Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja

91 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:19

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Witam!
Ciągnik bedzie główny w gospodarstwie. Z ładowaczem czołowym. Będzie pracował z prasą metal fach zapewne jakis pług agregacik itp ;)
Pomóżcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Dzisiaj, 11:07
  •  

#2 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:35

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Hmmm jak dla mnie ciągnik główny w gospodarstwie to tylko forterra, ale pozostaje sprawa tura wiec lepsza by była powerka. Sam jestem użytkownikiem forterry 95 i jest to dobry ciągnik do ciężkiej pracy (masa, siła uciągu, liczba biegów w standardzie, mocny podnośnik). może najlepiej sam sobie odpowiedz do czego będziesz więcej potrzebował ciągnik, czy do tura czy do ciężkiej pracy w polu???
Zetor Team

#3 Share zenus42

zenus42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:54

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja ja ci polece forterra jest mocniejsza niż proxima ma mocniejszy podnośnik

Edytowany przez zenus42, 15 marzec 2012 - 20:54.

#4 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:58

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Jak więcej do tura t o zdecydowanie bedzie lepsza gabarytami mniejsza i zwinniejsza i jak bys wziął elektrohydrauliczny rewers to juz bajka ^^ A jak ma być to ciągnik do cięższych prac takich jak pług agregat itp. to będzie lepsza forterra:)

#5 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 marzec 2012 - 21:15

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja wiadomo forterra jest wytrzymalsza i mocniejsza ale jak wyżej było wspominane do tura jest lepsza powerka mniejsza i zwinniejsza no i tańsza
ale ja na twoim miejscu brał bym forterre ;)

#6 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:37

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Mam proximę Power:) A jako główny ciągnik polecę CI forterre:) proxima power wcale dużo zwinniejsza nie jest ,jedyne co to ten rewers pomaga w polu ,ale stare ciągniki tego nie miały a pracują do dziś.

#7 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:57

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Jeszcze plusem dla Powerki jest to, że ma rewers z lewej strony co przy ładowaczu jest wygodniejsze niż z prawej przy dżojstiku bo jedną ręką obsługujesz ładowacz a drugą kierownicę i rewers.
Także musisz powiedzieć cz ciągnik więcej będzie pracował z ładowaczem czy w polu. ;)

Edytowany przez danielhaker, 15 marzec 2012 - 21:58.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#8 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 15 marzec 2012 - 22:09

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Jeśli do ładowacza to powerkę. Dlaczego? Po pierwsze rewers EH z lewej strony a dwa możliwość użycia rewersu na 4-tym biegu w forterze jest zablokowany do jazdy do tyłu.

#9 Share AgroSzpok

AgroSzpok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:18

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja weź forterre nie będziesz żalował bez problemu bedzie chodziła w turze :D

#10 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:31

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Teraz to mam dylemat ;/ :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:32

Jeśli do ładowacza to powerkę. Dlaczego? Po pierwsze rewers EH z lewej strony a dwa możliwość użycia rewersu na 4-tym biegu w forterze jest zablokowany do jazdy do tyłu.

A ty w Zetorze często 4 biegu używasz? Bo ja w ogóle. (Oczywiście mowa o polowej 4)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#12 Share Darik4

Darik4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:38

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Witam ja też miałem taki dylemat i zdecydowałem się na Powerke jak do tura jest lepsza.

#13 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 15 marzec 2012 - 22:48

A ty w Zetorze często 4 biegu używasz? Bo ja w ogóle. (Oczywiście mowa o polowej 4)

Zacznijmy od tego, że nie mam zetora (jakiegokolwiek) ale wiem, że zawsze pełna paleta biegów (w obie strony) się przydaje (nawet jeśli danego przełożenia miałbym naprawdę rzadko używać).
Aha powerką miałem przyjemność jeździć na starej centralce potrafiły dziać się dziwne rzeczy ale na nowej jest już super (to co mnie wcześniej denerwowało zostało zlikwidowane).

Edytowany przez kokoman0, 15 marzec 2012 - 22:52.

#14 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:55

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Tak właśnie się zastanawiałem że w galerii nie było widać żadnego Zetora ;P Tutaj polowych praktycznie się nie używa a na szosowej nikt rewersu i tak nie wrzuca do tyłu :P Też nie rozumiem dlaczego ten bieg jest zablokowany ale mi to nie przeszkadza.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#15 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 16 marzec 2012 - 00:06

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Miałem podobny dylemat tylko że miałem Deut-fachr Agrotron 420 ale wziołem forterre mam już jednego zetora tylko 5340 jest niezawodny a kolega jak do tura to niech lepiej weżmie power proximę będzie wygodniejsza w pracy z ładowaczem ile tego sprzegła można zaoszczędzić wie co mówię mam tura na 5340 to jest czasami makarbra zawłaszcza podczas pracy z chytakiem lub z krokodylem cały czas noga pracuje a tak to tylko podjedziesz ręką ciągnik zatrzymasz komfort poprcy inna bajka a w polu to chyba tyle samo proxima power wykona co i forterra chyba że się myle to niech ktoś poprawi . Zresztą twój wybór zrobisz jak uwarzasz Pozdrawiam

Edytowany przez jacek456788, 16 marzec 2012 - 00:07.

#16 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 00:11

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja jesli to mozliwe i zdecydowanym sie jest na zetora to ja bym polecal poczekac na forterre z rewersem elektro hydraulicznym, gdyz sprzeglo montowane w frotkach(ceramiczne) zupelnie sie nie sprawdza w pracy z ladowaczem, wiem cos o tym bo juz wymienialem a nie jestem odosobnionym przypadkiem, 4 bieg do tylu sie przydaje i nie raz mnie wkurzalo ze go nie ma, szczegolnie przy pracy z ladowaczem, np podczas zaladunku kurzaka, 1 za szybka a 3polowa za wolna i d*pa;/ zreszta zdarzalo nie raz sie mi orac na 4 polowej co na nawrocie tez denerwowalo.

#17 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 15:25

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Ja ci również polecam pwerke , bo tez jakiś to stopień techniki wyższy niż w przypadku forterry tzn. do plusów powerki zalicza się rewers eh , 3-stopniowe półbiegi , no i masz 24/24 czyli każdym biegiem pojedziesz w tył i w przód do minusów to brak EHRu co do forterry to plusy masywny , do ciężkich prac sie nada , silniejszy podnośnik no i ma ehr a do minusów to brak rewersu eh , no i ten 4 bieg zablokowany , takze sam zadecydujesz...

Chyba że poczekasz na premierę nowego modelu zetora Forterre HSH która bedzie sie składać z 5 modeli od 90 do 137 km , z przekładnią 30/30 bedzie 5 biegów nie jak dotychczas 4 no i oczywiście na każdym biegu 3 półbiegi* czyli 5x3=15 15x2(polowe szosowe)=30-biegów , również w hsx będzie zwiększony rozstaw osi o 10cm , bedzie wyświetlacz cyfrowy , komputer pokładowy , hsx ma być dostęny w 4 prędkościami womu amortyzowaną kabiną NOwa forterra ma być dostepna w drugiej połowie 2012 roku

Albo poczekałbyś do 2013 roku kiedy to ma wejść do produkcji ulepszona wersja hsx bedzie to to forterra HSX HD która bedzie o kolejne 10cm szersza , bedzie wydatniejsza hydraulika 80l/min , i na reszcie amortyzowana oś która wg Mnie powinna być juz dawno temu wprowadzona , będzie tez dźwignia wielofunkcyjna w kabinie co ciekawe że konstrukcja ciągnika bedzie przygotowana do zamontowania wiekszego 6 cyl. silnika zapomniałem dodać że w obu modelach bedzie HitchTronic

#18 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 16:08

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja Dzięki wszystkim za odpowiedźi ;) wczoraj postanowiliśmy że to będzie powerka jest juz zamówiona znaczy wcześniej była tyllko rozmyślałem nad zmiańa. A na lepszą forterre nie mogę czekać bo do 20 kwietnia muszę mieć traktor bo umowa jest na PROW a już mam dosć jeżdzenia do warszawy w kółko ;) :)

#19 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 18:17

do plusów powerki zalicza się rewers eh , 3-stopniowe półbiegi , no i masz 24/24

Przecież Forterra też ma 3

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:50

Zetor forterra czy powerka ? ciężka decyzja raczej 2 nie 3 :)
2 półbiegi i 1 główny :)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100