Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 luty 2013 - 07:09

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Symering taki nie wiem jak rozmiar musiał bym sprawdzić na starym tam idą 2 większy i mniejszy(mowa o tych przy krzyżakach) a tam gdzie wchodzi wałek to i dla mnie jeszcze zagadka jak się ociepli to będę w temacie bo i mnie czeka wymiana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Dzisiaj, 11:16
  •  

#22 Share krzysiek84

krzysiek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 luty 2013 - 22:48

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 W moim 3125 uszczelniacz prawej półosi to CORTECO COMBI SF5 40 x 69 x 14

Ściągacz zrobiłem z śruby M14 w klasie 8.8 (jakoś poszło) - nie M16.

Półoś miała lekkie rowki, jeśli będzie ponownie ciekło, to trezba napawać i toczyć oś.

Obyło się bez grzania.

Na środkową półoś jeszcze nie miałem czasu.

W razie czego służę pomocą :)

#23 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:15

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Moim zdaniem można jeszcze kombinować i założyć węższy uszczelniacz co spowoduje minięcie rowka na pół osi

#24 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:04

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 @hadler z dołu musisz też bić mocno i ściągaczem ze śrubą utwardzaną kręcić powoli wyjdzie

#25 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 luty 2013 - 17:56

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 już dawno zapomniałem o tych uszczelniaczach, po zostawieniu na 2 noce napiętego ściągacza, sworzeń wyszedł bez problemu

#26 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:05

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 hehehe ; cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 01:12

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Sory za odgrzanie kotleta ale czy półoś w zwolnicy jest na wcisk tak samo jak dyfrze? Czy trzeba rozbierać zwolnice aby wyjąc półoś z niej?

#28 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 06:36

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Musisz wyciągnąć sworznie pod dekielkami przykręconymi na 4 śruby są u góry i u dołu i dopiero wyjmiesz całą półoś razem z piastą

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:25

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 To wiem tylko jak później wyjąć półoś z piasty ? Wystarczy wyciągnąć tak jak z mostu ?

#30 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:41

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Musisz odkrecic caly "dekiel" piasty i jest tam zabezpieczenie, dopiero wyjdzie z niej polos :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 17:20

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 No właśnie te 8czy 10 śrub odkręcasz zdejmujesz ten dekiel i później segera zdejmiesz i po sprawie

#32 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 07 grudzień 2016 - 16:27

No i nadszedł czas gdy MF ma okres :lol: Cieknie mały simering od strony zwrotnicy. Wszystko pięknie ładnie tylko sworznie nie chcą wychodzić tak jak by się chciało. Czarny pręt 10.9 zakontrowany nakrętką przy sworzniu, do tego odpowiednia tulejka i próba wyciągania nie wiem czym się skończy bo nie chciałem brać rury przedłużki B) Próbowałem tłuc od spodu jednak bez rezultatu. No nic ściągacz jest dość mocno napięty i niech stoi aż puści ;)  

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#33 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 16:34

palnik i heja. Byle nie przesadzić

#34 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 07 grudzień 2016 - 16:59

Poczekam ze 2 dni i jak nie zluzuje się to będę grzać i stukać w sworzeń od spodu. Dziś też grzałem ( może za słabo ) i nawalałem ale bez rezultatu . Poczekamy może samo się zrobi :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#35 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 17:27

ja nie dawno w U5314 od razu zacząłem grzać i ciągnąć ale nie dało rady..... po kilku godzinach poszło już bez grzania

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:02

W sworzeń nie powinno się pukać, bo efekt odwrotny, on się rozklepuje i zanitowuje, czyli efekt odwrotny do zamierzonego. W sworzeń powinno się wkręcać twardą śrubę, która powinna być wsadzona w odpowiednio gruby płaskownik (przynajmniej 15mm) który to ma być odsadzony od zwrotnicy odpowiednim dystansem (może być tulejka), tylko co kawałek trzeba go zwiększać. Wkręcanie śruby daje lepszy efekt, bo bierze udział większa długość gwintu (trzeba dobrze rozplanować). Wtedy można kręcić do granic wytrzymałości śruby i co jakiś czas uderzyć w łeb śruby konkretnym młotkiem (da to lepszy efekt niż pukanie w sworzeń).

Robiłem tak u siebie i poszło, bez grzania, czekania i rozklepywania sworznia. Powodzenia.

#37 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:23

Ja tam niem mam problemu z wyciąganiem sworzni ściągacz hydrauliczny i bez podgrzewania idzie jak po maśle,tylko na jedną naprawę za duży wydatek 

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#38 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:45

Dzięki wszystkim za wskazówki. Nie będę już stukał od spodu. Zobaczymy czy się zluzuje " samo z siebie ". Jak coś to najwyżej pomogę palnikiem. Gdyby traktor był potrzebny na już to byłby stres, ale do wiosny może uda się wymienić :)

#39 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 19:14

Ja se zrobiłem pseudo ściągacz kręcę ile da rady z czuciem oczywiście i podgrzewam palnikiem korpus po pewnym czasie grzania trzask puszcza i idzie dalej jak przez masło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 16:29

1-0 dla mnie :)

Górny sworzeń wyciągnięty. Napięty ściągacz na 19h, następnie grzanie palnikiem ( nie za mocno bo jakoś mi to nie idzie :D ). Same kręcenie by nic mi nie pomogło bo szybciej bym coś urwał. Kilka razy z drugiej strony puknąłem ( dość mocno )  w sam środek i poruszył się. Później już wyciągnąłem kręcąc nakrętką.

Z dolnym będzie gorzej. Już to czuję :huh: Jest tak jakby bardziej "wbity niż ten na górze". No nic jutro dalej walczymy.