Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

132 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:39

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 bierz Ursusa ja mam Zetora 7340 o gdyby nie przedni napę to bym nic nie zrobił. Ten ciągnik ma słaby uciąg byle co i schodzi z obrotów aczkolwiek jest to ciągnik zwrotny ale dużo pali szybko mth liczy bo w 40-45 minut a pali jakieś 8-10 l

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Dzisiaj, 00:28
  •  

#22 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:40

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 No bo to nie każdy "wujek" mówi tak źle o soim źródle chleba... Ja tam zażartym miłośnikiem ursusów nie jestem, ale gdyby pracował w ursusie to starałbym się robić mu jak najlepszą reklamę ;)

#23 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 08:21

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 3lata temu z tatą braliśmy traktor na sapard i wujek powiedział całą prawdę i osobiście odradzał kupno ursusa :D więc jestem za zetorem .Może i dużo pali ale i dużo robi ;) a co ci po ursusie jak pół roku będzie stał w garażu i nawet nie będziesz mógł nic przy nim zrobić bo pół wagi traktoru to kable :)jeśli już kupiłeś ursusa to zapisz sobie w ważnych telefonach numer do serwisu :D

#24 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 09:25

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Ja przemawiam za zetorem jest poprostu teraz lepszy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#25 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 09:45

a co ci po ursusie jak pół roku będzie stał w garażu i nawet nie będziesz mógł nic przy nim zrobić bo pół wagi traktoru to kable :D

Co?!?!?!?!?!?! ;) :D :D
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz!!! Ja mam 4514 i nie powiedzałbym, żeby był elektroniką naszprycowany. Wprost przeciwnie. Może Ursus w zestawieniu z JD, NH czy innym markowym traktorem to cudem techniki nie jest, ale prostoty budowy to nie można mu odmówić.
Sorry kolego, ale musze Ci to napisać - nie kompromituj się więcej takimi bezsensownymi wypowiedziami :D

#26 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 12:50

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Oj koledzy po co się kłócicie ja z kolegą MateuszemP muszę niestety się zgodzić w 100% co do naszego ursusa chociaż bardzo bym chciał aby było inaczej. Z jakością Ursusa jest tragicznie obecnie jeszcze modele do 5314 to ujdą ale te wyższe to koszmar że nie wspomnę o 1934. Co do odlewów to też raczej prawda przecież naszą rodzimą odlewnię Ursusa w Lublinie wykończyli już dawno więc nic nie zostało z niej poza wspomnieniem. A kwestia co lepiej kupić obecnie jako nowy ciągnik to zdecydowanie Zetora przynajmniej jest przyszłość przed tą marką a zresztą Ursus obecnie praktycznie nie ma żadnego silnika EURO III a silniki które są w 4514, 5314 nie wolno ich mylić teraz z Perkinsem jakieś 30 lat temu to tak. Zresztą koledzy przepisy unijne i tak wykończą naszą rodzimą markę na amen ponieważ nie mamy silników rodzimych EURO III a cena Ursusa z np. Perkinsem EURO III będzie równa innym markom więc wybór jest prosty. Można jedynie rozpatrywać zakup używanego co jest lepsze ale zwróćcie uwagę na dostępność części do 5314 z tego co wiem to przy niektórych pozycjach są problemy z ich zakupem ale nie pamiętam czego to dotyczyło.
Pozdrawiam

#27 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 03 styczeń 2008 - 15:17

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 moim zdaniem możesz wziąć URSUSA 5314 niewiem jaktam z ZETORAMI bo nieposiadam ale ja jestem przekonany do polskiego ciągnika

#28 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:56

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Buchaj sorry że tak póżno odpowiadam ;) A więc co do twoich oskarżeń to jednak ty nie wiesz jakie są nowe ursusy a różnią się zasadniczo od starych "dziadów"z połowy lat 90 (jednym z takich egz.jest zapewne twój 4514)więc uważam że powinieneś dogłębniej zbadać temat i dopiero póżniej się wypowiadać a nie oskarżać innych :D

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:15

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Czy naprawde kogoś przeraża elektryka w 5314, jeśli jest tam to samo, a na 90% jest ta sama co w mf 255 to sam podłączyłem całąnową wiązke w 7mej kl podstawówki a i tak po dziś dzień nikt nie wierzy, najwięksi wsiowi mechanicy boją się jak ognia, jeden co kupił 4514 osmalonego tzn lekko spalonego wzioł elektryka i przecudował instalacje elektryczną na taką jak w c360, jednak instalacje w mf-ach z ursusa są niebespieczne bo bardzo często występują pożary tych ciągników i to jest poważny feler

#30 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:10

ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu:) ja zetorem 5340 takim samym pługiem orze 1ha w 75min. ;)

i pali mi 10l na 1ha

Nie pisz posta pod postem

Jak ty robisz na szybkośc a nie na jakość to spoko :D. W to 10l na ha to nie chce mi się za bardzo wierzyć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:14

Jak ty robisz na szybkośc a nie na jakość to spoko :D. W to 10l na ha to nie chce mi się za bardzo wierzyć...

Właśnie, ciągnik słabszy od twojego i taka wydajność, na dodatek mniej pali... ;) :D

#32 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:54

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Mogę dokładniej opisać- moim 4514 orze na 3L (niektórzy jeżdżą na 4L) na obrotak 2tys. Głębokość 26-28cm. Zakleży tez jak wygląda dana powierzchnia, którą orzemy (jej długość, czy nie występują kliny). Oczywiście nie licząc wykończenia pola tylko patrzac na sama pow. zaoranego pola to na pewno więcej bym zdziałał.

Nie nie lubie takich wypowiedzi jak ktoś pisze do kogoś "ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu" :angry:

#33 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:16

Mogę dokładniej opisać- moim 4514 orze na 3L (niektórzy jeżdżą na 4L) na obrotak 2tys. Głębokość 26-28cm. Zakleży tez jak wygląda dana powierzchnia, którą orzemy (jej długość, czy nie występują kliny). Oczywiście nie licząc wykończenia pola tylko patrzac na sama pow. zaoranego pola to na pewno więcej bym zdziałał.

Nie nie lubie takich wypowiedzi jak ktoś pisze do kogoś "ty chyba sobie żartujesz twoją wypowiedz to można tylko wysłać do maratonu uśmiechu" :angry:

zgodze sie z tobą @Coolman mój 3512 pali 4,5l na hektar tylko on ma troche wtryski siadnięte

#34 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:26

zgodze sie z tobą @Coolman mój 3512 pali 4,5l na hektar tylko on ma troche wtryski siadnięte

4,5 litra...??...chyba w podorywce... ;)

A @coolman111 napisał 3L, ale to nie są litry tylko biegi... :D

#35 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:30

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 A moim zdaniem Zetor tak dużo nie ssie a jak ma dużo mocy to wszyscy narzekają ze ssie paliwo że za dużo, ale jak ma moc to musi też coś pić bo będzie odpaliwiony. ;)
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#36 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:09

4,5 litra...??...chyba w podorywce... ;)

A @coolman111 napisał 3L, ale to nie są litry tylko biegi... :D

No właśnie, 3L czyli polowa.

Co do tego spalania Zetorów to jest ono wysokie, ale przy dużych obrotach (przekraczających 2tys.). Jest przecież taki zakres prędkości obrotowych nazywany ekonomicznymi.

#37 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:57

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 ja tam orze 2 szosową i pług tak ładnie wszystko kryje ze jest jak na stole żatna łęcina ani rdzycho nie wystaje ponad powierzchnie ;)

#38 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:55

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Szanowny kolego Mateuszu P - mój ursus nie jest starym "dziadem" z lat 90 lecz z 2001roku. I przysiegam z ręką na sercu - nie ma w nim więcej elektroniki niż w c360. W takim razie wytłumacz mi proszę, na czym ma polegać ten nadmiar elektroniki w nowych ursusach? Bo o ile mi wiadomo to nie w nich ani EHR, ani CR ani innych elektronicznych nowości. W takim razie gdzie ta nadmierna elektronika jest? w świałach mijania? w Kierunkowskazach? A może w rozruszniku? Tylko, ze o ile mi wiadomo to zetorach te "wynalaki" tez się znajdują. I żeby była jasność ja NIE JESTEM przeciwnikiem zetora ani też NIE JESTEM zwolennikiem ursusa. Po prostu uważam, że tak jeden jak i drugi ma swoje "+"dodatnie i "+" ujemne ;)
A co do wydajności orki to piszcie tak jak kolega @Coolman - ile wam zajmuje z wykończeniem. Bo ja na jednym długim kawałku, z jednej strony droga, z drugiej odłogowane pole sąsiada, tez osiągnąłem wydajność 0,7ha/h. Ale to były specyficzne warunki. A mogłem jeździc jeszcze szybciej, ale wtydy to nie byłaby orka tylko odwalanie skib. Poza tym na zimę i tak się nie pogrzeje, bo wtedy powinno sie osiągnąć tzw. "ostrą skibę" żeby wystawić glebę na stukturotwórcze działanie mrozu.
Ale na temat, zgodzę się, że technologia ursusa jest nieco przestażała a sama firma znalazła się w nieciekawej sytuacji. Ale trzeba pamietać, ze do tego w pewnym stopniu przyczynili sie polscy rolnicy w latach 90-tych. To dzieki temu zetor niewiele odbiega dzisiaj od innych zachodnich marek a ursus został z tyłu.
Odnośnie spalania - ursus w lekkiej robicie bedzie na pewno oszczędniejszy, ale w ciężkich robotach oszczędności nie ma co szukac. Cudów nie ma. Mam kolegę na roku, który posiada zetora 5320 i ten ciagnik pali mu cały czas 6l/mth. Nie zaleznie od tego czy jedzie na pusto po szosie, czy zasuwa z pługiem.
aha, jesli mówimy o nowym zetorze i nowym ursusie to nowego 5314 się kupi a nowego7340 już nie. Co najwyżej jakąś proximę.

#39 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 03 styczeń 2008 - 22:41

ja tam orze 2 szosową i pług tak ładnie wszystko kryje ze jest jak na stole żatna łęcina ani rdzycho nie wystaje ponad powierzchnie ;)

Więc dla porównania w 4514 bieg 3L to coś pomiędzy 1, 2 szosową u C 360 (ale bliżej do 2).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 08:22

Ursusa 5314 czy Zetor 7340 Nie jest to możliwe bo 4514 na 4L jest taki jak 7011 na 2 szosowej.A 7340 miał szybszą skrzynię ;)
Więc to jest na pewno nie możliwe...

Dodaj odpowiedź