Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na gnieździe powinno być napisane co i gdzie podłączyć. 31 to masa, a 15 lub 30 to plus zasilania. 15 to plus po stacyjce, a 30 to bezpośrednie zasilanie z akumulatora. Sprawdź też jak masz podłączoną wtyczkę w maszynie, którą chcesz podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedż.oznaczenia są tak jak piszesz 15-30 i 31,a wiesz może od czego jest 82?chociaż pewnie do zasilania wystarczy mi +/-.mas zu mnie piwo;)

Edytowano przez reddiablo2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeci styk jest z reguły nie podłączony. A tak w ogóle to jakbym miał za piwo robić to już dawno bym zbankrutował. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

To może kolega jeszcze podpowie. Chce zamontować gniazdo 3pin w case jx90 z tyłu powiedzmy obok tego do świateł. i Tak sobie myślę aby masę ukraść z kabelka który idzie do 7pin a zasilanie skąd by tu najłatwiej wziąć? Czy ciągnąć od aku albo powiedzmy radia cd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy jaki będzie pobór prądu z tego gniazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle to ja sam wiem, że 12V. Chodziło mi o prąd pobierany z tego gniazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Dla świętego spokoju lepiej pociągnąć od aku poprzez jakiś bezpiecznik (5-10 A), masę z korpusu żeby potem nie było "a światła nie świecą" i bez zbędnych pytań się obejdzie :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niekoniecznie. Np. prasa DF 1,8 Famarolu pobiera 30A w impulsie. Standardowe 20A bezpieczniki gniazda zapalniczki nie wytrzymywały, dlatego te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

szczerze to ci kolego nie powiem ile będzie pobierała bo mam dopiero tydzień tą prasę (claas rollant 250rc). To jest wtyczka 2pinowa. Dopiero rozgryzam co i jak:/ a w oryginalnych instalacjach z tym gniazdem 3pin jak to jest rozwiązane? Bo u poprzedniego właściciela śmigała z valtrą i miała oryginalnie te gniazdo

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No to potem byś dał większy bezpiecznik, to gniazdo jest stworzone do większego prądu niż można pociągnąć bezpiecznie z gniazda zapalniczki :)

 

Ja nadal obstaje przy osobnych solidnych kablach z aku z własnym bezpiecznikiem. A jaki - taki, żeby wystarczył.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ok czyli reasumują 15/30 to przewód + zasilanie z aku/alternatora, 31 masa -, a 82 ? przewód prądowy na postoju ze stacyjki ? jakie dać zabezpieczenie dla prasy jd582 sterwonik LCD z tego gniazda jest zasilany - 30 A czy może 20 A wystarczy ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy jaki prąd będzie pobierał sterownik i prasa. Nikt tu nie jest jasnowidzem. Styk 82 pozostawiasz niepodłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie w celach informacyjnych a mianowicie chodzi o wtyczkę 7 pin w kombajnie buraczanym Stoll v202 która jest od sterowania są w niej dwa kable jeden od masy drugi świateł pozycyjnych ( mam fot lecz mam mały problem z załącznikiem ) i moje pytanie brzmi czy jest możliwość przerobienia tej wtyczki na 3 pin gdyż kombajn posiada 2 wtyczki 7 pin jeden od świateł drugi od sterowania (naprowadzanie i kosz zasypowy ) i czy jeśli byłaby taka możliwość to czy pasowałaby do fabrycznych gniazdek które są zamontowane w NH . Z góry dziękuje za odpowiedz ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez problemu można przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A tak w ogóle to jakbym miał za piwo robić to już dawno bym zbankrutował. :D

 

Lub gorsza wersja byłbyś alkoholikiem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Witam , chce podłączyć gniazdo 3-pinowe , w miejsce zapalniczki , są 2 kable , jeden to prąd a drugi to masa , czy można tak zrobic ? Prasa to Sipma PS1211 FarmaPlus


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

A w Zetorze 7211 gdzie podłączyć takie gniazdo i jak , wytłumaczy ktoś ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłącza się jak w każdym innym ciągniku. Zasilanie bierzesz z 15 (zalecam przekaźnik, żeby nie obciążać stacyjki oraz bezpiecznik). Natomiast gdy chcesz mieć napięcie w gnieździe nawet po wyjęciu kluczyka zasilanie podłączasz do 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

a gdyby urzyc wtyczki od np. nawigacji lub ładowarki samochodowej co się wkłada w zapalniczke odciąć drugi koniec i podpiac wtyczke 3-pinawa do podłączenia sterownika od rozrzutnika czy to da rade wspólpracowac jedno z drugim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

W tym temacie Elektrotechnik wykazuje się naprawdę dużą cierpliwości chyba naprawia swój błąd z wcześniejszego tematu z rozrusznikiem gdzie nie do końca ładnie się zachował.

 

Już co najmniej kilka razy powtórzył jak powinno być podłączone gniazdo a pytanie ciągle się powtarza gdzie co podłączyć.

Już łatwiej się nie da są to tylko dwa przewody +i- i logiczne wydaje się chyba ze można to zrobić nawet przy ursus c 330. Jak ktoś tego nie ogarnia to może lepiej udać się do kogoś kto wie o co chodzi.

 

Co do pomysłu z ładowarka to nie mam pojęcia jaki prąd pobiera taki sterownik rozrzutnika ale nie wydaje mi się aby był to tak mały prąd jak pobiera ładowarka samochodowa jakieś mA.

Dlatego po 1 kabel z ładowarki najprościej mówiąc może okazać się za cienki a po 2 to najczęściej w tej wtyczce od ładowarki jest taki szklany bezpiecznik który pewnie tez jest mniejszy niż prądy o jakich tu mowa 20-30A. Wiec na samym początku trzeba by to zmienić.

Ewentualnie można kupić wtyczkę do zapalniczki taka co się samemu zarabia i dać do tego solidny przewód .

Jednak nadal najważniejsze jest to jaki prąd pobiera ten sterownik ponieważ może okazać się że nadal będą problemy np. z bezpiecznikiem od zapalniczki w ciągniku.

Według mnie jeżeli nic nie jest przerabiane w tym sterowniku to fabrycznie nie bez powodu dano wtyk 3 pinowy a nie wtyczkę do zapalniczki.

Powód może być taki jak podany przez kolegę maks

to gniazdo jest stworzone do większego prądu niż można pociągnąć bezpiecznie z gniazda zapalniczki
Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest jeszcze inny powód. Wtyczka lubi się wysuwać z gniazda zapalniczki, przez co chwilami tracimy zasilanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

macie racje jest kilka przeciw o których nie pomyślałem trzeba by zmierzyć miernikiem jaki prad gdzie przepływa i wtedy można by cos stwierdzić czy da rade czy nie się pod to podpiac a co do kabelka to do różnych rzeczy te ładowarki sa jakas by znalazł z grubym kablem i lepszym bezpiecznikiem może, a co do wypadania wtyczki i nie laczenia dobrego to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj