Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówka Limousine

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share asus921

asus921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:36

Jałówka Limousine Witam
Czy jałówka limousine może nadawać się jako mleczna?
Jest to mieszanka matka polska czarno-biała z genami HF i podejrzewam ze zapłodniona bykiem Limousine jutro postaram sie sprawdzic czy napewno ( cała brązowa )
Wiek około 18 miesięcy waga 500 - 600 kilo na oko, moge sie mylic.
Ile za taką jałówkę można wołać, czy lepiej ją zostawić jako krowę mleczną? Wydaje mi sie ze lepiej sprzedac jako jalowke lub zostawic jako krowe mleczna niz sprzedac jako opas jak planowal ojciec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówka Limousine Dzisiaj, 05:00
  •  

#2 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 07:55

Jałówka Limousine Jako krowę mleczną to nie polecam, zje więcej a wydoisz mniej, dużo mniej.....Możesz sprzedać zacieloną jałówkę komuś na mamkę, ale to trochę ryzykowne, a po drugie to już troszkę późno na krycie....

#3 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 13 marzec 2012 - 17:07

Jałówka Limousine Możesz mieć problem z zacieleniem ( spora waga=otłuszczenie), krowa z niej będzie żadna.

#4 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:17

Jałówka Limousine ja mam jałówkę limousine pod koniec marca będzie miała dwa lata a na kwiecień ma termin wycielenia, tyle że nie wiem czy jest cielna ponieważ praktycznie nie ma jeszcze wymiączka i małe strzyki ale to podobno normalne u tej rasy. jak u was z tym ?? inseminowana była jerseyem. na zadzie ma taką narośl symetrycznie najprawdopodobniej to jest tłuszcz, nie specjalnie dużo dawałem jej zryć, co zrobić żeby jak jest oczywiście to żeby bezpiecznie się wycieliła ??? może jakaś dieta ?? albo coś innego ??? bardzo mi się ona podoba i chciałbym zostawić ją sobie na cielaki. tak jak mówie do wycielenia ma ponad miesiąc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:03

Jałówka Limousine Łatwiejsze porody są jeżeli krowa/jałówka maja możliwość ruchu (wybieg, okólnik, duży kojec) najlepiej na świeżym powietrzu.

#6 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 08:27

Jałówka Limousine Jeżeli kryłeś jerseyem to nie musisz martwić się o wycielenie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:45

Jałówka Limousine a jak ciele poda się do matki ??? ona jeszcze nie ma 2 lat ale myślę że waży 600-700kg :)