Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:06

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Którego z nich mam wybrać ciągnik ma być jako główny w gospodarstwie czyli do wszystkiego
orka ,prasa , agregat
który z nich jest lepiej wykonany

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:17

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro CS pro wykonany jest bardzo dobrze, lepiej niż Fendt 310 Vario, a Zetor jak to Zetor w środku plastiki takie same od dekady :)

#3 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 12 marzec 2012 - 21:49

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro W sumie nie wiem co Ty tu jeszcze porównujesz... Wiadomo, że Case to Case, a Zetor nie nadaje się na ciągnik główny w gospodarstwie.

#4 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:14

Którego z nich mam wybrać ciągnik ma być jako główny w gospodarstwie czyli do wszystkiego
orka ,prasa , agregat
który z nich jest lepiej wykonany

Czasami jeżdżę CS 105 i powiem ,że fajny ciągniczek oponki ma już szerokie 440przód i 540 tył,wszystko jest pod ręką, główne funkcje w powiedzmy tzw. dżoju lewarka biegów.Dużo lepiej się nim jeździ niż JX100U.Jak dla mnie wybór oczywisty tylko Case CS 105
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#5 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:23

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro czemu zetor nienadaje sie na główny traktor uzasadni to jaka cena tego a tego

#6 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:56

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro ja bym wybrał Case, bo Case to zawsze Case, zetor wydaje mi się trochę przestarzały. ale pewnie JX lub JXU też byś nie pogardził no i to jest Case a nie jakiś tam zetor. Kumpel wyzbywa się zetorów a kupuje nowe Case. CS PRO to fajny sprzęt (wszystko pod ręką jak kolega wspomniał) no ale i cena pewnie też.

#7 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:22

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Co masz na myśli mówiac że Case to zawsze Case?
Uzasadnij dlaczego ma wybrac Case a nie Zetora?

#8 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 01:25

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Zetor posiada lepszy silnik, jest cięższy, ma lepszą skrzynie biegów i mocniejszy podnośnik. Za Casem przemawia jedynie elektro-hydrauliczny rewers, ale i to się zmieni wraz z wprowadzeniem Forrter HSX, tak więc mimo iż moi przedmówcy w większości wychwalali Case to jesdnak ustępuje on Zetorowi niemal pod każdym względem. Jeżeli ma być to ciągnik główny to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać bo różnica w masie 400 kg na kożyść Zetora to rzecz jaka z pewnością się przyda w ciężkich pracach polowych.

Pozdrawiam.

#9 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:11

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Case to Amerykańska firma, a CS PRO jest produkowany w Austrii. niby dlaczego silnik w zetorze jest lepszy? dlatego że dużo pali? a co do masy? obciążniki to bez problemu można założyć przecież. jedyna rzecz która przemawia za Zetorem to jest to, że posiada on mniej elektroniki chyba, a z upływem lat różnie z nią bywa.

#10 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:20

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro do zetora dolozysz nawet do 800kg na przod i 370 na tyl, z tym spalaniem to pierdy jakies bo juz dawno duzo osob ktore ma te ciagniki pisze o normalnym spalaniu, po za tym ile czasu ma mtg w case, nh? 45min, zetor ma 57min, takze podawanie na mtg mozna sobie w buty wsadzic, W Niemieckich testach dlg zetor wygral najnizszym spalaniem, ale to zetor takze cos musi byc nie tak, bo bo gdyby wygral case to wszyscy by sie rozplywali.

Zetor po za tym ma udziwg 6000kg (wersja na rok 2012) no i zobaczymy co pokaze hichtronic (rowniez kazdy na 2012 ma to w standardzie)

za cene zetora nie kupisz case ktory ma takie parametry, koniec kropka.

Case to grupa fiata jak i nh, male modele maja tyle wspolnego z ta amerka i autria co czterdziesto stopniowy upal z arktyka

Edytowany przez mfmf, 13 marzec 2012 - 08:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 marzec 2012 - 09:17

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro skończcie już mit z duzym spalaniem zetora.. Usłyszeliście że stare serie dużo paliły i teraz tak piszecie. A już od dawna tak nie jest.
Za zetorem zdecydowanie przemawia masa i udźwig podnośnika, a to przy ciągniku głównym się liczy. Poza tym nie jest skomplikowanym ciągnikiem i w przyszłości w razie usterek można zrobić cokolwiek samemu ;)

wujek ma forterre 11441 już chyba 10 lat, pracuje jako ciągnik główny na ok. 70 ha i zero awarii. Mówi że gdyby miał teraz kupować to napewno byłby to Zetor i nie chce innego ciągnika na podwórku :P kupił teraz sadowniczego Claasa ale tylko dlatego że Zetor sadowniczych nie robi ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 13 marzec 2012 - 09:23

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @mfmf niemieckie testy pokazały forterre 135 V16 więc nie ma co porównywać bo tu jest nowy silnik 16 zaworowy a w 105 stary typ
co do Case cs to on jest ciągnik rodem z Austrii i jest budowany na wzór steyr-a 9000 MT nie ma nic wspólnego z NH.
za case przemawiają inne argumenty np; oddzielony olej hydrauliczny od przekładniowego, wydajność pompy hydraulicznej

PS; nie wiem o co ci chodzi dokładnie z tym czasem na Mtg

Edytowany przez piotr6340, 13 marzec 2012 - 09:24.

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6746 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 marzec 2012 - 10:53

zetor ma 57min

Takie małe sprostowanie. Zetor liczy godziny zegarowe a nie mth, (60min).

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#14 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 10:55

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @marcus93
Silnik Zetora jest lepszy bo posiada wyższy moment obrotowy, czyli nie będzie słabł pod większym obciążeniem.
@piotr6340
Tak chodzi o nowy silnik Zetora, ale myślę że i tak nie stanowi to jakiś tam kolosalnych różnic pomiędzy starymi a nowymi silnikami. Jest to góra 1-2 litry na godzine pracy, choć i tak pewnie się mylę. Ale powiem że Case też na pewno nie jest ikoną oszczędności, wie coś o tym bo mam kombajn Case.

Co do mth to u większości zachodnich marek są one nabijane szybciej niż u Zetora różnica to chyba jakieś 25-35%, a niektórzy użytkownicy podają spalanie właśnie w oparciu o mth.

@Edit
Mnie się wydaje że to zachodnie marki liczą godziny zegarowe pracy silnika, a u Zetora 1 MTH jest równe 1 godzinie zegarowej gdy silnik pracuje przy obrotach znamionowych czyli 2200 obr/min, oczywiście jeżeli obroty silnika spadają to analogicznie potrzeba więcej czasu na przepracowanie MTH.

Edytowany przez Pirell, 13 marzec 2012 - 10:58.

#15 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 13 marzec 2012 - 12:58

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @danielhaker i o to mi właśnie chodziło chyba każdy nowy ciągnik ma teraz licznik godzin zamiast MTG

@ Pirell a jakiej marki ma silnik ten kombajn ? bo Cs pro ma silnik SISU (ten sam model co Valtra N92) z tego co słyszałem to podobno oszczędne są te motory
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2012 - 21:43

W sumie nie wiem co Ty tu jeszcze porównujesz... Wiadomo, że Case to Case, a Zetor nie nadaje się na ciągnik główny w gospodarstwie.

Dla czego twierdzisz że zetor nie nada się jako ciągnik główny ??

#17 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
    Motoryzacja

Napisany 15 marzec 2012 - 14:45

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Ponieważ ciągnik jest lekki i delikatny ;) Na gosp. ok.200ha ciągnik nie nada się. Podobnie jak i MTZ i nowy ursus ;)

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 13:00.
cytowanie poprzedniego posta

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 15:11

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro Zetor jest cięższy od Case :D
Zetor jest delikatny jakoś tego u siebie nie zauważyłem.
Posiadam taki ciągnik i ten ciągnik ma największy uciąg w swojej klasie więc nie mów mi że on jest lekki, ma bardzo ładnie rozłożoną masę.
Ciągnik jest godny zakupu.

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 13:00.

#19 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 15:20

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro @Theursus3p
Ty jakiś niedorozwinięty jesteś? Autor coś wspominał że ma 200ha? Nie? To dlaczego go w błąd wprowadzasz swoimi mongolskimi teoriami? Jeżeli wybiera pomiędzy Case Cs 105Pro a Zetor Forterra 105 to znaczy że interesują go ciągniki ze średniego segmentu, uniwersalne: wystarczająco ciężkie do orki czy transporty ale też i niewielkie gabarytowo idealne na gospodarstwa 40-60ha gruntów ornych. A ty mu wyskakujesz że się nie nadaje bo za mały, bo na 50 ha potrzebny mu jest 200 konny 8 tonowy smok za nie wiadomo jakie pieniądze. Ludzie opanujcie się troszeczkę, bo nie dość że głupoty gadacie to jeszcze innych w błąd wprowadzacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
    Motoryzacja

Napisany 15 marzec 2012 - 17:39

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro A czy ja tu piszę, że ciągnik jest zbyt mały?! Się kolego naucz czytać! Piszę, że lepiej włożyć w coś pieniądze raz, a dobrze niż później wkładać pieniądze w remonty ;] To, że Zetora kupisz taniej to wcale nie znaczy, że za części do niego mało zapłacisz ;] I nikogo w błąd nie wprowadzam tylko piszę co wiem z praktyki ;) Ale może zetor poprawił swój standard... I ogólnie jak słyszę marki ciągników zetor, mtz, ursus(oczywiście w nowych wydaniach) to źle mi się to kojarzy, bo większość z nich to składaki ;]

Kolega wcale nie wspominał ile ma hektarów, więc nie można też dokładnie mu doradzić ;]

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 13:01.

Dodaj odpowiedź