomorze to faktycznie zgłoś to do takiej firmy, stracisz od kilku do kilkunastu % w zależności od trudności sprawy, ale coś odzyskasz.

#6 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:59

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Sprawa nie dotyczy mnie bezpośrednio ale mojego teścia, szwagra i ich sąsiada Oddawali oni bydło tego samego dnia Jak się kontaktowali to niby ciągle obiecuje że już przeleje ale na razie nic z tego nie wynika Możliwe że wynika to z faktu że ich odbiorca również zalega z płatnością i stąd ta zwłoka skoro innym płacą w terminie Dlatego pytam co w takich przypadkach w ogóle się robi bo nie miałem nigdy takich problemów

Edytowany przez MAT912, 12 kwiecień 2012 - 20:18.
Cytowanie poprzedniego posta

#7 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 23:26

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki kto to taki i skąd ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#8 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 20 marzec 2012 - 08:45

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Szkoda kasy na prawnika, który zrobi dokładnie to, co możecie sami zrobić za darmo ( usługi prawnika kosztują od czynności i później % od zasądzonej kwoty, nawet jeżeli kasy nie odzyskasz) Zrób na początek tak: napisz wezwanie do zapłaty w którym ujmiesz nr faktury i datę, kiedy minął termin płatności. Wyznacz czas zapłaty np. 7 dni i zagroź oddaniem do właściwego sądu . Wyślij to listem poleconym,za potwierdzeniem odbioru ( oczywiście sporządź kopię i zachowaj informując o tym adresata) Jeżeli po wyznaczonym terminie gościu nie zapłaci, to ze zgromadzonymi dokumentami możesz iść do sądu i na tym etapie prawnika nie potrzebujesz.Powodzenia :)

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 marzec 2012 - 13:37

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki najpierw zadzwoń i postrasz że zakapujesz we właściwym US że nie wypłaca kasy w 14-dniowym terminie,strach przed utratą vatu może skłoni do przelewu....a jak nie to zrób jak pisze koleżanka wyżej i nie zwlekaj z tym zbyt długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:17

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Po mojemu to nie rób afery, zadzwoń do gościa jak by nigdy nic, jeżeli wisi Ci za np 4 byki to powiedz mu że masz na sprzedanie teraz 8, ale coś długo płaci za tamte więc poczekasz jeszcze ze sprzedażą i tylko spytaj się o cenę dla picu... Kolega tak zrobił- kasa moment była :)

#11 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 18:39

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Nie czekaj tylko napisz tak jak radziła mora przedsądowe wezwanie do zapłaty.Z tego co wiem Izby rolnicze pomagają za darmo pisać takie pisma,im szybciej tym lepiej.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2012 - 08:38

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki opiszę wam inna sytuację dla rozładowania atmosfery.

Dzwonię do banku aby sprawdzić czy jest przelew za akcyzę bo niczego więcej się nie spodziewałem a słyszę że akcyza owszem jest ale ostatni przelew jest za trzodę. Pani podała mi nr faktury itp ale ja zdziwony pytam się czy to nie pomyłka ;)
Kilka dni później zaszedłem do banku i poprosiłem o wydruk z tej trakzakcji. Co wyszło? Ubojnia gdzie sprzedajemy pomyliła się i przelała mi kasę jakiegoś gościa. Oczywiście telefon do ubojni ze się pomylili i przy następnej wizycie w banku przelew zwrotny. Życie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 15:46

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki witam. To jest ten problem że z rolnika po niezapłaceniu faktury firmy szybko ściągną, raz wezwanie do zapłaty,a za chwile komornik. Ale jak odwrotnie jest że rolnikowi nie zapłacą to rolnik się namyśla,dzwoni ,prosi itp i ile nerw straci. Słyszałem o sytuacji gdy gość za świnki płacił po 2-3mc...stracił płynność finansową, inny przypadek gdy kuzynowi z małej ubojni za kilka świnek przyszły 2 identyczne przelewy, wyszły mu świnki około 10zł za kg wagi żywej...oczywiście oddał -zwykła pomyłka,podobnie jak u przedmówcy.

#14 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 15:50

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Sprawa już rozwiązana - wypłacił z tego co wiem tym wszystkim o których wiedziałem że ich to dotknęło

#15 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 24 marzec 2012 - 09:47

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Cieszę się , że dobrze się skończyło . Oby zawsze tak było :)

#16 Share jarek26

jarek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:09

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki Mam problem z odzyskaniem pieniędzy za bydło ,może orjentuje się ktoś jakie są koszty oddania dłużnika do sądu ,jak długo trwają formalności prawne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 11 marzec 2015 - 12:43

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki

wszystko to co tu przeczytałem to nic wielkiego w porownaniu z moim nie wyplaceniem za bydło juz rok...czekam i czekam sparwy i komorniki nic nie pomagaja bo nie maja co wziaść...tylko chlop gdy nie placi to komornik nawet od sasiada zciagnie dlug jak to było slychac..a ty chlopie jak ktos u ciebie ma dług nie ma i juz..sam jestem ciekaw jak to sie skonczy..ale podejrzewam ze trzeba sie pogodzic ze strata.  ma ktos sposob na odzyskanie tej kasy??? po ryju walic odpada

Edytowany przez nikolas29, 11 marzec 2015 - 18:23.