maroon

Nieuczciwy handlarz nie wypłaca kasy za byki

Polecane posty

maroon    186

Co zrobić w takim wypadku? Od czego zacząć? Minął miesiąc od sprzedaży a kasa powinna być po 2 tygodniach Znam co najmniej 2 rolników w tej samej sytuacji Handlarz ciągle przyjeżdża na bazę i skupuje ale niektórym z tego co wiem wypłaca kasę w terminie Jak wyglądają ewentualne kroki prawne które można podjąć w takiej sytuacji? Czym ewentualnie można zagrozić temu handlarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

moim zdaniem to idź do jakiegoś prawnika,ale jak masz fakturę i wyciąg z banku na którym nie ma że Ci kase przelał to masz twardy dowód na to że Cie oszukał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

miałem podobny przypadek na jesieni, u mnie pomogło postraszenie gościa firmą windykacyjną. Jeżeli to nie pomorze to faktycznie zgłoś to do takiej firmy, stracisz od kilku do kilkunastu % w zależności od trudności sprawy, ale coś odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Sprawa nie dotyczy mnie bezpośrednio ale mojego teścia, szwagra i ich sąsiada Oddawali oni bydło tego samego dnia Jak się kontaktowali to niby ciągle obiecuje że już przeleje ale na razie nic z tego nie wynika Możliwe że wynika to z faktu że ich odbiorca również zalega z płatnością i stąd ta zwłoka skoro innym płacą w terminie Dlatego pytam co w takich przypadkach w ogóle się robi bo nie miałem nigdy takich problemów

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kto to taki i skąd ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Szkoda kasy na prawnika, który zrobi dokładnie to, co możecie sami zrobić za darmo ( usługi prawnika kosztują od czynności i później % od zasądzonej kwoty, nawet jeżeli kasy nie odzyskasz) Zrób na początek tak: napisz wezwanie do zapłaty w którym ujmiesz nr faktury i datę, kiedy minął termin płatności. Wyznacz czas zapłaty np. 7 dni i zagroź oddaniem do właściwego sądu . Wyślij to listem poleconym,za potwierdzeniem odbioru ( oczywiście sporządź kopię i zachowaj informując o tym adresata) Jeżeli po wyznaczonym terminie gościu nie zapłaci, to ze zgromadzonymi dokumentami możesz iść do sądu i na tym etapie prawnika nie potrzebujesz.Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

najpierw zadzwoń i postrasz że zakapujesz we właściwym US że nie wypłaca kasy w 14-dniowym terminie,strach przed utratą vatu może skłoni do przelewu....a jak nie to zrób jak pisze koleżanka wyżej i nie zwlekaj z tym zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po mojemu to nie rób afery, zadzwoń do gościa jak by nigdy nic, jeżeli wisi Ci za np 4 byki to powiedz mu że masz na sprzedanie teraz 8, ale coś długo płaci za tamte więc poczekasz jeszcze ze sprzedażą i tylko spytaj się o cenę dla picu... Kolega tak zrobił- kasa moment była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nie czekaj tylko napisz tak jak radziła mora przedsądowe wezwanie do zapłaty.Z tego co wiem Izby rolnicze pomagają za darmo pisać takie pisma,im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

opiszę wam inna sytuację dla rozładowania atmosfery.

 

Dzwonię do banku aby sprawdzić czy jest przelew za akcyzę bo niczego więcej się nie spodziewałem a słyszę że akcyza owszem jest ale ostatni przelew jest za trzodę. Pani podała mi nr faktury itp ale ja zdziwony pytam się czy to nie pomyłka ;)

Kilka dni później zaszedłem do banku i poprosiłem o wydruk z tej trakzakcji. Co wyszło? Ubojnia gdzie sprzedajemy pomyliła się i przelała mi kasę jakiegoś gościa. Oczywiście telefon do ubojni ze się pomylili i przy następnej wizycie w banku przelew zwrotny. Życie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

witam. To jest ten problem że z rolnika po niezapłaceniu faktury firmy szybko ściągną, raz wezwanie do zapłaty,a za chwile komornik. Ale jak odwrotnie jest że rolnikowi nie zapłacą to rolnik się namyśla,dzwoni ,prosi itp i ile nerw straci. Słyszałem o sytuacji gdy gość za świnki płacił po 2-3mc...stracił płynność finansową, inny przypadek gdy kuzynowi z małej ubojni za kilka świnek przyszły 2 identyczne przelewy, wyszły mu świnki około 10zł za kg wagi żywej...oczywiście oddał -zwykła pomyłka,podobnie jak u przedmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Sprawa już rozwiązana - wypłacił z tego co wiem tym wszystkim o których wiedziałem że ich to dotknęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Cieszę się , że dobrze się skończyło . Oby zawsze tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek26    0

Mam problem z odzyskaniem pieniędzy za bydło ,może orjentuje się ktoś jakie są koszty oddania dłużnika do sądu ,jak długo trwają formalności prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

wszystko to co tu przeczytałem to nic wielkiego w porownaniu z moim nie wyplaceniem za bydło juz rok...czekam i czekam sparwy i komorniki nic nie pomagaja bo nie maja co wziaść...tylko chlop gdy nie placi to komornik nawet od sasiada zciagnie dlug jak to było slychac..a ty chlopie jak ktos u ciebie ma dług nie ma i juz..sam jestem ciekaw jak to sie skonczy..ale podejrzewam ze trzeba sie pogodzic ze strata.  ma ktos sposob na odzyskanie tej kasy??? po ryju walic odpada

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj