Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 17 marzec 2012 - 12:38

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Witam, mam pytanie. posiadam Fendt 311 w którym są dwie pompy, jedna do wspomagania, a druga do hydrauliki(14 i 16 cm3) czy możliwe jest podłączenie ich aby obie dawały na hydraulikę jeśli nie skręcam? Chodzi mi o podpięcie na zawór przelewowy na orbitrolu przewodu i podpiecie go do przewodu przed rozdzielaczem. Problemem może być to czy nie będzie się cofał olej do orbitrolu i czy nie będzie problemów z nim? Ciśnienie jest na obu chyba takie same. I czy przepływ wytrzyma przy wysokich obrotach, np. przy jeździe po drodze? Może zrobić elektrowłącznik tego, żeby tylko przy pracach z turem włączać i ciśnienie zamiast na nadmiar szło do hydrauliki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Dzisiaj, 18:22
  •  

#2 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 16:24

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA spójrz na orbitrol i napisz ile przewodów olejowych do niego dochodzi. nie możesz podnieść jakiejś maszyny że zaczynasz kombinować z hydrauliką?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#3 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 19:45

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Jeden dojście prosto z pompy, jeden przelew i dwa na sterowanie. Chodzi mi o pracę z turem, żeby szybciej chodził na wolnych obrotach.

#4 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 20:20

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Nic z tego. Musiałbyś połączony strumień skierować najpierw na orbitrol a potem przrez niego dalej na hydraulikę. Wyklucza to użycie podnośnika i hydrauliki zewnetrznej podczas skręcania.

#5 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 20:22

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA myślałem że idzie 5 przewodów, wtedy byś miał fabrycznie to o czym mówisz. czasem się zdarzały takie wersje.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

#6 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 22:58

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA a jak to idzie w takich wersjach? po co jest ten piaty przewód? to drugi dopływowy z drugiej pompy jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 00:22

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Producent przewidział taką opcję, poszukaj dźwigni w okolicy prawych stopni do kabiny.

#8 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 08:52

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA @Grzesiex chodzi Ci o dźwignię wyglądającą jak zawór kulkowy z oznaczeniami żółwia i zająca? Gdy ustawiona jest w pozycji na "zając" wówczas hydraulika zewnętrzna jest wydajniejsza. Szczególnie widać to w moim przypadku przy pracy z owijarką przy niskich obrotach.

#9 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:15

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA Piaty przewód w orbitrolu wspomaga hydraulikę z pierwszej pompy. musi być wtedy zawór zastosowany który pilnuje żeby olej się nie cofał do orbitrola. Ciśnienie na piątym przewodzie z orbitrola pojawia się tylko wtedy jak nie ruszasz kierownicy. jak nie masz tego oryginalnie to raczej nie opłaci się przerabiać.

#10 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:48

@Grzesiex chodzi Ci o dźwignię wyglądającą jak zawór kulkowy z oznaczeniami żółwia i zająca?

Tak.

#11 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:12

Połączenie pomp hydraulicznych w 311 LSA czy w 309lsa też jest taka dźwignia bo jakoś jej nie znajduję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wojt3p

wojt3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 19:36

witam mam problem z hydrauliką w mojej 311 , ogólnie hydraulika słabła coraz bardziej szczególnie jak sie rozgrzał, dałem pompe do regeneracji i po złożeniu nie ma zadnej poprawy. jak jest zimny to unosi dobrze a jak pracuje około 20 min to już zaczynają sie problemy , mierzyłem ciśnienie na wyjsciu hydrauliki zewnętrznej to na zimnym pokazało 180, na ciepłym weszło na 160 i powoli spadało w trakcie pomiaru, co może być przyczyną? są w nim gdzieś jakies zawory bezbieczeństwa?