batim

Zetor Fortera 105 czy Case Cs 105 pro

Polecane posty

batim    7

Którego z nich mam wybrać ciągnik ma być jako główny w gospodarstwie czyli do wszystkiego

orka ,prasa , agregat

który z nich jest lepiej wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

CS pro wykonany jest bardzo dobrze, lepiej niż Fendt 310 Vario, a Zetor jak to Zetor w środku plastiki takie same od dekady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

W sumie nie wiem co Ty tu jeszcze porównujesz... Wiadomo, że Case to Case, a Zetor nie nadaje się na ciągnik główny w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Którego z nich mam wybrać ciągnik ma być jako główny w gospodarstwie czyli do wszystkiego

orka ,prasa , agregat

który z nich jest lepiej wykonany

Czasami jeżdżę CS 105 i powiem ,że fajny ciągniczek oponki ma już szerokie 440przód i 540 tył,wszystko jest pod ręką, główne funkcje w powiedzmy tzw. dżoju lewarka biegów.Dużo lepiej się nim jeździ niż JX100U.Jak dla mnie wybór oczywisty tylko Case CS 105


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

ja bym wybrał Case, bo Case to zawsze Case, zetor wydaje mi się trochę przestarzały. ale pewnie JX lub JXU też byś nie pogardził no i to jest Case a nie jakiś tam zetor. Kumpel wyzbywa się zetorów a kupuje nowe Case. CS PRO to fajny sprzęt (wszystko pod ręką jak kolega wspomniał) no ale i cena pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Co masz na myśli mówiac że Case to zawsze Case?

Uzasadnij dlaczego ma wybrac Case a nie Zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Zetor posiada lepszy silnik, jest cięższy, ma lepszą skrzynie biegów i mocniejszy podnośnik. Za Casem przemawia jedynie elektro-hydrauliczny rewers, ale i to się zmieni wraz z wprowadzeniem Forrter HSX, tak więc mimo iż moi przedmówcy w większości wychwalali Case to jesdnak ustępuje on Zetorowi niemal pod każdym względem. Jeżeli ma być to ciągnik główny to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać bo różnica w masie 400 kg na kożyść Zetora to rzecz jaka z pewnością się przyda w ciężkich pracach polowych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Case to Amerykańska firma, a CS PRO jest produkowany w Austrii. niby dlaczego silnik w zetorze jest lepszy? dlatego że dużo pali? a co do masy? obciążniki to bez problemu można założyć przecież. jedyna rzecz która przemawia za Zetorem to jest to, że posiada on mniej elektroniki chyba, a z upływem lat różnie z nią bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

do zetora dolozysz nawet do 800kg na przod i 370 na tyl, z tym spalaniem to pierdy jakies bo juz dawno duzo osob ktore ma te ciagniki pisze o normalnym spalaniu, po za tym ile czasu ma mtg w case, nh? 45min, zetor ma 57min, takze podawanie na mtg mozna sobie w buty wsadzic, W Niemieckich testach dlg zetor wygral najnizszym spalaniem, ale to zetor takze cos musi byc nie tak, bo bo gdyby wygral case to wszyscy by sie rozplywali.

 

Zetor po za tym ma udziwg 6000kg (wersja na rok 2012) no i zobaczymy co pokaze hichtronic (rowniez kazdy na 2012 ma to w standardzie)

 

za cene zetora nie kupisz case ktory ma takie parametry, koniec kropka.

 

 

Case to grupa fiata jak i nh, male modele maja tyle wspolnego z ta amerka i autria co czterdziesto stopniowy upal z arktyka

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skończcie już mit z duzym spalaniem zetora.. Usłyszeliście że stare serie dużo paliły i teraz tak piszecie. A już od dawna tak nie jest.

Za zetorem zdecydowanie przemawia masa i udźwig podnośnika, a to przy ciągniku głównym się liczy. Poza tym nie jest skomplikowanym ciągnikiem i w przyszłości w razie usterek można zrobić cokolwiek samemu ;)

 

wujek ma forterre 11441 już chyba 10 lat, pracuje jako ciągnik główny na ok. 70 ha i zero awarii. Mówi że gdyby miał teraz kupować to napewno byłby to Zetor i nie chce innego ciągnika na podwórku :P kupił teraz sadowniczego Claasa ale tylko dlatego że Zetor sadowniczych nie robi ;)

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@mfmf niemieckie testy pokazały forterre 135 V16 więc nie ma co porównywać bo tu jest nowy silnik 16 zaworowy a w 105 stary typ

co do Case cs to on jest ciągnik rodem z Austrii i jest budowany na wzór steyr-a 9000 MT nie ma nic wspólnego z NH.

za case przemawiają inne argumenty np; oddzielony olej hydrauliczny od przekładniowego, wydajność pompy hydraulicznej

 

PS; nie wiem o co ci chodzi dokładnie z tym czasem na Mtg

Edytowano przez piotr6340

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

@marcus93

Silnik Zetora jest lepszy bo posiada wyższy moment obrotowy, czyli nie będzie słabł pod większym obciążeniem.

@piotr6340

Tak chodzi o nowy silnik Zetora, ale myślę że i tak nie stanowi to jakiś tam kolosalnych różnic pomiędzy starymi a nowymi silnikami. Jest to góra 1-2 litry na godzine pracy, choć i tak pewnie się mylę. Ale powiem że Case też na pewno nie jest ikoną oszczędności, wie coś o tym bo mam kombajn Case.

 

Co do mth to u większości zachodnich marek są one nabijane szybciej niż u Zetora różnica to chyba jakieś 25-35%, a niektórzy użytkownicy podają spalanie właśnie w oparciu o mth.

 

@Edit

Mnie się wydaje że to zachodnie marki liczą godziny zegarowe pracy silnika, a u Zetora 1 MTH jest równe 1 godzinie zegarowej gdy silnik pracuje przy obrotach znamionowych czyli 2200 obr/min, oczywiście jeżeli obroty silnika spadają to analogicznie potrzeba więcej czasu na przepracowanie MTH.

Edytowano przez Pirell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@danielhaker i o to mi właśnie chodziło chyba każdy nowy ciągnik ma teraz licznik godzin zamiast MTG

 

@ Pirell a jakiej marki ma silnik ten kombajn ? bo Cs pro ma silnik SISU (ten sam model co Valtra N92) z tego co słyszałem to podobno oszczędne są te motory


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie nie wiem co Ty tu jeszcze porównujesz... Wiadomo, że Case to Case, a Zetor nie nadaje się na ciągnik główny w gospodarstwie.

 

 

Dla czego twierdzisz że zetor nie nada się jako ciągnik główny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Ponieważ ciągnik jest lekki i delikatny ;) Na gosp. ok.200ha ciągnik nie nada się. Podobnie jak i MTZ i nowy ursus ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor jest cięższy od Case :D

Zetor jest delikatny jakoś tego u siebie nie zauważyłem.

Posiadam taki ciągnik i ten ciągnik ma największy uciąg w swojej klasie więc nie mów mi że on jest lekki, ma bardzo ładnie rozłożoną masę.

Ciągnik jest godny zakupu.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

@Theursus3p

Ty jakiś niedorozwinięty jesteś? Autor coś wspominał że ma 200ha? Nie? To dlaczego go w błąd wprowadzasz swoimi mongolskimi teoriami? Jeżeli wybiera pomiędzy Case Cs 105Pro a Zetor Forterra 105 to znaczy że interesują go ciągniki ze średniego segmentu, uniwersalne: wystarczająco ciężkie do orki czy transporty ale też i niewielkie gabarytowo idealne na gospodarstwa 40-60ha gruntów ornych. A ty mu wyskakujesz że się nie nadaje bo za mały, bo na 50 ha potrzebny mu jest 200 konny 8 tonowy smok za nie wiadomo jakie pieniądze. Ludzie opanujcie się troszeczkę, bo nie dość że głupoty gadacie to jeszcze innych w błąd wprowadzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

A czy ja tu piszę, że ciągnik jest zbyt mały?! Się kolego naucz czytać! Piszę, że lepiej włożyć w coś pieniądze raz, a dobrze niż później wkładać pieniądze w remonty ;] To, że Zetora kupisz taniej to wcale nie znaczy, że za części do niego mało zapłacisz ;] I nikogo w błąd nie wprowadzam tylko piszę co wiem z praktyki ;) Ale może zetor poprawił swój standard... I ogólnie jak słyszę marki ciągników zetor, mtz, ursus(oczywiście w nowych wydaniach) to źle mi się to kojarzy, bo większość z nich to składaki ;]

 

Kolega wcale nie wspominał ile ma hektarów, więc nie można też dokładnie mu doradzić ;]

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma sowie zdanie na ten temat ale to co pisze @TheUrsus3p,że Case to Case a Zetor to Zetor ciągnik świetności lat 80 -90 ale nie 2000lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ Theursus3p Ja jakoś kupiłem zetora to różnica przy innych markach była gdzieś 60 % i jakoś w remonty nie włożyłem tych 60 %

Nie posiadasz takiego ciągnika to nie pisz kto ci powiedział że zetor jest awaryjny bo u mnie w okolicy lata wiele Forterr i jakoś nikt nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ponieważ ciągnik jest lekki i delikatny ;) Na gosp. ok.200ha ciągnik nie nada się. Podobnie jak i MTZ i nowy ursus ;)

 

Może ja ślepy jestem, może czytać nie umiem ale wyjdaje mi się że to twoje słowa.

 

Co do samej niezawodności marki Case to też trochę nieprzychylnych opinii słyszałem głównie o starszych CS, ale tu już może coś poprawili oraz o MXU w których nagminnie siada elektronika skrzyni biegów i ogólnie mój mechanik case bardzo odradzał zakup tych modeli, polecał natomiast bardzo 51xx i 71xx, które określił jako wytrzymałe i stosunkowo tanie w naprawie. Ale oczywiście tu mowa o nowych modelach, więc nie wyskakuje ze złymi opiniami od razu względem niektórych marek. o spójrzmy prawdzie w oczy każdy ciągnik może trafić się z tzw. "wadą fabryczną". O Zetorach może się słyszy bardzo dużo złego, ale może dlatego że Case nie sprzedał w ciągu ostatnich 10 lat tylu ciągników w Polsce co Zetor w rok, góra dwa lata. Poza tym mit niezawodności zachodnich marek został już obalony w temacie JD.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pirell teraz każdy ciągnik ma prawo się zepsuć kiedyś zarabiali na sztukach a dziś na serwisach.Większość ciągników ma montowane podobne podzespoły wiec teraz się nie licz tak marka jak w XX wieku to teraz prawie wszystko warte siebie tylko różnią się wizualnie i jakościowo a podzespoły montowany tych samych firm.Teraz to i fendt lubi nawalić i tego nie zmyślam wcale.Wszystko zależy od tego jak ktoś szanuje i dba o swój sprzed.Nikt mi nie powie że ten ciągnik się nigdy nie psuje bo najdzie taki dzień,że się zepsuje tak samo jest z samochodami (nowymi)dziś..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A jakiego rzędu pieniądze należy przeznaczyć na tego Zetora a jakie na Case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj