Skocz do zawartości

Zdjęcie

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 18 marzec 2012 - 20:22

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Witam, mam duży problem, a mianowicie w ursusie 2812 wystrzelił mi akumulator nie wnikam już co było przyczyną, kupiłem nowy i już. Ale teraz niestety przez przypadek pomyliłem kable do akumulatora i podpiołem plus do masy i minys do plusa. I przekręciłem kluczyk w stacyjce na 1 pozycje nie do grzania świec albo rozruchu, po krótkim czasie coś zaczęło sie dymić i śmierdzieć(dym leciał bez przekręcania kluczyka) no to szybko zdjąłem kable z akumulatora. następnego dnia podłaczyliśmy akumulator prawidłowo i doszliśmy że dym idzie z prądnicy(alternatora) też bez przekręcznia kluczyka, prądnice zawioze do elektryka i mi naprawi, rozrusznik działa bo zakręciłem na chwile to zadziałał, ale moje pytanie brzmi czy coś jeszcze mogło się popsuć? czy po naprawieniu prądnicy traktor będzie zdatny pracować?
może mieliście podobny przypadek w swoich traktorach, proszę o szybką pomoc, i już teraz jestem wam za nią wdzięczny.
ps. kable poprzeżerane przez kwas lub poprzepalane zaizolowałem, i wymieniłem bezpieczniki topikowe w tych plastikowych tubach(tam gdzie stoi akumulator) oba założyłem 8 A.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Dzisiaj, 08:54
  •  

#2 Share daniel394

daniel394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:22

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Jeśli masz alternator z wbudowanym regulatorem napięcia to mógł się on przepalić i dla tego dymi się z alternatora wystarczy wymienić regulator i ciągnik jak najbardziej będzie mógł dalej pracować.

#3 Share MLODY402

MLODY402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:27

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Reszta powinna działać prawidłowo jak założysz dobry alternator chyba ze będziesz mial jeszcze jakieś zwarcie.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2012 - 21:33

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Jak można pomylić klemy? Nie da się ich założyć na odwrót.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 18 marzec 2012 - 21:44

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Mariusz x widocznie są w polsce fachowcy którzy to potrafią ;)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:51

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! No nie śmiejcie się z chłopaka on po prostu jest zdolny.
Założyć się nie powinno, ale przyłożyć na chwile da i wystarczyło.
To tak jak nie powinno się dać z dystrybutora zatankować ON do benzyniaka, a jednak.

#7 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:19

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! Mógł jeszcze się uszkodzić elektroniczny przerywacz kierunkowskazów i świateł awaryjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 19 marzec 2012 - 21:41

dymienie z alternatora ursus 2812 prosze o pomoc!! wielkie dzięki za pomoc, założyłem naprawiony alternator i wszystko działa traktor chodzi. jednym słowem jest git. wiem że pomylenie kabli wydaje sie nie możliwe, no ale cóż przypadek! :D najważniejsze że traktor jest naprawiony.