Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:03

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Każdy ma sowie zdanie na ten temat ale to co pisze @TheUrsus3p,że Case to Case a Zetor to Zetor ciągnik świetności lat 80 -90 ale nie 2000lat :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • Wczoraj, 20:18
Ciągnik rolniczy fendt 307 nie 308C 309 a 310 z turem nie claas

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 75000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ciagnik deutz fahr dotz agrotron 200 mk3 nie fendt john sprowadzony

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 62000.00 PLN
  • 19 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Dzisiaj, 19:37
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 18:42

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @ Theursus3p Ja jakoś kupiłem zetora to różnica przy innych markach była gdzieś 60 % i jakoś w remonty nie włożyłem tych 60 %
Nie posiadasz takiego ciągnika to nie pisz kto ci powiedział że zetor jest awaryjny bo u mnie w okolicy lata wiele Forterr i jakoś nikt nie narzeka.

#23 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:54

Ponieważ ciągnik jest lekki i delikatny ;) Na gosp. ok.200ha ciągnik nie nada się. Podobnie jak i MTZ i nowy ursus ;)

Może ja ślepy jestem, może czytać nie umiem ale wyjdaje mi się że to twoje słowa.

Co do samej niezawodności marki Case to też trochę nieprzychylnych opinii słyszałem głównie o starszych CS, ale tu już może coś poprawili oraz o MXU w których nagminnie siada elektronika skrzyni biegów i ogólnie mój mechanik case bardzo odradzał zakup tych modeli, polecał natomiast bardzo 51xx i 71xx, które określił jako wytrzymałe i stosunkowo tanie w naprawie. Ale oczywiście tu mowa o nowych modelach, więc nie wyskakuje ze złymi opiniami od razu względem niektórych marek. o spójrzmy prawdzie w oczy każdy ciągnik może trafić się z tzw. "wadą fabryczną". O Zetorach może się słyszy bardzo dużo złego, ale może dlatego że Case nie sprzedał w ciągu ostatnich 10 lat tylu ciągników w Polsce co Zetor w rok, góra dwa lata. Poza tym mit niezawodności zachodnich marek został już obalony w temacie JD.

Pozdrawiam.

#24 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:20

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @Pirell teraz każdy ciągnik ma prawo się zepsuć kiedyś zarabiali na sztukach a dziś na serwisach.Większość ciągników ma montowane podobne podzespoły wiec teraz się nie licz tak marka jak w XX wieku to teraz prawie wszystko warte siebie tylko różnią się wizualnie i jakościowo a podzespoły montowany tych samych firm.Teraz to i fendt lubi nawalić i tego nie zmyślam wcale.Wszystko zależy od tego jak ktoś szanuje i dba o swój sprzed.Nikt mi nie powie że ten ciągnik się nigdy nie psuje bo najdzie taki dzień,że się zepsuje tak samo jest z samochodami (nowymi)dziś..... :)

#25 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:22

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro A jakiego rzędu pieniądze należy przeznaczyć na tego Zetora a jakie na Case?

#26 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:24

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro pewnie cena brutto Zetora, będzie ceną netto CS.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 23:34

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Koledzy @Pirell i BarrtosieczkaAF, 'święte' słowa, zgadzam się z Wami. Teraz już tak się nie starają jak kiedyś. Ja też słyszałem o przypadkach że Fendt się sypnoł (skrzynia Vario), ba, nie ma nic doskonałego. Ogólnie to słysze że ludzie się strasznie na elektronikę skarżą, nie ważne w jakiej marki ciągniku, i czy nowy czy stary. Ja osobiście też nie uważam za bardzo ciągnika naszpikowanego elektroniką. A co do tej sprzedaży zetora to ostatnio chyba spadła drastycznie, bo u mnie bynajmniej np zetora 95KM można mieć prawie że od ręki, a np na Case 95KM trzeba czekać 3-4 miesiące.

#28 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 06:40

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Nie pomyslales, ze delerzy zamawiaja ciagniki na plac i akurat u Twojego jest taki ciagnik wolny, okres oczekiwania na zetora to 2-3 miesiace,

po za tym okres oczekiwania nie jest wyznacznikiem poziomu sprzedazy, case przeciez ma nizsza sprzedaz niz zetor ;)

Edytowany przez mfmf, 16 marzec 2012 - 08:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 09:59

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro a wiesz kolego że Polska nie jest jedynym krajem na świecie gdzie Case sprzedaje ciągniki :P Za to nasz kraj jest dla Zetor największym rynkiem zbytu (około 40% produkcji)

#30 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 12:41

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Moim zdaniem co do żywotności to nie miałbym zastrzeżeń do żadnego z tych ciągników.Jeden znajomy rolnik,który zjadł zęby na wielu ciągnikach i to właśnie tych najnowszych,przesiadał się z nich i subiektywnie ocenił że najlepsze są Ferguson,John Deere,Case i Valtra w miarę ale siadają w nich skrzynie.Ale jednak ja jestem za Zetorem i wielu sąsiadów decyduje się na modele Forterra 115-135.
Te ciągniki są naprawdę godne uwagi i dobrze wykonane.O Case też źle się nie mówi ale jednak lepiej kupić sprzęt który jest chwalony i polecany w większości.
1-0 dla Zetora.

#31 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 17:08

a wiesz kolego że Polska nie jest jedynym krajem na świecie gdzie Case sprzedaje ciągniki :P Za to nasz kraj jest dla Zetor największym rynkiem zbytu (około 40% produkcji)

Przeciez napisalem, ze termin oczekiwania nie jest wyznacznikiem ilosci sprzedanych ciagnikow ;)

#32 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 17:47

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Wersja Cs Case nie ma tyle elektroniki jak inne wyże ciągniki.A co z czekaniem to teraz wszystkie sprzęty są zamawiane specjalnie na twoje nazwisko i dopiero w fabryce składają Ci na dane zamówienie ciągnika.nie jak kiedyś wszystko na masę szło :)

#33 Share michalkucza

michalkucza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:pilka silownia sport i rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:22

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro witam posiadam zetora 135 jestem zadowolony z niego po wzgledem mocy silnik jest bardo mocny praktyczni nie idzie go zadusic teraz kupili do spoldzielni w mojej okolicy 105 narazie go maja od jesieni to ma 70 mtg i tez sa zadowoleni ogolnie jest duzo zetorow w mojej okolicy moj ma 700 mtg i jestm zadowolony jedyne co brakuje to rewersu ale to teraz nie problem

#34 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:42

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro W mojej okolicy mają 2 zetory to w jednym siada co chwile Tylni podnośnik a w drugim siadło sprzęgło i skrzynia sie sypie.
Zetor sie bardzo dobrze sprzedaje w polsce bo to tania siła robocza która za 10 lat zacznie zapychać szroty i serwisy.
Case to 45% ciągników sprzedawanych na wielkim rynku amerykańskim i 35% Australijskim. Mało case jeździ bo do niedawna był tylko jeden dealer w toruniu. Pracuje na case mx 160 od nowości ma juz 16tys godzin i tylko 2 razy żarówki wymieniałem w przednich reflektorach no i oczywiscie oleje. Według mnie case jest górą ale to tylko moja opinia.

EDIT:
Sorki ale niezauważyłem że temat jest przedawniony poniewarz spojrzałem na date mojego przedmówcy który trochę odkopał

Edytowany przez Ziel, 18 styczeń 2013 - 16:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 maj 2013 - 07:37

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Jeszcze może ktoś tutaj zajrzy i mu się przyda, nie piszcie że stare CS są słabe, czołówka tak jak MX czy JD 7x00 które potrafią przy odpowiednim użytkowaniu przepracować 15tys. mth bez poważnych awarii,a z tymi awariami to różnie bywa szczególnie starsi nauczeni jazdy na c360 potrafią orać z opartą nogą na sprzęgle, jeździe na półsprzęgła i brakiem podstawowej wiedzy na temat użytkowania skrzyni albo jak nie wchodzi to z całej siły jak w ursusie a później zdziwko że siada skrzynia sprzęgło itd.
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Dodaj odpowiedź