Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycieki oleju

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 10 luty 2011 - 18:12

Wycieki oleju Ja głowice do passata 1.9 TDI , 110km dokręcałem bez klucza dynametrycznego i chodzi do dziś.........

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycieki oleju Dzisiaj, 07:02
  •  

#22 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 luty 2011 - 19:17

Wycieki oleju Ale tu nikt nie napisał zeby nie stosowac tego klucza:P tylko ze do C-330 nie jest potrzebny wg mnie i innych mechaników z mojej okolicy, wcześniej napisałem inne ciagniki to inna juz bajka :lol:

#23 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 870 postów

Napisany 13 luty 2011 - 18:33

Wycieki oleju moze i nie jestet potrzebny komuś ale mi jest , nie chwali sie wkręcac nowej szpilki w blok lub kupować śruby korbowodu , ajak nie dokręcisz znowu dobrym momentem to może czasem luzów niebezpiecznych dostać i tłok wyjdzie Ci na spotkanie

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

#24 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:26

Wycieki oleju Jak masz klucz to zawsze lepiej kluczem. a jak nie i nie masz skąd pożyczyć no to tak ale dokręcać po skosie i mniej więcej z jednakowa siłą mój mechanik składając ciapka dokręcał wszystko kluczem dynamometrycznym i niech każdy robi jak mu pasuje ale zerwać gwint w wale korbowym to potem dobry wał można sobie na złom wywalić
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#25 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 18 luty 2011 - 17:05

Wycieki oleju ja klucza dynamometrycznego nigdy nie używałem i niech mi ktoś nie pisze zebym sie wziął za inny silnik bo z ojcem i dziadkiem robiliśmy
ursusy c-4011 c-360 c-328 c-330
renault 5 , kia shuma , vw t4 2.4d a on ma 5 garków i zawsze bez klucza i silniki chodza do tej pory no tak renówka sprzedana to nie wiem jak tam smiga byla z 89 to moze na złomie jest ale czterdzistki szeździesiatki jeżdza do tej pory i właściciele sobie chwala
--- URSUS C-328 ---

#26 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 luty 2011 - 16:49

Wycieki oleju

Jak masz klucz to zawsze lepiej kluczem. a jak nie i nie masz skąd pożyczyć no to tak ale dokręcać po skosie i mniej więcej z jednakowa siłą mój mechanik składając ciapka dokręcał wszystko kluczem dynamometrycznym i niech każdy robi jak mu pasuje ale zerwać gwint w wale korbowym to potem dobry wał można sobie na złom wywalić

A w jaki sposób dokręca się po " skosie " ? owszem na krzyż to wiem jak :rolleyes: ale po skosie ? :blink: i jak to jest z tą mniej więcej jednakową siłą ? Ona jest mniej czy więcej jednakowa?

Roki ma racje dobry mechanik klucza dynammometrycznego nie potrzebuje.Sam zawsze głowice na raz dokręcam i inne podzespoły i nigdy nie było mowy o poluzowaniu.Z kluczem dynamometrycznym to można się pobawić jak się nie ma co do roboty a nie w mechanice pojazdowej , sąsiad dokręcał kluczem dynamometrycznym według książki głowice i korbowody , to po 4 mc kawałki bloku po polu zbierał.Jak to się mówi RAZ a PORZĄDNIE.

Ciekawe po co w instrukcji napraw podają momenty dokręcania poszczególnych elementów ? Może klucz nie był skalowany w Nm i ktos nie potrafił przeliczyć ?

#27 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 10 marzec 2011 - 19:05

Wycieki oleju Witam...
Mam problem z symeringiem na wale, a dokładnie już dwa założyłem i wszystkie puszczają. Teraz znowu muszę rozkręcić na pól i pytanie, czy pomoże skrócenie sprężynki w uszczelniaczu zeby mocniej ściskał??Bo tam lekki rowek się od niego zrobił.Czy macie jakieś inne propozycje?
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#28 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2011 - 20:33

Wycieki oleju sciagniecie spreżtnki nic wiecej nie zrobisz albo wał do regeneracji napawanie wału cos około 60 zl
--- URSUS C-328 ---

#29 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 16:43

Wycieki oleju Witam. Dziś zauważyłem że lecą mi kropelki oleju z bloku pod silnkiem. Nie wiem skąd się to bierze , czyśćiłem , przypatrywałem się i nadal nie wiem skąd to leci kropelkami. Proszę o poradę.

#30 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 16:53

Wycieki oleju hmm no nie wiem jak mamy ci niby pomoc
musisz sam zdiagnozowc z kad leci czy gdzies z pod pokrywy czy z pod miski albo filtra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 19 kwiecień 2011 - 08:09

Wycieki oleju Z, tego co piszesz to wygląda to na uszczelniacz na skrzyni biegów. Pewnie kapie (po rozgrzaniu oleju w skrzyni biegów) z takiej "dziury" pod spodem, pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów. Tam jest otwór odpylania sprzęgła.
A, nie ślizga Ci się sprzęgło?
Nie ubywa Ci oleju w skrzyni biegów?

#32 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 11:17

Wycieki oleju nie ślizga się , taki kropelki się robią i spadają na dół. Nie wiem od czego to.

#33 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
    Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2011 - 14:32

Wycieki oleju simering na wale za ołem zamachowym albo simering na skrzyni i tak i tak trzeba rozpoławiac
--- URSUS C-328 ---

#34 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:37

Wycieki oleju Mandieta określ dokładnie skąd leci ten olej , wklej jakieś foto to uszczelnimy z kolegami twój wyciek.

#35 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2012 - 23:17

Wycieki oleju Witajcie. Szukałem w tym dziale i nic podobnego nie znalazłem więc chciałbym zasięgnąć porady tutaj.
Więc tak sączy mi się olej z pod kolanka tłumika z pierwszego wylotu od kierownicy. Dzieje się tylko tak kiedy dostanie po mocniej garach czyli np.orka. Nie wiem co z tym zrobić miał ktoś kiedyś coś takiego w swoim ciapku?

Edytowany przez Tanco96, 14 marzec 2012 - 03:10.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#36 Share sel

sel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 06:38

Wycieki oleju Możliwe usterki to: pierścienie tłokowe, głowica - luzy między trzonkiem zaworu a prowadnicą. Konieczny demontaż ii weryfikacja części, bo mogło złapać pierścienie choć rzadko się to zdarza. Czyli niewielki remont.

#37 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 marzec 2012 - 07:27

Wycieki oleju Jeśli dobrze rozumiem sączy się między głowicą, a kolektorem na drugim cylindrze od strony kierowcy??
Jeśli tak to sprawdź szpilki wkręcone w głowicę, tam gdzie przykręcasz kolektor, otwór tam jest przelotowy i potrafi tam puszczać po gwincie.

#38 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 14 marzec 2012 - 12:18

Wycieki oleju Sączy się z pierwszego cylindra od strony kierowcy

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2012 - 13:05.
cytowanie poprzedniego posta

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#39 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2012 - 19:42

Wycieki oleju może pierścienie ci załapało z lekka..? jak wyrywałeś nim te korzenie to go nie żałowałeś <_< ale czy tak czy tak musisz zrobić mały remoncik :lol:
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:19

Wycieki oleju Co do tego saczenia, to wystarczy szpilki od mocowania kolektora wkrecic na dobrym silikonie i bedzie ok.
Sam mialem taki przypadek i po zastosowaniu uszczelnienia jest sucho.
Roki212 ma racje olej potrafi saczyc po gwincie bo otwory są tam przelotowe.