Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adan1

Adan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:16

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 nie mogę wyjać walka przędniego napędu ponieważ muszę wyjąć zwrotnicę.Proszę o pomoc w podaniu sposobu wyjęcia sfożni ze zwrotnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Dzisiaj, 00:02
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2012 - 11:19

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Potrzebny do tego jest ściągacz- śruba wkręcana w sworzeń. Bez grzania osi pewnie się nie obejdzie.

#3 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 18 marzec 2012 - 11:32

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Ja rozbierałem bez grzania,co prawda ciężko szło,ale dasz radę.

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 16:31

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Ja robiłem ściągacz i grzałem oś i dopiero szło nie było lekko

#5 Share volviak

volviak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, informatyka,

Napisany 19 marzec 2012 - 11:18

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 sciągacz dorobisz bez problemu, tylko zamontuj w nim wzmacniane śruby, bo zwykłę mogą nie wytrzymać, a jak nie bedzie szło to zostaw wkręcony i dobrze napięty sciągacz na noc to powinno puścić. Wiem bo całkiem niedawno robiłem napęd w swoim 3080
C-360, MF 255, MF 3080, NH T6050, Bizon Z056, NH TC5050

#6 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:45

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Ja do ściągacza użyłem szpilki od pól osi od kamaza i dospawałem dalej zwykły gwint

#7 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:58

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 sciagalem te sworznie kilka razy simmering ciekl musisz miec sciagacz ja taki mam idzie ale powoli. Pierwszy raz jak sciagalem to tylko jeden gorny i zeszlifowalem troszke z gory zeby dolnego nie sciagac. lozyska na zwrotnicach zmienialem ponad 100zł jedno

#8 Share wdab62

wdab62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:25

sciagalem te sworznie kilka razy simmering ciekl musisz miec sciagacz ja taki mam idzie ale powoli. Pierwszy raz jak sciagalem to tylko jeden gorny i zeszlifowalem troszke z gory zeby dolnego nie sciagac. lozyska na zwrotnicach zmienialem ponad 100zł jedno

Napisz proszę jaki jest gwint w tym sworzniu zwrotnicy. Zmierzyłem i według mnie powinien być zwykły metryczny M16 - śruba 16-tka. Dorobiłem ściągacz, spróbowałem i moja śruba 16-tka nie trzyma w gwincie sworznia, zrywa się. Może w sworzniu jest jednak inny gwint np. calowy czy też metryczny M18? Bardzo proszę o podpowiedź.

#9 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:18

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Tam jest gwint 16-stka jak dobrze pamiętam, nie dziwię się ,że ci się urwał bo trzeba zastosować jakiś utwardzany żeby był mocny bo te sforznie ciężko wychodzą ja osobiście n kręciłem ściągaczem do granic jego wytrzymałości i grzałem korpus mostu m palnikiem dookoła sforznia i wtedy lekko się zwiększała średnica gniazda i sforzeń wychodził kręcąc dalej ściągaczem. Jeszcze w maju czeka mnie rozbieranie drugiej strony

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 14:51

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Sposób na to jest bardzo prosty
dorobienie samemu ściągacza z kawałka płaskownika z otworem pod tą śrubę, tam jest śruba 16 (utwardzana musi być)
Wypierasz ten płaskownik o obudowę zwolnicy i kręcisz śrubą, jak nie idzie uderzasz delikatnie młotkiem w obudowę i bez względu na to jak to mocno siedzi musi iść....
W week majowy zdemontowaliśmy tak na warsztacie 3 takie przodki jeden od 3065 drugi od 3125 a trzeci od 3080 wszystkie na to samo : luz na tulejce mosiężnej , napawanie wałków i wymiana uszczelniaczy

Edytowany przez nalepka, 11 maj 2012 - 14:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:05

Sposób na to jest bardzo prosty
dorobienie samemu ściągacza z kawałka płaskownika z otworem pod tą śrubę, tam jest śruba 16 (utwardzana musi być)
Wypierasz ten płaskownik o obudowę zwolnicy i kręcisz śrubą, jak nie idzie uderzasz delikatnie młotkiem w obudowę i bez względu na to jak to mocno siedzi musi iść....
W week majowy zdemontowaliśmy tak na warsztacie 3 takie przodki jeden od 3065 drugi od 3125 a trzeci od 3080 wszystkie na to samo : luz na tulejce mosiężnej , napawanie wałków i wymiana uszczelniaczy

to trzeba bic w obudowę zwolnicy czy mostu ?
bo my z ojcem juz męczymy się z tym 3 dzień :(
my zrobiliśmy ściągacz z ceówki, kręcimy śrubą i bijemy w ten sworzeń z drugiej strony przez przecinak ale to nic nie daje ;/
a musimy to rozebrać bo leci olej spod krzyżaka...

#12 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:36

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 A probowaliscie do tego podgrzac gazem? moze by pomoglo

#13 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:45

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 nie próbowaliśmy, bo nie chcemy przypalić pozostałych uszczelnmiaczy, ale jak nie będzie szło na sucho to trzeba będzie spróbować podgrzać....

#14 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 20 maj 2012 - 16:10

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Wymienialem uszczelniacze u siebie z obu stron i nie mialem problemow z wyciaganiem sworzni, mam dorobiony sciagacz i srube do sciagacza odpowiedniej twardosci, a pod srube lozysko kulkowe oporowe, idzie lekko. Pozyczalem znajomym sciagacz i tez nie mieli problemow ;)

#15 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 maj 2012 - 22:30

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 gwint M16 stalowa śruba i ma isc

#16 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:08

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 górny ściągneliśmy sposobem nalepka(nawet cięzko nie szedł), ale dolnego nie idzie ruszyć :(

#17 Share krzysiek84

krzysiek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:53

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 kilka pytań, też mnie czeka wymiana prawego uszczelniacza w 3125 i środkowego (co wychodzi wałek od przedniego napędu).

1. jaki jest uszczelniacz na prawej półośce?
2. czy konieczna jest wymiana tulejki / napawanie wałka?
3. jaki jest uszczelniacz środkowy?
4. jak dostać się do uszczelniacza środkowego co wychodzi wałego do przedniego napędu? Cieknie mi na łączeniu między kołyską przedniego mostu a kulą środkową przedniego mostu.
5. jaki olej do przedniego mostu?
6. Ile oleju wchodzi do przedniego mostu?

Chcę się wcześcniej przygotować na najgorsze ...

#18 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:08

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 uszczelniacz ściągnij i zawieź do jakiegoś sklepu, nie powinno być problemu z dostaniem, u nas nie trzeba było nic napawać, do przedniego mostu to jakiś olej przekładniowy, a wchodzi go chyba z 7 litrów

#19 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:37

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 Tylko ten uszczelniacz nie pierwszy lepszy bo ci wytrze oś czy pół oś w zależności gdzie wymieniasz polecam CORTECO sam je montowałem przy wymianie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiek84

krzysiek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:51

jak zdemontowac zwrotnice przedniego napędu w MF 3060 odszukałem coś takiego, czy to ten rozmiar? na prawą pół oś??

http://www.kramp.com...1N Pierścień MF

czy taki sam jest na wałku co wychodzi od napędu??