Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gniazdo 3 biegunowe,

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 lipiec 2013 - 10:48

Gniazdo 3 biegunowe, Podłącza się jak w każdym innym ciągniku. Zasilanie bierzesz z 15 (zalecam przekaźnik, żeby nie obciążać stacyjki oraz bezpiecznik). Natomiast gdy chcesz mieć napięcie w gnieździe nawet po wyjęciu kluczyka zasilanie podłączasz do 30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gniazdo 3 biegunowe, Dzisiaj, 23:58
  •  

#22 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 18:03

Gniazdo 3 biegunowe, a gdyby urzyc wtyczki od np. nawigacji lub ładowarki samochodowej co się wkłada w zapalniczke odciąć drugi koniec i podpiac wtyczke 3-pinawa do podłączenia sterownika od rozrzutnika czy to da rade wspólpracowac jedno z drugim ?

#23 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 00:20

Gniazdo 3 biegunowe, W tym temacie Elektrotechnik wykazuje się naprawdę dużą cierpliwości chyba naprawia swój błąd z wcześniejszego tematu z rozrusznikiem gdzie nie do końca ładnie się zachował.

Już co najmniej kilka razy powtórzył jak powinno być podłączone gniazdo a pytanie ciągle się powtarza gdzie co podłączyć.
Już łatwiej się nie da są to tylko dwa przewody +i- i logiczne wydaje się chyba ze można to zrobić nawet przy ursus c 330. Jak ktoś tego nie ogarnia to może lepiej udać się do kogoś kto wie o co chodzi.

Co do pomysłu z ładowarka to nie mam pojęcia jaki prąd pobiera taki sterownik rozrzutnika ale nie wydaje mi się aby był to tak mały prąd jak pobiera ładowarka samochodowa jakieś mA.
Dlatego po 1 kabel z ładowarki najprościej mówiąc może okazać się za cienki a po 2 to najczęściej w tej wtyczce od ładowarki jest taki szklany bezpiecznik który pewnie tez jest mniejszy niż prądy o jakich tu mowa 20-30A. Wiec na samym początku trzeba by to zmienić.
Ewentualnie można kupić wtyczkę do zapalniczki taka co się samemu zarabia i dać do tego solidny przewód .
Jednak nadal najważniejsze jest to jaki prąd pobiera ten sterownik ponieważ może okazać się że nadal będą problemy np. z bezpiecznikiem od zapalniczki w ciągniku.
Według mnie jeżeli nic nie jest przerabiane w tym sterowniku to fabrycznie nie bez powodu dano wtyk 3 pinowy a nie wtyczkę do zapalniczki.
Powód może być taki jak podany przez kolegę maks

to gniazdo jest stworzone do większego prądu niż można pociągnąć bezpiecznie z gniazda zapalniczki

Edytowany przez konrad18, 06 listopad 2013 - 00:24.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 11:56

Gniazdo 3 biegunowe, Jest jeszcze inny powód. Wtyczka lubi się wysuwać z gniazda zapalniczki, przez co chwilami tracimy zasilanie.

#25 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 17:45

Gniazdo 3 biegunowe, macie racje jest kilka przeciw o których nie pomyślałem trzeba by zmierzyć miernikiem jaki prad gdzie przepływa i wtedy można by cos stwierdzić czy da rade czy nie się pod to podpiac a co do kabelka to do różnych rzeczy te ładowarki sa jakas by znalazł z grubym kablem i lepszym bezpiecznikiem może, a co do wypadania wtyczki i nie laczenia dobrego to prawda.

#26 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:22

Gniazdo 3 biegunowe, Generalnie gniazda i wtyczki zapalniczki robione są na prąd 8A i takim prądem mogą być obciążone. Oczywiście dotyczy to elementów dobrej jakości, a nie ryżowych wynalazków. Nie kombinuj, tylko montuj porządne gniazdo w ciągniku i będziesz miał spokój z podłączaniem różnych maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 16:34

Gniazdo 3 biegunowe, dobrze ze mi wyjasniliscie bo tak to bym podłaczal to i moglo by być ze bym cos spalil albo zepsuł sterownik w rozrzutniku i wtedy by był problem

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:23

Gniazdo 3 biegunowe, Nie byłoby żadnego problemu, wszystko jest do naprawienia.

#29 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 00:03

Gniazdo 3 biegunowe, Jeżeli chodzi o mnie to polecam się na przyszłość chętnie coś podpowiem chociaż ostatnio często tu nie bywam brak czasu :(
Ja również uważam że lepiej spytać kogoś kto wie niż coś zepsuć dlatego też pisałem wyżej z tym gniazdem że jeżeli ktoś tego nie ogarnia to lepiej dać sobie spokój i oddać to komuś.
Nawet jeżeli coś jest do naprawienia to na pewno wiąże się z kosztami i zmartwieniem ze strony właściciela ponieważ kupił maszynę aby ułatwić sobie prace a nie aby stała gdzieś w warsztacie.
I z tym że wszystko jest do naprawienia to w dzisiejszych czasach nie był bym tego taki pewny ponieważ obserwując wiele urządzeń to odczuwam wrażenie ze zrobione są po to aby zepsuły się po okresie gwarancyjnym i wykonane w ten sposób ze nie da się nawet zagladnąć do środka co się stało nie mówiąc już o tym aby dostać jakaś część to jest ogromnym problemem.

Nie rozumiem dlaczego dawniej do jakiegoś pojazdu można było stworzyć instrukcje obsługi gdzie było podane jak naprawić większość usterek. A dzisiaj... rozumiem ze to już nie tak proste maszyny jak kiedyś ale jak przeglądałem instrukcje obsługi do auta z 2006 roku i wpadło mi w oko ze w przypadku konieczności regulacji hamulca ręcznego proszę udać się do ASO a kiedyś to robiłem i praca polega na wyjęciu popielniczki i wykonaniu kilka obrotów nakrętki kluczem 13...

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 08:50

Gniazdo 3 biegunowe,

wykonane w ten sposób ze nie da się nawet zagladnąć do środka co się stało nie mówiąc już o tym aby dostać jakaś część to jest ogromnym problemem.

Kolego, w tym kraju naprawia się wszelkie sterowniki w mniemaniu producenta uznawane za nienaprawialne. Z częściami też nie ma żadnego problemu. Oczywiście zwykły Kowalski nie kupi np. tranzystora stopnia końcowego sterownika ECU, bo ma on tylko numer znany producentowi sterowników, ale dla wtajemniczonych nie stanowi to żadnego problemu. Mimo, że producenci wymyślają coraz bardziej wyrafinowane metody zabezpieczeń przed naprawą depczemy im po piętach.

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 09:09

Gniazdo 3 biegunowe, W myśl teorii : "Polak potrafi".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 09:33

Gniazdo 3 biegunowe, Elektrotechnik pewnie masz racje bo sam jestem jak zwykły kowalski ponieważ mimo skończonej szkoły zawodowo zajmuje się czymś innym z tad pewnie dostrzegam takie problemy
Ale z tym się zgadzamy ze producenci robią wszystko by byle drobna awaria zmusiła do kupna nowego urządzenia