Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

New holland td70d vs same roller 70 - który Włoch lepszy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Witam!

Tak się zastanawiam nad ofertą na polskim rynku mniejszych ciągników i ogólnie to jest bida z nędzą, bo albo paliwożerna małą proxima albo mały farmtrac, wiec moze lepiej rozważyć tańszą :D ofertę "lepszych " marek. Zawsze to na podwórku zachodniak :) , tylko że za samą markę płacić nie każdego stać dlatego jeśli już zachodniak to najtańsi włosi tylko który?

Roller troche mały i krótki a new holland podobno we włoszech słabo zrobiony - więc do którego tańsze części i tańszy serwis? Który silnik oszczędniejszy i lepszy bo iveco nie chwalicie na forum ale ma wyższy moment obr ale popowtryski podbno równie oszczędne, który reprezentuje lepszy komfort.

Krótko lepsze same roller (lambo lampo) czy new holland td (podobno dużo bardziej niezawodny od proximy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Ja bym stawiał na new hollanda przynajmniej większy większe kołą masa i ucig no i rozstaw osi, same to taka zabawka, a coś mi się wydaje że wcale nie jest bardziej awaryjny od same ten new holland, i co z tego że na pompie paliwowej pisze made in china, może nowa pompa wcale nie bedzie taka droga jak by był to bosh z niemiec, już złożyłem sobie nowego kompa z najlepszych podzespołów o dziwo na każdym pisze made in china i jakoś cały rok to działa, ( ciekawe gdzie robią te nie markowe), ale new holland to fajny ciągnik a wolał bym chyba od proximy bo przynajmniej mniej zjara i ci z tego że proxima pali przeciętnie jak nie wciskać jej gazu a może ktoś lubi podeptać na gaz :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja posiadam same rollera 70 z 2001 r a prace zacza w 2002 mam okolo 1900 mtg i zadnej awarii tylko raz podciagnolem sprzeglo wiec tak krótko kabina jest dosc mala ale przeciez to nie autobus wykonanie na dobrym poziomie najwieksza zaleta tego ciagnika jest jego oszczednosc w prasie belujacej sipma pali 3,5 litra na godzine oczywiscie w slomie uciag moim zdaniem ma przyzwoity bo ciagnie plug 4 skibowy rozstawiony na 140 cm na 4 klasie bez wiekszego wysilku pracuje tez z agregatem uprawowym 3 m znajomy posiada lambo 60 z turem z 2003 roku ikatuje go jak diabli ma okolo 3 tys mtg tez chwali male spalanie i dobry uciag przez ten czas mnial jedna awarie a mianowicie padlo lozysko dociskowe od sprzegla mysle ze sa to dobre ciagniki a NH tdd tez nie uwazam za kiepski ciagnik wprost przeciwnie moj znajomy posiada tdd 95 jest z jego bardzo zadowolony

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Fajny roller jest bardzo ale do tura to raczej za mały będzie :D , tdd oglądałem na wystawie i poza tym ze nie ma cbm to przede wszystkim w kabinie dużo bardziej mi się podobało niż w proximie, może i zetor ma nową kabinę ale mi i tak śmierdzi tam skodą i starym zetorem, a o mniejszym spalaniu td nie wspomnę, timasz masz może porównanie kosztów przeglądów td i rollera? W końcu ta pompa wtryskowa z indi nie moze być aż taka droga w razie czegoś tam, a przednia oś to też chyba carraro, no a inne pierdułki ze skrzyni biegów itd moze będą pasowały z pronara z zefira a swoja drogą może ten zefir to taki polski td będzie? i może lepiej nad zefirem się zastanowić? :):)

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz co do tura w rollerze to masz racje jest troszke za lekki ale moj sasiad ma proxime 8441 z turem i mowil ze kilka razy o malo go nie przewróciliby a wcale takich ciezarow nie targa a co do kosztow przegladow to pierwszy przeglad powinien byc tani okolo 500 zl a duzy przeglad 1200 amoze ze stuwe wiecej bo sasiad za przeglad w lambo r4 placil okolo 2 tysi a za maly przeglad okolo 700 zl co do przegladow NH to sie nie orientuje ale powinny byc na podobnym poziomie

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Twój sąsiad ma 220tke a ta za duża do proximy, a co do rollera może znasz ceny podstawowych części?

szyby wiem że drogie strach będzie do rotacyjnej zapinać :):D , ale inne podzespoły te pompowtryski sprzęgło łożysko wyciskowe rozdzielacze itd ile kosztują do rollerka?

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

z cenami czesci jak narazie nie mnialem do czynienia wiem ze moj znajomy wymienial cale sprzeglo w lambo 60 i wyszlo go cos okolo 1000 zl czyli rozsadnie rozdzielacze to serwisant mi mowil ile kosztuja ale zapomnialem fakt ze wydawalo mi sie tanio co do pompowtryskow to sa one bardzo trwale jeden gosc same dorado 70 przepracowal 24 tys mtg i wymienil tylko jeden pompowtryskiwacz i nic poza tym nie robil w silniku a co do szyb orginalne sa drogie ale istnieja firmy ktore dorobia szybe do kazdego ciagnika za pol ceny inne marki tez nie maja tanich szyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra a jaki tur pasował by do rollera i tak wogóle to jakoś nie widze tego ciągniczka z turem ale z drugiej strony td 3 cyl też jest jakiś taki krótki i chyba ta sama bida była by z turem co roller więc może lepiej td80d?

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Może to i nie moja sprawa, ale dlaczego sam sobie odpowiadasz na pytanie ( Ferdek07 i Silver to jedna osoba ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja bym brał NH a może by zamiast TD-D To może TL-A co na to powiesz może i TL-A jest droszy ale za to komfort pracy jest lepszy w TL-A i ma wiecej bajerów!!! (ceny TL70A nieznam)

Edytowano przez krolikNH
Błąd

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Td to max na co mnie stać, a wogóle to przenieśli tą fabrykę z turcji do włoch w całości czy we włoszech tylko koła i maski przykręcają bo nie jestem zorientowany, i jak jest z case jx czy też w turcji coś jest robione?> Coś mi się wydaje że czy w turcji czy we włoszech nie powinno być gorzej zmontowane jak w czechach proximy montują :D , może zna ktoś rozstaw osi lub jakieś inne wymiary i dane techniczne mniejszych td ( 60 i 70) bo na stronie producenta nie ma a tak wogóle to są dostępne td60d? lub 70? :)

 

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj