tommy83

Deutz-Fahr M660

Polecane posty

tommy83    91

Zauważyłem luz na wytrząsaczach rozebrałem drewniane panewki i wyjąłem podkładki dystansowe ale i tak ma luz, macha się na boki co zrobić kupić nowe panewki czy stare da się dopasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

lepiej kup nowe koszt około 50 zł za sztukę i będziesz miał spokój w żniwa. założę się że na przedniej osi tej od bębna młócącego. i jak znalazłeś miejsce dla tego klucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Nie znalazłem miejsca na ten klucz z której strony to miejsce.A jak zmienić panewki drewniane wytrząsacza z przodu od bębna młócącego nie ma tam jak się do nich dostać. Chcę kupić nową kosę na na zapas ale kosy SHUMACHER nie mogę znaleźć jest od claasa 3m tylko główka inna http://www.sklep.gaska.com.pl/Kosa-Claas-3m-system-SCH-11486-JAG(3,18899,17929).aspx nie ma wymiaru otworów na główce może ma ktoś taką kose i mógł by podać odległość otworów do przykręcania główki z góry dziękuję.Może pasuje zwykła kosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

u mnie klucz pasuje z prawej strony napęd bębna jest z lewej . u ciebie jest napęd z prawej to klucz idzie z lewej strony patrząc z tyłu jest na końcu wałka. co do wytrząsaczy nie ma tak łatwo ja też mam do wymiany łożyska na przednim wałku jest z tym sporo roboty ja muszę wyjąć cały wałek a ty kolego wymienisz jedna panewkę i masz z głowy jeśli masz dojście do młocarni zboku to próbuj tamtędy jeśli nie dasz rady. to tylko od tyłu. co do kosy to jakie masz bagnety takie jak w wiązałce czy szumachera od claasa będzie zwykła a szumachera to zrób samemu kup listwę i żyletki i główkę gotowej to nie kupisz takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Z nalazłem miejsce na klucz dzięki za pomoc aby nie był potrzebny ale przezorny zawsze ubezpieczony.Z panewkami to poczekam aż przesyłka przyjedzie. Gdzie teraz kupić samą listwę wszyscy sprzedają kompletną poszukam jakieś starej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Nie wiem skąd jesteś ale w Wąsach Izdebkach sprowadza kombajny na części i bardzo dużo jest tam fahrów.

Niektóre kosy są w bardzo dobrym stanie, przeważnie te do mniejszych kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

A masz może numer telefonu nie będę się tłuk z bielska-podlaskiego jeśli takiej kosy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Zmieniałem dziś żyletki w kosie nity zastąpiłem śrubkami czy trzeba zaklepywać końce śrub,śruby z nakrętkami kupiłem specjalne do kosy SCH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

W mojej kosie niektóre nakrętki były zwykłe i nie zaklepane i jakoś nic się z nimi nie działo. Do nowych nożyków dałem nowe śrubki i nakrętki samokontrujące. :)

Dla pewności można ją delikatnie sklepac, raczej w niczym to nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Mam pytanko o sita nastawne jak się je ustawi nie ma tam żadnej numeracji przynajmniej u mnie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U mnie też nie ma numeracji na sitach. Ustawiam na wyczucie, jak większośc kombajnistów. Raczej sam będziesz musiał do wszystkiego dojśc. Kosiłem w tamtym roku u kolegi pszenżyto, niby podobne do mojego, a sita to prawie całkiem musiałem zamykac bo sporo kłosów w zbiorniku było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Na razie wszystko na sucho dopiero w żniwa wszystkiego się zobaczy dokładnie co i jak dokładnie chodzi i czy wart był swoich pieniędzy.Na razie dziękuję za wszystkie posty i rady . W razie kłopotów i pytań na pewno zgłoszę się do najlepszych specjalistów z Agrofoto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Zastanawiam się ile taki fahr m660 może spalić ropy na godzinę koszenia zboża,trzeba się zaopatrzyć w paliwo na zaś ?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Zależy ile masz do koszenia. Ja od dawien dawna jak kombajn kupiliśmy - z tym, że jeździliśmy na usługi - to miałem kombajn zatankowany pod korek każdego dnia, więc o paliwo się nie martwiłem, że mi zabraknie.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Słuchajcie (czytajcie) i Ty - Moderatorze i Robercie (dzięki za PW) i inni znajomi ! Mam pytanko (usprawiedliwię się na wstępie - bo czytam Was na okrągło, ale ponieważ "rodzinnie" budujemy chałupę, kopiemy studnię itp) nie za bardzo mam czas (i siłę) aby coś napisać. Mam 770-siątkę, którą kupiłem w zeszłym roku już po żniwach. Nigdy nic nie kosiłem, tylko czytałem na okrągło to forum i obiecałem sobie, że najpierw spróbuję na swoim a potem (jak dobrze pójdzie) pojadę do sąsiadów. Z najwcześniejszych zbóż mam zimową pszenicę, a jeden ze sąsiadów już się uparł aby do jego pszenzyta wjechać! (oczywiście jeszcze nie teraz(: Zgodził się nawet, że mogę "poćwiczyć" u niego! Poradzcie jak ustawić klepisko, jakie sito dolne, na jaką "szparkę" (bez podtekstów) - żaluzjowe, ile wiatru, i na jakim biegu? Jak dostanę podpowiedź - to spróbuję. Jak nie - to powiem do zobaczenia (sąsiadowi) w 2013r (: Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

W tym poście jest link, zajrzyj do niego, http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28812-ustawienie-klepiska-fahr-m900/page__p__764263#entry764263, tam masz ustawienia do Fahra M900, możesz spróbować podobnie swojego ustawić i ewentualnie potem korygować odpowiednio poszczególnymi elementami tak żeby wg Ciebie było idealnie. Kosi się zazwyczaj na 1 biegu i używa przekładni bezstopniowej do regulacji prędkości jazdy.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

Dzięki, tabelkę mam nawet do swojej 770, a zadając pytanie chodziło mi o informaje z tej ostatniej kolumny tabeli, która jest pusta (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

też miałem takie problemy pisałem z romeooo to jedna z odpowiedzi mam nadzieje że nie będzie miał pretensji -Więc tak

 

szczeline mierze tak jak napisałeś zciągam siedzenie klapa do góry

i na wlocie na pierwszym poprzecznym płaskowniku na klepisku i

na ostatnim płaskowniku wylot, na wlocie ustawiam 12mm a na wylocie 3mm

 

zęby mam ustawione w pionie czyli jak opuszczony heder i patrze z głóry

 

u nas sieje się tylko pezenice, jęczmień i rzepak więc

sito dolne zakładam też 11mm do wszyskiego oprucz rzepaku 4mm

 

ustaw sobie sito górne ,otwórz tak na papierosa ale by niedomłoty nie leciały

do zbiornika jak bedo lecieć to przymknij o ząbek ,dolne zostaw do wszyskiego

i reguluj wiatr by nie wyganiało i nie był za mały ,do owsa trzeba zmniejszyć wiatr

zreszto do każdego zboża musisz indywidualnie ustawić wiatr

 

ja kosze wszysko na 1 plus przyspieszacz do końca ale czasami trzeba zwolnić

 

jak by co to pisz co wiem to podpowiem a reszte to w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecorol    0

o to mi właśnie chodziło . dzięki

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Czy ktoś sprawdzał czujnik temperatury silnika w instrukcji silnika F3-6L912 pisze by zanurzyć go w nagrzanym oleju,sprawdzał go ktoś tak :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

jest u mnie za klepiskiem taka blacha zajmuje prawie pół klepiska wcześniej jej nie zauważyłem, ale inny posiadacz kombajnu fahr mnie o niej napisał, że lepiej się wymłaca jęczmień, czy w innych zbożach się ją wyjmuje bo jak koszę z tą blachą?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie są dwie takie blachy,ja koszę na nich wszystkie zboża nie zdejmowałem ich w ogóle.Jeśli masz je założone to materiał do omłotu znajduje się dłużej na klepisku i sumie lepiej się wymłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj