Rafael

Gruber Mandam

Polecane posty

Rafael    0

witam , szukam użytkownika Agregatu podorywkowego KUS-T 3.0B z Mandamu. na jakiej głebokosci pracujecie i z jaką prędkością?? ja mysle ze około 10 cm i gdzies 12-13 km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

z tego co widze na galerii to matias89 ma jakiegoś mandama


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja mam mandama tylko tego z siedmioma zebami maszyna jest super niegdy mi sie nie zapchała a głębokośc na której pracuje to nie mierzyłem ale na pewno 10 cm, zts 16245 to idealny ciągnik do tej maszyny........a i jeszcze zabezpieczeni spręzynowe sie świetnie sprawuje tylko w mandamach nie ma bocznych talerzy do odcinania miedzy ale za to zewnętrzne zęby mają specjalny profil który zastępuje te talerze (próbuje zastępować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
jak poszukasz to taniej kupisz kosa z uni,za mandamen dłuzej sie czeka.

znajomy ma kosa to mu sie zapycha bo ma krótsze łapy.... a i wątpie czy za unie mnij zapłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mandam jest tańszy od Unii (jeśli chodzi o agregaty 2,6m różnica wynosi ~1700 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no MANDAM jest tańszy od unii...sąsiad ma mandama 2,65 na 6 łap , ciąga go SAME SILVER 105... na lekkich ziemiach nie raz miał i 20 km/h...a na cięższych ziemiach to tak od 15 do 18KM/H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Mandam jest tańszy od Unii (jeśli chodzi o agregaty 2,6m różnica wynosi ~1700 zł)

ja kupowałem kosa3m i on był tanszy o 200zł,niby n ie dsuzo ale zawsze.kosa miałem po tygodniu a mandam był za mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Ja już kupiłem tego MAndama tylko chciałem się dowiedzieć z jką prędkością pracujecie tak dla porównania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jeśli nie zdjąłem z galerii to moje foty są i możesz zobaczyć choć tylko na postoju... te 120 kucy w masseyu muszą się czasem nieźle napocić ale robota pożądnie wygląda taką maszyną, ściernisko zerwane na całej szerokości roboczej :D

 

a śmigam od 8 do 14-15 km/h :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Gdybyście mieli porównać agregat pościerniskowy Mandama i Unii to który byście wybrali? Dodam że chodzi mi o wersje 2,6m z zabezpieczeniem na bolce. Agregat Unii jest 215kg lżejszy od Mandama, więc pewnie wykonany z lepszych materiałów, ma też boczne talerze odcinające. Jednak Mandama moge mieć za ok. 3000zł (trzy tysiące złotych) mniej, więc tu mam dylemat. Bardziej zależy mi na dobrze zrobionej robocie niż na pieniądzach, ale też nie chce niepotrzebnie przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Gdybyście mieli porównać agregat pościerniskowy Mandama i Unii to który byście wybrali? Dodam że chodzi mi o wersje 2,6m z zabezpieczeniem na bolce. Agregat Unii jest 215kg lżejszy od Mandama, więc pewnie wykonany z lepszych materiałów, ma też boczne talerze odcinające. Jednak Mandama moge mieć za ok. 3000zł (trzy tysiące złotych) mniej, więc tu mam dylemat. Bardziej zależy mi na dobrze zrobionej robocie niż na pieniądzach, ale też nie chce niepotrzebnie przepłacać.

dziwna roznica cen!!!!potarguj sie u przedstawiciela UNI,napewno nie bedzie drozej niz za mandama z GLIWIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
dziwna roznica cen!!!!potarguj sie u przedstawiciela UNI,napewno nie bedzie drozej niz za mandama z GLIWIC

Tak duża różnica cen wynika z tego że Mandama moge kupić w cenie netto (nieoficjalnie) a za Unie naturalnie brutto, stąd aż ~3000zł. U przedstawiciela Unii spodziewam sie upustu w granicach kwoty trzycyfrowej więc dalej różnica będzie znaczna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Ja chwale Mandama bo robią głębosze naprawde warte ceny, mocna rama . elementy robocze Lemkena i praca pierwsza klasa tym agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon7340    0

Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu mandam. Znalazłem na allegro taki w opisie jest: 2.6m zabezpieczenia bolcowe,6 zębów 5 talerzy,masa 954 i zapotrzebowanie na moc 80KM, czy to nie za mało jak na taki agregat?? Moje gleby 3 i 4, bez górek i wzniesień.

Edytowano przez Dragon7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Jak już wcześniej zostałem wywołany odnośnie Mandamu to sie wypowiem :P Posiadam Mandama 2,1m i pracuje również jego odpowiednikiem z Unii oba tej samej szerokości z zabezpieczeniem kołkowym i wałem rurowym. Przy niskiej ścierni oba agregaty zachowują się podobnie i pozostawiony efekt również nieodbiega od normy, problem pojawia się gdy na polu występuje peż bądz inne tego typu ustrojstwo agregat z Unii poprostu sie zapycha ze względu na nisko usytuowaną rame, mandam posiada rame wyżej o ok 25cm i taki problem niewystępuje, W gospodarstwie te zostają równiez wykorzystywane do uprawy wczesnowiosennej pod warzywa, efekt jest ten sam, A co do technicznych walorów to Mandam jest znacznie masywniejszy, materiał wykorzystany przy produkcji jest naprawde dobry po tylu latach użytkowania na agregacie niema pęknięć ani innych mechanicznych uszkodzeń, natomiast w Unii trzeba było podspawywać elementy łączenia "łap" do ramy, W niedalekiej przyszłości napewno pojawi sie temat zmiany na szerszy jeżeli ma to być Polski produkt to bedzie to Mandam


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

@matias89 z jakim ciągnikami współparacuja bo dość mała szerokość robocza 80km??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Z ursusem 1212 i casem JX1100U taka szerokosć ze względu na sporą ilość górek i wzniesień wzbogaconych glinami, gdybym podczas zakupu wiedział że bede miał MF to napewno brałbym 3m albo i większy, poprostu sprzęt dobierany do ursusa


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Witam, będę robił zakupy w firmie Mandam i mam pytanie odnośnie grubera, skąd tak duża różnica w zapotrzebowaniu na moc.

Kultywator KUS 2,6m na sprężynach potrzebuje 90KM

http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=pl&page=201&sub=2

 

a kultywator KUS-T 2,6m aż 110KM

http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=pl&page=202&sub=2

Ta sama szerokość, zab. sprężynowe, ta sama ilość zębów i talerzy. Różnią się masą i tym małym wałem. Myślicie, że te niecałe 300kg różnicy i wałek potrzebują aż 20KM więcej. Ciągnik mam JD 90KM i dlatego tak dociekam. Zadam to pyt. w Mandamie ale może ktoś z forum powie co sądzi o tym. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja mam zamówionego właśnie 2.6 na sprężynach i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem, ciągnik który ma z nim współpracować to New Holland T6010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Ja mam zamówionego właśnie 2.6 na sprężynach i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem, ciągnik który ma z nim współpracować to New Holland T6010.

Ale którego na sprężynach? KUS czy KUS-T??? jeśli można wiedzieć to ile zawołali od ciebie? ja będę zamawiał z agregatem talerzowym na sprężynach i liczę na duży upust. Obym się nie przeliczył...:-)

 

Ale pytanie cały czas aktualne tj. skąd ta duża różnica w wymaganiu na moc?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja mam KUS bez -T, to może będzie dawał redę! A różnica co do mocy to nie mam pojęcie dlaczego taka duża? Wydaje się, że ten jeden wałek aż tyle nie potrzebuje. Ja za swojego dałem (tzn. mam dać) 12.600 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj