Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 15 marzec 2012 - 20:33

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Co sądzicie o nakręcanej psychozie strachu na Zachodzie przed nowym wirusem ?
Ponoć przenoszą go komary itp. ale przecież niedawno były tęgie mrozy a zaraza stanęła u naszych zachodnich granic.
Ktoś tu więc leje wodę odnośnie sposobu rozprzestrzeniania się choroby. Ostatnimi laty jakoś dziwnie wszystkie świństwa zaczynają się w zachodniej Europie.
Czy ten wirus spustoszy nasze obory, jak myślicie z nim walczyć ? Pytań jest wiele na niektóre odpowiedzi brak
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Dzisiaj, 05:21
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 15 marzec 2012 - 20:38

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Sprawa jest dość poważna, na razie nie wiadomo nawet jak z nim walczyć także chyb a pozostaje tylko się modlić aby do Polski nie przybył bo będzie nie ciekawie ;)

#3 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:08

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? pierwsze informacje o tym wirusie jakie słyszałem dotyczyły owiec i martwi mnie to trochę bo od czasu do czasu mam styczność z owcami na badaniach prowadzonych przez uczelnię...

#4 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:32

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? panowie wszystko co dobre mamy z ZACHODU , stonka :D , BSE , ptasia ... , itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Dzisiaj, 05:21
  •  

#5 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 15 marzec 2012 - 21:41

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Moim zdaniem to tylko sianie paniki i nabijanie kasy firmom farmaceutycznym, które już "prowadzą badania" nad szczepionką (a tak naprawdę dobrze wiedzą co to jest za wirus). I wcale bym się nie zdziwił, jakby okazało się, że oni sami wymyślają te wirusy ;)
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 16 marzec 2012 - 00:21

Wirus Szmalenberg - widmo klęski w oborach ? Niedługo będzie u nas znając życie.....Polacy wszystko zwleką do Polski razem z bydłem ,no ale cóż można zrobić -taki kraj.W Polsce nie kontrolują zbytnio zwierząt przywożonych z zachodu ,a skutki są jakie są-BSE,BVD,choroba niebieskiego języka.... i wiele innych dobrodziejstw :wacko: