Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile redlic

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 18:55

Ile redlic Nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy. Chodzi mi oto ile ma być redlic do siewu żeby nie było zamało i za dużo. Mój tato miał starego Amazone D4 trzy metrowy i było 21 redlic i to jest stanowczo za mało ponieważ za rzadko są siane chociaz zboż siało się dużo to i tak nic nie dawało bo za dużo ziaren leciało w jedno miejsce. Stary siewnik został sprzedany tak jak i agregat uprawowo siewny więc teraz poszukujemy innego. Oglądaliśmy Famarolu nowego i miał 29 redlic no i tyle powinno być (moim zdaniem) chociaz niektórzy mówią że to za dużo że powinno byc 24 lub 25. I tu do was pytanie ile powinno byc redlic i jakie macie siewniki i ile w nich macie redlic. Trochę się rozpisałem ale to tyle z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile redlic Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2012 - 19:29

Ile redlic ja mam siewnik reform semo 99 2.5m 21 redlic

#3 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:32

Ile redlic Przez 30 lat tata wypraktykował, że optymalna liczba redlic w Poznaniaku 2,7 m to 19

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 20:26

Ile redlic w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

w moim nordstenie 2,5m orginalnie jest 21radlic. Ale odiołem dwie i myśle że jest optymalnie i się nie zapycha. Mój wójek ma hassie 2.5 m i 14 radlic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:00

Ile redlic a teraz to żeby siać pszenicy 120kg/ha a nawet mniej (już słyszałem o takich dawkach jak 90kg na ha) i kożystać z nasłonecznirenia to mało kto to zrozumie.....

mało który imbecyl na to pujdzie bo nie zna terminu siewu... i ODR tak nie poleca,,,, teraz kupiliśmy siewnik vaderstad spiryt 4metry to w opcji nie dało się więcej jak 16 cm w między rzędżiach. Już pierwszy siew wykonany w dawce 180kg/ha. ajle wiosennego siewu...

Edytowany przez Ginterpol, 18 marzec 2012 - 21:05.

Dodaj odpowiedź