Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 11:53

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? Który wysięgnik lepszy, warfama zaleca 6A ale w galerii jest kilka takich ciągników z turem 6 i na stronie warfamy również jest taki model, ale jak coś user @Dybciak wspominał rama dotyka do przedniego zderzaka i nie da się maksymalnie opuścić czy coś takiego, ale z 2giej strony wolał bym żeby to jak najmniej wystawało przed ciągnik, różnica w cenie symboliczna, to jak polecacie, mi się wydaje że im krócej tym lepiej i ciągnik stabilniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? Dzisiaj, 20:18
  •  

#2 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 16 marzec 2012 - 22:12

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? 6A. ;p

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 23:47.
brak argumentacji posta

#3 Share zetor7340z

zetor7340z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 07:29

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? 6A :D

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:08

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? dzięki chłopaki za wyczerpujące uzasadnienie przekonaliście mnie -_- :rolleyes:
a dlaczego nie 6 któtki jest mało wystaje to chyba zaleta nie?

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:35

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? wady krótkiego: niżej podniesie i mniejszy wysięg, czyli będziesz towar z przyczepy musiał nawet z dwóch stron zdejmować :P

Edytowany przez b0gdan, 17 marzec 2012 - 09:36.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:53

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? hmmm wysokość podnoszenia to nie jest dla mnie ważna, a wysięg, hmm to ma wady i zalety chyba, bo może z 2 stron przyczepy a może i nie ale za to przeciwwagi czepiać nie trzeba i z ładunkiem spokojniej można będzie pracować mniej bujać będzie, ma ktoś tura 6 na lamborghini r3 explorer3 czy agrofarm? a kto ma 6a na tych ciągnikach?

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 13:25

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? zbyt mały wysięg jest bardzo dużo wadą, a do jednej tony w moim ładowaczu można spokojnie bez przeciwwagi

#8 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:28

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? Ja też stanąłem przed wyborem ładowacza. Byłem u dilera i pytałem się o tur 6 i 6a do explorera3. Diler odrazu mi odradził kupno 6a, ponieważ podobno ten tur jest zbyt długi jak na swoje mocowanie i ścinają się bolce. Tak masz rację im krócej tym lepiej i ciągnik stabilniejszy. Jeżeli nie jest ci potrzebna wysokość to bierz tur 6. Ciągnik tak nie cierpi i jak wspomniałeś jest stabilniejszy. Sam kupiłem stoll fz 30 i jest dość długi, i bez przeciw wagi podrywa tył ciągnika, kiedy np. wiozę pełną łychę kukurydzy.
Ja bym brał 6.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:15

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? czy wie ktoś coś na temat zmiany cennika po targach agrotech? dielerzy straszą że półdzie w górę to od kiedy ten nowy cennik

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 12:17

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? heh warfama teraz odradza montaż tura 6 na r3 bo niby zaczepia o koła, czy ktoś z użytkowników ma taki tur i zaczepiają koła dziwne, nie słyszałem o takim przypadku, czy 6A ma inne mocowanie niż 6 bo jest jakaś tam różnica w cenie to pozostaje 6A ale ten to jakiś taki długi heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:10

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? Witam,
dlaczego chcesz kupić polski ładowacz? Mam ładowacz tylko TUR 4 z 2007 roku i muszę powiedzieć że jest beznadziejny. Ciężki jak cholera, odczepić to nie jest łatwo, ciężko nasmarować, szybko się wyrabia, z rozdzielacza cieknie masakrycznie... Na Twoim miejscu bym nie bawił się w te ładowacze...

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:07

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? na zachodni mnie nie stać, a interesuje mnie tylko dlaczego warfama nie chce montować tura 6 na ciągniki agrofarm r3 i explorer i zaleca 6A który jest 30cm dłuższy

#13 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 07:59

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? wydaje mi się że polecają tego 6a dlatego że montują bardzo blisko kabiny przez co nie ciąży tak na przodek, a 6 jest krótszą i wysuwają mocowanie do przodu by można było dobrze ładować piach czy obornik na drugi brzeg przyczepy czy rozrzutnika tak mi się wydaje

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 11:10

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? heh sam obczaiłem jak to wygląda ciekaw jestem czy ktoś ma porwnanie ile dłuższa jest rama 6A bo całej różnicy w wysokości podnoszenia nei może być bo 6A jest kilkanaście cm wyżej osadzony na ciągniku, a myślę że dlatego przestali montować 6 bo teraz do odstawiania tura łapy są pod wysięgnikiem i być może o to zaczepia koło, w sumie oglądając oba wysięgniki na tym ciągniku to o ile 6A jest wyżej osadzony to w niskich pozycjach nie jest tak bardzo wysunięty do przody heh sam już nie wiem to że jest tak wysoko mnad maską to ogranicza widoczność troche
tak by to wyglądało ocencie sami czy bardzo wystajke czy nie

Edytowany przez Ferdek07, 30 marzec 2012 - 11:11.

#15 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:12

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? U mnie stoll fz 30 też tak wystaje

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:40

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? chyba więcej wystaje ten stoll http://www.agrofoto....farm-420-stoll/
ALE OD 6a HYDRAMET CHYBA JESZCZE WIĘKSZY
http://www.agrofoto....-tytan-10-plus/

#17 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 13:56

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? http://allegro.pl/la...2252371593.html
super promocja normalna cena to 18,6 tyś co to za firma ten raroc?

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 18:58

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? To będzie pewnie cena bez konstrukcji wsporczej
A tak zapytam teoretycznie gydym chciał tura 2 sekcyjnego bo taki by mi wystarczył to dlaczego nie można by podłączyć go bezposrednio w gniazda ciągnika i sterować dzwigniami od fabrycznego rozdzielacza ciągnika zainspirowała mnie fotka z instrukcji obsługi tak jest i w metalfachu w instrukcji obsługi też jest taki wariant, sam to oblukałem w ciągniku i ma bardzo wygodnie umiejscowione dzwignie do tego, także dlaczego to nie jest popularne, czy zaraz byn zajedził te rozdzielacze w ciągniku? czy są jakieś inne powody by tak nie podłączać, wszak by pompa była najmniej obciążona i ładnych kilka tyś miałbym taniej ładowacz

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:03

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? Ten ciągnik ma zarabiać na Ciebie czy Ty na niego? Bo jak boisz się używać hydrauliki bo rozdzielacz się zużyje, to coś tu chyba nie gra. Można tak podłączyć bez żadnych przeciwwskazań, tylko wtedy masz zajęte wszystkie wyjścia i nie masz gdzie podłączyć przyczepy itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:16

Tur 6 czy 6A do lamborghini r3? A że się tak spytam-naprawdę wystarczy Tobie ładowacz dwusekcyjny ?-ja sobie pracy bez trzeciej sekcji za bardzo nie wyobrażam...
Jak chcesz koniecznie zaoszczędzić to kup sam ładowacz bez rozdzielacza (o ile można :D ) i wstaw sobie do kabiny taki rozdzielacz zakupiony samodzielnie (z pewnością będzie kosztował mniej niż ten od producenta).Zaletą takiego rozwiązania jest też lepsze "czucie" ładowacza.Ja mam w ciągniku taki trójsekcyjny rozdzielacz zamontowany "pod łapką" i w życiu nie zamieniłbym go na jakiś badziewny polski joystick...