grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donprezesso    0

Mam pytanie . pryskając zboże na glebie piaszczystej środkiem którym się nie zaleca pryskania upraw na takich glebach (konkretnie: piaszczystych i torfowych) jaki może być tego efekt?

Konkretnie mowie o lentipur flo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Witam- Panowie - co radzicie zrobic- Opryskałem jesienią TOLUREXEM pszenżyto, które całe wymarzło. Więc wsiałem mieszankę pszenicy jarej z owsem pół na pół- 6 klasa ziemi ( rok temu też była pszenica ). Na owsie liście bledną - pszenica jakoś się trzyma- Próbuje dac INSOL 1l/ha + Asahi 0,5l/ha + Mocznik 25kg/ha.

Mówią że to nic nie da bo oprysk jesienny dałem doglebowo i on nadal działa i wybije cały owies, czy da się jakos to zahamowac lub zapobiec? Mogę dodac że na innym polu wsiałem w wymarzniete pszenżyto sam owies- tam się robi naprawdę tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

U mnie tez po toru....widac dzialanie hamujace zboze, owies i jeczmien (na poprzecznikach gdzie zaszlo podwojnie zolknie, nawet usycha). Expert met tez hamuje jeczmien. Dawki byly normalne klasa ziemi 4 . Robiłem orke, ogolnie jesien susza i teraz tez (ostatnie dwa dni spadlo 1,5l na metr:( ). A wiem ze hamuje bo wszystkiego nie pryskalem z powodu szuszy . Pszenica bez orki i jest OK! Owies sie juz krzewi chyba bedzie a jeczmien nie wiem ma 3,2 listki i czasem juz konce liscia zolkna. Gdzie nie pryskany krzewi sie. I takie problemy nie tylko u mnie.... Oczywiscie chwasty sobie rosna w najlepsze.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2
Napisano (edytowany)

Koledzy mam pytanie czy mogę mieszać Mustang Forte 195 SE z Linturem 70WG i z Atlantis 12OD i w jakich dawkach na hektar ?

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mustang z Atlantisem tak ale po co ten Lintur?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Panowie co moglibyście polecić na "WSZYSTKO"tzn na jedno i dwu liścienne w kukurydzy powschodowo - chodzi mi głównie o chwastnicę jednostronną i chaber bławatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zajrzyj kolego do tematu o herbicydach w kukurydzy( nie pamietam dokładnie ntytułu tematu ale w dziale kukurydza na pewno szybko znajdziesz.

Mieszanin takich jest kilkanacie np accent+zeagran czy titus+mocarz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Witam stosował ktoś z was odżywkę MAXIMUS? Jakie Było jej działanie i w jakich dawkach ją stosowaliście na jęczmień jary i pszenicę ozimą ? :)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja stosowałem nie dawno, o efektach jeszcze nie mogę nic powiedzieć.. Stosowałem tylko 3 kg/ha bo tylko tyle dostałem w sklepie a musiałem wykonać oprysk :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Panowie pryskacie może już na chwasty na owies jeżeli tak to jakimi środkami POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

ja bede pryskal chwastoxem u mnie w jarych ten srodek swietnie sie spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1
Napisano (edytowany)

Owies lepiej najpierw opryskać czy posypać nawozem? W jakiej kolejności powinno się to wykonać?

Edytowano przez email9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ile dni musi być ładnej słonecznej nie upalnej pogody aby chwastox trio i mustang zrobiły swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Widoczne działanie to zaopserwujesz już po kilku godz jak chwasty będą pokręcone ja tak miałem a całkowite zniszczenie nastąpi po około 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Dzisiaj pryskałem dolistnie PLONVITEM i mącznikiem owies myślałem że jest bez chwastów ale jak wjechałem dalej to okazało się że jest ich mnóstwo. Kiedy mogę jechać z chwastoksem po tym dokarmieniu dolistnym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Będzie ktoś z was stosował w tym roku Galaper Strong?

I jak z tym maximusem stosował ktoś? :)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pryskałem dolistnie PLONVITEM i mącznikiem owies myślałem że jest bez chwastów ale jak wjechałem dalej to okazało się że jest ich mnóstwo. Kiedy mogę jechać z chwastoksem po tym dokarmieniu dolistnym ??

Następnego dnia śmiało a nawet w mieszaninie nic by sie nie stało chwastox przyjmuje prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Mam ważne pytanie, może ekspert z BASF-u się wypowie, skoro będę pryskać środkiem z jego firmy (koniec reklamy)...

 

Zamierzam prysknąć pszenicę fungicydem (duett ultra). I teraz moje pytanie: Czy lepiej zastosować go dzień przed deszczem czy już po deszczu? Zabieg mam zamiar wykonać w piątek, w sobotę ma padać, ewentualnie mogę go wykonać we wtorek, w poniedziałek będę musiał skupić się na kuku (doglebowy powschodowy). Półtorej godziny temu byłem na polu, grzyba co prawda nie widać, ale wolę dmuchać na zimne z wiadomego powodu, pszenica jest w fazie bbch 32/33. Zabieg mam zamiar połączyć z moddusem/medaxem i CCC (0,2l + 1l/ha).

Ale nie wiem, czy jest w ogóle sens pryskać w piątek, bo spodziewane jest spore ochłodzenie, a jak wiadomo, grzybek nie rozwija się zbyt szybko, gdy jest zimno; fungicyd ma też ograniczony w czas działania, więc może lepiej wykorzystać go po deszczu i po okresie niższej temperatury?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janka    1

Panowie co moglibyście polecić na "WSZYSTKO"tzn na jedno i dwu liścienne w kukurydzy powschodowo - chodzi mi głównie o chwastnicę jednostronną i chaber bławatek

zastosuj jakiś nikosulfuron( najtańszy to narval) z zeagranem lub cornmaxem lub wogóle najtaniej to z aminopielikiem super(ale nie ma rejestracji)

Narval 1,0l + Aminopielik Super o,5-0,6l/ ha

Narval 1,0 + Zeagran 1,2-1,5l / ha

Narval 1,0 + Cornmax 1,2-1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jeśli chce Pan połączyć fungicyd z regulatorem to lepiej zrobić zabieg przed deszczem, Czy to będzie jeden dzień przed deszczem czy jeden po deszczu nie ma większego znaczenia. Wnioskuję, że woli Pan stosować środek zapobiegawczo wiec tym bardziej teraz. Ewentualne ochłodzenie może być tylko kilkudniowe, a nie wiadomo czy nie będzie padało, więc może się okazać, że nie będzie można wykonać zabiegu, a wtedy zdecydowanie spóźni Pan zabieg skracania. Inną opcją jest wykonanie w dwóch przejazdach przed deszczem regulatora a po niedzieli fungicydu ale co zrobione, to zrobione... Planuje Pan dać coś jeszcze na kłos?


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dziękuję za odpowiedź. Będziemy pryskać jednak po niedzieli, tak wyszło. Na kłos/liść flagowy (zależy od pogody) pójdzie Falcon. Wykonanie dwóch oddzielnych zabiegów: skracania i fungicydowego jest dla nas kompletnie nieopłacalne i czasochłonne. :) A co się stanie jeśli moddus/medax pójdzie na bbch 33? Musi być na pierwsze kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj