Skocz do zawartości

Zdjęcie

Groch Polny (peluszka)

102 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:32

Groch Polny (peluszka)

@Mech a jak sądzisz, czy siejąc mieszanke zbozowo straczkową już podczas okresu wegetacji , strączkowe dokarmi rosline sąsiadującą, czy azot ten jest dostępny dopiero dla rosliny nastepczej?

Mam odpowiedź na to pytanie - dzisiaj przypomniało mi się że mam je komuś zadać :) - w trakcie wegetacji w mieszance rośliny zbożowe nie pobierają azotu asymilowanego przez roślinę strączkową
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Groch Polny (peluszka) Dzisiaj, 01:31
  •  

#42 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:44

Groch Polny (peluszka) aha, to dzieki. Czyli dopiero roslina nastepcza się na chapa.

#43 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:52

Groch Polny (peluszka) tak - ale dzięki temu możesz zmniejszyć nawożenie N pod roślinę nastepczą o 30% :) a to już coś
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:55

Groch Polny (peluszka) Niby tak, na ziś po grochu mam najlepsze pszenice, ale z tym zmniejszeniem to wiesz, ja tak lubie dac tak samo dużo jak na inne i zobaczyć ile z niej wyciagne. :D

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:01

Groch Polny (peluszka) no z drugiej strony jest to sposób na obejście "dyrektywy azotowej" zgodnie z którą w ciągu roku można wysiać nie więcej niż 190 (bodajże) kg/ha czystego składnika

#46 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:07

Groch Polny (peluszka) Dyrektywa dyrektywą a wielkość otwartej dziury dozującej w rozsiewacza to juz inna sprawa. :D

#47 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:15

Groch Polny (peluszka) no wiesz narazie to jest tak jak piszesz - ale są plany większej kontroli zużycia nawozów azotowych - oczywiście pod pretekstem walki z terrorystami bo z saletry amonowej (i nie tylko) można wykombinować materiał wybuchowy - więc jak zaczną kontrolować przeglądać faktury to może się okazać ze przekroczyłeś normę i zonk bez dopłat przez trzy lata

#48 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:43

Groch Polny (peluszka) ja stosuje 100% rsm, a z tego nie idzie zrobić bomby. :D

#49 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:14

Groch Polny (peluszka) co do grochu to mój na dzisiaj wygląda tak :) http://www.agrofoto....-model-wschody/

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:36

Groch Polny (peluszka)

no z drugiej strony jest to sposób na obejście "dyrektywy azotowej" zgodnie z którą w ciągu roku można wysiać nie więcej niż 190 (bodajże) kg/ha czystego składnika

170 ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:42

Groch Polny (peluszka) Nie pamiętam ceny, ale wychodzi taniej niż basagran. Ja też nie stosowałem herbicydów bezpośrednio po siewie i dlatego też będę dawał butaxone w dawkach dzielonych razem ze wspomagaczem.

#52 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 10:22

Groch Polny (peluszka) A ten Butoxone w jakiej fazie zastosować?Na etykiecie pisze aby opryskiwać gdy rośliny są w fazie początku wąsów czepnych,pierwszy raz to sieje i nie wiem kiedy to będzie,ile mniej więcej ten groch będzie miał wysokości wtedy?

#53 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 15:05

Groch Polny (peluszka) Butoxone tańszy ale likwiduje mniej chwastów - ponoć też w późniejszej fazie może uszkadzać rośliny - najbardziej optymalny program odchwaszczania to niestety Afalon doglebowo i później Basagran

#54 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 21 kwiecień 2012 - 15:41

Groch Polny (peluszka) stosowałem osobiście butoxone i jestem zadowolony z efektu.jest dużo tańszy od basagranu stosowalem w póżnej fazie i jakis uszkodzeń nie było.
jeśli nie masz przytuli to jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie.

#55 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 19:52

Groch Polny (peluszka) koledzy mam pytanko-nurtuje mnie problem odchwaszczania mieszanki jeczmien -pelucha.Posiałem po raz pierwszy i nie mam doswiadczenia.Kupiłem już basagran-ale na środku nic nie pisze czy bierze rzepak.A to u mnie problem największy.Czy ktoś stosował mieszaninę 2l basagranu+chwastox extra np.1l/ha?Bo takie coś chodzi mi po głowie

#56 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:01

Groch Polny (peluszka) takie mieszanki też opryskuje z powodzeniem butoxone.

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:06

Groch Polny (peluszka) A czy chwastox uszkodzi peluche??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#58 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:25

Groch Polny (peluszka)

koledzy mam pytanko-nurtuje mnie problem odchwaszczania mieszanki jeczmien -pelucha.Posiałem po raz pierwszy i nie mam doswiadczenia.Kupiłem już basagran-ale na środku nic nie pisze czy bierze rzepak.A to u mnie problem największy.Czy ktoś stosował mieszaninę 2l basagranu+chwastox extra np.1l/ha?Bo takie coś chodzi mi po głowie

tylko musisz uważać aby nie wypalić jęczmienia z mieszanki - w zasadzie w mieszankach nie ma potrzeby odchwaszczania chemią

#59 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:26

Groch Polny (peluszka) panowie posiałem groch tak jak wcześniej pisałem. po siewie było pryskane pendiganem. późno bo po 7 dniach ale wtedy były te niby przymrozki także nie przypaliło. groch wzeszedł ładnie. kupiony już mam "agil" ale jeszcze coś by się przydało basagran za drogi biznes. co proponujecie może jakiś inny zamiennik. a może basagran 600 a nie 480 trochę wychodzi taniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów