MafiaNewChrapow

FARMTRAC 7100 CZY NEW HOLLAND T5050

Polecane posty

Ming    3

No wiadomo, że to nie Fendt czy JD, ale u mnie narazie daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

no mi TF nawet z wyglądu sie nie podoba sąsiad ma FT i strasznie na niego narzeka i dlatego ja w tym roku wziołem New Holland t5050 zamiast FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ming    3

A u mnie w okolicy narazie nikt na nie nie narzeka :) każdy bierze to co mu się podoba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1
Napisano (edytowany)

no niby tak ale w porównaniu FT czy prroxima nawet jeżeli proxima ma o wiele wieksze spalanie to itak bym wolał proxime a za proxime nh

Edytowano przez Zixov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0
:) Mokre sprzęgło, czy skrzynia bo to różnica? Usterka zdarzyć się może zawsze. Pytanie też jak użytkownik pracuje z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak ktoś ma mniejsze gospodarstwo to farmtrack może i się nada. Ja maszyn polskiej produkcji nie biorę, bo ft kosztuje 130tys. a np. JD o takiej samej mocy kosztuje 140tys. Wolałbym 10tys dołożyć i mieć porządną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ming    3

Ale 10 tyś piechotą nie chodzi :) dla mnie to spore pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

dlatego są takie ciągniki, aby osoby, które lepszych nie potrzebują i nie mają dużo pieniędzy mogli posiadać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Mam farmtraca i NH , modele znacznie róznią się mocą, nie wiem czy można je porównywać, ale Nh jest o niebo lepiej wykończony, dopracowany . Również się naczytałem o farmtracu, maszyna 2011r, jak dla mnie to działanie poszczególnych przełączników, dzwigni jest jak w MTZ. Dziwię sie czemu to maszyna 2011r. Już bym tego ciągnika nie kupił ponownie . Jeśli modele NH o mniejszej mocy są wykonane jak te większe to moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
działanie poszczególnych przełączników, dzwigni jest jak w MTZ

 

Czy Ty aby na pewno piszesz o Farmtracu ? :huh: Z czymś takim u siebie problemów nie mam

Ile Ty masz w nim MTH ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

Jak ktoś ma mniejsze gospodarstwo to farmtrack może i się nada. Ja maszyn polskiej produkcji nie biorę, bo ft kosztuje 130tys. a np. JD o takiej samej mocy kosztuje 140tys. Wolałbym 10tys dołożyć i mieć porządną maszynę.

 

 

 

Kolego jd o mocy 80km kosztuje prawie 210 tysiecy wiem bo sie pytalem i nie pisz ze 10 tys wiecej bo to nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Zależy jakie wyposażenie. Ja pisałem o podstawowym (podobne do ft).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No chyba wiem co mam ! Farmtrac 675, ogólnie w obsłudze jak MTZ, jedynie za silnik plus,maszyna 2011 roku, niepolecam, niedopracowana. Już dwa razy nie mogłem opuścić narzędzia , tylni TUZ się zaciął, są tam dwa pokrętła , które służą do zwiększenia lub zmniejszenia predkości opadania. Inżynier który to wymyślił , niech sobie walnie w durny łeb, w obsłudze nieporęczne, ciężko się tym kręci, jedno pokrętło na dzieńdobry ukręciłem.Dochodzę do wniosku że MTZ był lepiej wykończony, przez 10 lat użytkowania nigdy mu się nie przytrafiły takie usterki jak w farmtracu.Mam 22 mth.Mam porównanie do MTZ (miałem taki ciągnik i do NH lecz dużo większej mocy), po farmtracu spodziewałem się (po naczytaniu się reklam, również tu), dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Podnośnik nie zacina się bez powodu, już o tym było pisane. Powodem zacinania się może być zanieczyszczony olej, a znając życie pewnie pod hydraulikę podczepiałeś jakieś maszyny i oleje się zmieszały.

Co do tych pokręteł to tak w ogóle po co nimi kręcisz ? Są ustawione to po cholerę się nimi bawić ? Masz dopiero 22 mth a już narzekasz że coś ciężko chodzi, daj się temu ciągnikowi najpierw dotrzeć. Co ty myślałeś że wszystko od razu będzie lekko chodziło ? Kwestia dotarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po ilu mth dotrą się pokrętła ? Bronisz Farmtraca jakby Ci za to płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tych pokręteł się cały czas nie używa, je się ustawia i tak się zostawia na jakiś czas.

Na logiczne myślenie. Te pokrętła nie mogą chodzić lekko, muszą stawiać opór, bo gdyby lekko chodziły mogły by same się przestawiać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mogą też chodzić tak ciężko, żeby się ukręcały. Nie jestem znawcą pokręteł, ale śmieszy mnie jak ktoś powie o awarii w FT a Ty od razu wymieniasz możliwe przyczyny: wina operatora, ciągnik niedotarty, po pokazowy, z początku produkcji, ze szkoły rolniczej(bo tam dostają w kość), pracujący w lesie, pomieszane oleje, złe paliwo, operator idiota itd. Jakby ciągnik nie mógł się po prostu zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

No sorry cie bardzo jak ktoś w jakimś ciągniku zatrze np. pompę wtryskową to kogo to wina ? Tego co lał paliwo niewiadomego pochodzenia. - taki przykład, ale co tam myśl swoje

 

Wróćmy do tematu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

Wiecie co dostałem ciekawą oferte Zetora Forterre 105 i to chyba na niego padnie wybór. :D

 

 

Kolego j bym ci odradzał zetora forterre . ona strasznie lubi serwis i duzooo pali ja bym wiecej nowego zetora nie kupowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Oczywiście podnośnik nie zacina się bez powodu, masz racje że olej jest prawdopodobnie zanieczyszczony, mam nadzieje że to kwestia dotarcia i wymiany oleju. Być może jakiś opiłek coś zablokował , również tak sugeruje sprzedwaca. Jednakże na pewno oleje się nie pomieszały. Pokrętłami kręciłem bo takie rozwiązanie problemu , poradził dealer. Jedno pokrętło nie dało sie wogóle ruszyć, po dwóch godzinach wk***i...y , użyłem klucza no i ukręciłem. Innym razem po godzinie dałem sobie spokój, postał przez noc i rano zaczął działać. To pokrętło jest na takiej "lince" Uważam że beznadziejne rozwiązanie.

Właśnie myślałem że w nowym ciągniku wszystko ładnie chodzi (przynajmniej tak jest w NH, choć nie jest to ideał), myślę że w maszyna która zdobyła tytuł maszynu roku powinna być lepiej dopracowana,ale pewnie ktoś coś załatwił i jest tytuł.Człowiek się naczyta, kupi , myśli fajna maszyna a tu rzeczywistość jest inna. Jak dla mnie farmtrac jest w wykończeniu, w działaniu poszczególnych dzwigni jak MTZ, tylko ma dobry silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

kolego wiesio ale to nie temat o 675DT tylko o 7100DTgdzie podnośnik jest sterowany EHRem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No tak, sorry, więc proszę moje wypowiedzi usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaculek13
      Witam.Panowie czy ktoś miał problem z blokującymi się hamulcami w farmtracu 555
    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj