Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepszy do kukurydzy?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nalepa.p

nalepa.p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 październik 2007 - 12:27

Najlepszy do kukurydzy? jak w tytule ktory kombajn jest waszym zdaniem najlepszy do zbiorow kukurydzy? chodza opinie ze najlepszy jest CASE? czy to prawda? i dalej co myslicie o podluznych rotorach jakie sa wady i zalety tego rozwiazania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepszy do kukurydzy? Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:33

Najlepszy do kukurydzy? Ciezko bedzie sie dowiedziec czegos o rotorowych wzdłuznych.ja juz tak próbuje od roku i nikt nic nie wiem.
Chciałem kupic NH TF ale sie boje...
A do kukurydzy Case jest najbardziej popularny na zachodzie.

#3 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 31 październik 2007 - 23:00

Najlepszy do kukurydzy? A co dokładnie chcecie panowie wiedzieć?
Akurat o kombajnach rotorowych wiem co nie co...
Jeżeli chodzi o TF-a to w kukurydzy niczym się nie wyróżnia ponieważ ma klasyczny bęben młócący a jedynie wytrząsacze rotorowe.
Generalnie kombajny rotorowe / Case Axial Flow, NH CR, JD STS / są zdecydowanie lepsze przy omłocie wilgotnej kukurydzy /~ 40%/ przy suchszym ziarnie różnice są coraz mniejsze - chodzi oczywiście o uszkodzenia ziarna.
Oto plusy i minusy "rotorowców":
+ łagodne oddziaływanie na ziarno
+ duża przepustowość
+ prosta, kompaktowa budowa
+ przy dużej wilgotności słomy straty mniejsze niż na klawiszach
- rotor niszczy słomę
- większe zapotrzebowanie na moc
- na polach z dużą ilością "zieleninki" zanieczyszczenie ziarna większe niż w klasykach
- trzeba się nauczyć nastawiać te kombajny-niewielka zmiana niektórych parametrów i zaczyna konkretnie siać...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#4 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 13:07

Najlepszy do kukurydzy? moim zdaniem do kukurydzy najlepszy jest stary riviere casalis ale na jakiej zasadzie on działa to nie wiem.

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:21

Najlepszy do kukurydzy? Ludzie piszcie jak najwiecej o kombajnach rotorowych bo nigdzie nie mozna znalesc info na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 listopad 2007 - 21:41

Najlepszy do kukurydzy?

moim zdaniem do kukurydzy najlepszy jest stary riviere casalis ale na jakiej zasadzie on działa to nie wiem.

ten kombajn jest dobry do kukurydzy bo jest do niej specjalnie skonstruowany - a jego układ omłotory to wzdłóżny bęben - tylko że o mniejszej średnicy niż w kombajnach rotorowych
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#7 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:44

Najlepszy do kukurydzy?

moim zdaniem do kukurydzy najlepszy jest stary riviere casalis ale na jakiej zasadzie on działa to nie wiem.

Moim zdaniem też rivierre casalis B) i jak posiadacie jakies fotki lub jakies informacje o tym kombajnie to piszcie tu: http://www.agrofoto....943#entry181943
Dzieki z góry

#8 Share Filus

Filus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 14:06

Najlepszy do kukurydzy? @Axial
Wiesz coś może na temat Case 1640, 1680? Co można powiedzieć o maszynach z początku lat 90-tych?
Dotąd nie miałem styczności z kombajnami opartymi na rotorze, czy faktycznie zużywają dużo więcej paliwa ?
Krążą o nich opinie, że dość mocno "sieją" a może faktycznie jest to błąd w ustawieniu parametrów omłotu?
Z czym jest największy problem jeśli chodzi o ustawienia kombajnu i czy da się dojść do tego w miarę szybko metodą prób i błędów?
Nie uprawiam kukurydzy dla której jak tu czytam kombajny rotorowe są szczególnie dedykowane jak więc spisują się one w omłocie zbóż i rzepaku?
Pozdrawiam!
Filus

#9 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 08 luty 2009 - 20:02

Najlepszy do kukurydzy? Ja mam Case 1460 Axial-Flow i poprzedni właściciel mówił że ten kombajn ma bardzo dużą przepustowość i lepszego kombajnu jak Axial-Flow do kukurydzy niema.Kombajny mogą sporo palić bo mają dużą moc mój Case ma 170km i "trochę" więcej będzie palił od Dronningborga 120km.Jeśłi kombajn ustawi się porządnie może zgubić mniej nisz klawiszowiec.Te kombajny są na duży obszar na małe niema co wyjeżdżać.
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 luty 2009 - 21:36

Najlepszy do kukurydzy? dla słabo wtajemniczonych chodzi oto ze np bizon ma mlocarnie w poprzek co do case 270 km ma w zdłuz kombajnu o srednicy 70cm i dlugosci minimum 250 cm na mlocarni sa cepy 10 na 10 cm i wyzuca na zasadzie slimaka za mlocarniom znajduje sie sieczkarnia ktura wyzuca słome na dwa sposoby pierwsz sloma bedzie zbierana mlocarnia ma małe obroty drugi sieka i wyzuca na taleze kture rozzucajom brak wyczasaczy na tak dlugiej młocarni wszystkie ziarno wylatuje pod mlocarniom jest 5 rzedów slimaków kture zucajom na sita ten kombajn czysci dobre od rzeoaku po kukurydze tylko rzepak zboża wymienia sie klepiska to jest jeden z najprostrzych kombajnów dlatego malo awaryjny i naprawa jest prosta bo jest wszedzie duzy dostep