baghis

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

Polecane posty

MateuszP    0

mojego zdania nic nie zmieni wybierz ZETORA 7340 to jest super maszyna na pole i na dyske (nie no z tym 2 to żartowałem ) ale 5 osób do zetora do się zmieści i nawet będą luzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Znów aż takiej różnicy w komforcie nie ma...Zetor będzie miał większą kabinę, a Ursus mniejszą, ale ja i tak jestem za 5314... ;)

 

Jest i to nawet spora

 

mojego zdania nic nie zmieni wybierz ZETORA 7340 to jest super maszyna na pole i na dyske (nie no z tym 2 to żartowałem ) ale 5 osób do zetora do się zmieści i nawet będą luzy biggrin.gif
5 osób to jest nic wujek na dyskoteke jechał w 14 osób w zetorku

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

te stare i te zwykłe ZETORY. to majo pojemno kabine. U mnie w 7211 to jechało 8 osób do lasu po drzewo na palety.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

adik ziel a z tych 14 osób wszystkie były pod wpływem alkoholu bo inaczej wzieli by auto no nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja tam bym wybrał Ursusa...każdy ma swoje zdanie... ;)

 

Siedziałem i w Zetorze i w Ursusie, największa różnica to wielkość kabin... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Zrób to tak: Zalety Zetora 7340: duża cicha wygodna kabina, większy ciężar, większa moc, lepszy uciąg, jest szybszy.

swobodnie można słuchać radia podczas pracy

Wady : większe spalanie, prawdopodobnie mniej zwrotny(nie jestem pewien)

 

 

Zalety URSUSA 5314: mniejsze spalanie od Zetora, bardziej zwrotny

Wady : dużo ciaśniejsza kabina, za niska pozycja za kierownicą i między błotnikami, kabina

typowo jednoosobowa, w kolejce nie prześpisz się na leżąco jak w Zetorze , wysoka ilość

hałasu w kabinie, niedoróbki wykończeniowe

 

Tyle przyszło mi do głowy, niech inni coś jeszcze dorzucą, POZDROWIONKA!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
adik ziel a z tych 14 osób wszystkie były pod wpływem alkoholu bo inaczej wzieli by auto no nie ;)

 

to było 18 lat temu jak wujek kupił zetora i samochodu jeszcze nie mieli tylko motor wujek miał ;P a wtedy takim zetorkiem to szpan :D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Aha :D nie bo myślałem że to było max 10 lat temu i się dziwiłem ;) ale dzięki za wytłumaczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Jeśli chodzi o kupno Zetora to teraz jest ich coraz więcej sprowadzonych z zachodu i niestety przeważnie sprowadzone się tylko nadają na remont, a ich ceny wynoszą nawet

40 000 zł ;) . Ja osobiście proponowałbym Ci Ursusa, mało pali, jedyna ich wada to to że są lekkie, natomiast sąsiad ma Zetora i mówi że mu tyle pali.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ktoś dalej chce kupić nowy któryś z tych ciągników, jak bym już miał dać za kilkuletniego ursusa czy zetora z zachodu np. 60 tyś to bym za to tyle jednak nie dał wolał bym coś zachodniego za te pieniądze mf 3050 lub mf 379 (to chyba to samo co 5314) lub inne marki renaut czy case bo to jakiś fenomen że ciągnik z niższej pułki cenowej który bądz co bądz jest atni i nie wytrzyma tyle co zachodni kosztuje użuwany tyle co i markowe maszyny, a używany chyba nie mniej jak i te zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

a zetory 7340 i te inne produkujo jeszcze? bo słyszałem że tylko na zamówienie je produkujo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

a szkoda.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Zrób to tak: Zalety Zetora 7340: duża cicha wygodna kabina, większy ciężar, większa moc, lepszy uciąg, jest szybszy.

swobodnie można słuchać radia podczas pracy

Wady : większe spalanie, prawdopodobnie mniej zwrotny(nie jestem pewien)

 

 

Zalety URSUSA 5314: mniejsze spalanie od Zetora, bardziej zwrotny

Wady : dużo ciaśniejsza kabina, za niska pozycja za kierownicą i między błotnikami, kabina

typowo jednoosobowa, w kolejce nie prześpisz się na leżąco jak w Zetorze , wysoka ilość

hałasu w kabinie, niedoróbki wykończeniowe

 

Tyle przyszło mi do głowy, niech inni coś jeszcze dorzucą, POZDROWIONKA!!!!!!!!

 

Napisałeś "Ursus 5314: wysoka ilośc hałasu w kabinie"- z tym się nie zgodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

A to już zależy w jakiej kabinie ;) W tej większej będzie sporo hałasu a w tej mniejszej już będzie bardziej komfortowo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Wychodzi na to,że ZETOR 7340 jest lepszy, A URSUS bardziej ekonomiczny ;) wybieraj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

bierz zetora dłudzej pochodzi ci bez naprawy

więcej spali ale kopyto bendzie miał.

polecam zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Mi chodziło właśnie o taką kabinę... :D

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image35713.html

 

No to jest właśnie kabina komfort- wyciszenie porównywalne jak w Zetorze. Ursusy te jeszcze były wypuszczane z innymi kabinami z oznaczeniem Agro i tam już nie było tak dobrego wyciszenia.

 

Widze, że naprawdę mamy gorący temat ;). Może zrobić ankiete i wtedy głosowanie załatwi sprawę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nawet ta kabina dumnie nazwana " komfort......" ma się tak do zetorowskiej jak kabina tico do mercedesa.......... Jest ciasna, niepraktyczna, widoczność z niej jest do d..... szczególnie na boki. Tu jest spięta na błotniki i mocowana na sztywno z maską. W zetorze kabina to oddzielny element, Ze swoja konsolą , w miarą amortyzowana. Ursus chciał coś zrobić co zetor miał już w standardzie od 20 lat...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Nawet ta kabina dumnie nazwana " komfort......" ma się tak do zetorowskiej jak kabina tico do mercedesa.......... Jest ciasna, niepraktyczna, widoczność z niej jest do d..... szczególnie na boki. Tu jest spięta na błotniki i mocowana na sztywno z maską. W zetorze kabina to oddzielny element, Ze swoja konsolą , w miarą amortyzowana. Ursus chciał coś zrobić co zetor miał już w standardzie od 20 lat...............

Zdecydowanie popieram-dwa lata temu mój kuzyn kupił Ursusa 5714-więc to cudo obejrzałem-myślę że oprócz przedniego napędu w niczym nie góruje nad moim prawie dwudziestoletnim Zetorem 7211-wykonanie o wiele słabsze,dźwignie rozmieszczone bardziej nieergonomicznie,mało biegów,widziałem też już jak sobie radził z platformami bel na torfie-wniosek-uciąg nie jest też najmocniejszą stroną tego ciągnika ;),głośny jak cholera,siedzenie pasażera-brak słów-jakiś "rożek" obity dermą,chyba słaba pompa hydrauliki-bo w ładowaczu też chodzi jakoś wolnawo -zresztą długo jeszcze tak można-prawdziwego fana Ursusa i tak nie zrażę-zresztą gdzieś tu już coś na ten temat napisał użytkownik "alex"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeżeli kupować 5314 to tylko używanego sprzed 2003. Teraźniejsze mają o wiele słabszą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj