Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pottinger Siloprofi II

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2012 - 18:12

Pottinger Siloprofi II

Witam.
Co sądzicie o tej przyczepie, udany model Piottingera czy klapa?
Łąk będziemy zbierać około 40ha 4, 5 razy w roku na nowych łąkach.

Z tego co wiem ma ładowność 8ton i 40m3 oraz 37 noży.
Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?
Jak widzicie tą zbierającą z ciągnikiem 120-140km?
Jaki ma rodzaj zarządzanie hydrauliką?
Po Ilu sezonach trzeba wymieniać noże i jaki jest ich koszt?
Czym się różnią noże gdy są w dwóch rzędach od tych co są w jednym rzędzie i co to jest
wyłącznik krańcowy załadowania skrzyni?

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pottinger Siloprofi II Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:55

Pottinger Siloprofi II Mój znajomy ma jednak jego jest większa od mojej przyczepy więc siloprofi II ma raczej 50m3. U niego pracuję z 110 konnym Case. Ogólnie moc którą podałeś starczy do 50m3. Ja rok ciągałem 40 914 i jakoś to szło ;) Co do hydrauliki to widziałem że ma panel i bodajże 3 przewody hydrauliczne. Co do noży to zależy dokładnie jaki model ale 150zł trzeba liczyć. Pochodzą kilka sezonów a i spokojnie co sezon można ostrzyć na magnesówce. Ja mam noże w jednym rzędzie i bardzo dobrze tnie, ale niewiem które rozwiązanie jest lepsze. Wyłącznik to taka blaszka z czujnikiem. Jest na końcu przed wałkami. Trawa gdy dojdzie do końca to składa to blaszke a Ci świeci się kontrolka że już trawa jest na końcu przyczepy i żeby już nie posówać taśmy.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 12 marzec 2012 - 19:19

Pottinger Siloprofi II Ja mam Siloprofi II z 91roku. Ładowność 8t, 33 noże w dwóch rzędach. Elektrohydrauliczne sterowanie, działa to tak że są dwa węże hydrauliki, jeden podlączasz pod rozdzielacz a drugi pod gniazdo '0' czyli szybki powrót prosto do skrzyni bez rozdzielacza. Włączasz sobie rozdzielacz w ciągniku tak aby cały czas dawał ciśnienie oleju do przyczepy a on sobie swobodnie wraca do skrzyni. Jak chcesz coś przesterować to tylko przełączasz pstryczek na konsoli i elektrozawór 'wysyła' olej do odpowiedniego obwodu(np. klapa, dyszel, taśma, podbierak, noże). Bardzo wygodne i proste w obsłudze, przynajmniej tak jest u mnie ;)
U mnie chodzi w tej przyczepie Proxima plus 90KM i spokojnie daje rade tylko jak pryzma ma z 1.5m to jest problem wiechać bo przód lekki. Noże ostrze raz w sezonie i to w zupełności starcza. Zbieram trawe z 20ha łąk.
Kupując taką przyczepe trzeba uważać na to czy rama nie jest pęknięta zaraz za podajnikiem jak się skrzynia zaczyna, druga sprawa to czy podajnik jest bardzo wytarty, wybity itp ale to w innych też trzeba sprawdzać. Dużo o stanie przyczepy może powiedzieć koło zębate od podajnika, jak bardzo przeciągnięte zęby to trzeba sie dobrze zastanowić. U mnie było tak że przy zbiorze 3 pokosu za dużo chciałem nabić i mi podajnik oderwało od ramy i przekrzywiło. W następnym sezonie sie łożyska i końcówki wałków dozujących rozwaliły, żeby zrobić to cały tył trzeba rozebrać :(
Ale ogólnie przyczepa godna polecenia, jakbym miał drugi raz kupować to napewno byłby to Pottinger i jeśli nie coś nowszego to też Siloprofi ale w lepszym stanie i młodsze.

Edytowany przez bodzio1108, 12 marzec 2012 - 19:28.

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#4 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:54

Pottinger Siloprofi II Na allegro jest siloprofi II za 16 800zł bardzo ładna się wydaje, ale nie widziałem jej na żywo. A możliwe ze jest ona z 2000r. ? I ile takich zbierających będzie z jednego hektara o trawie około 70cm?
KPK Kumurun Team

#5 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 12 marzec 2012 - 20:09

Pottinger Siloprofi II Daj linka do tego ogłoszenia. Raczej nie możliwe że Siloprofi II z 2000roku za 16800 tylko. Jeśli wogóle były te przyczepy jeszcze w 2000?? Siloprofi II lata budowy 1990-95r to powyżej 20tyś trzeba dac za coś w dobrym stanie. No chyba że Siloprofi I to masz połowe noży, burty nie są w nich pełne do samej góry tak jak to jest w Siloprofi II no i sterowanie tylko hydrauliczne na rozdzielaczach. U mnie przy takiej trawie jak piszesz to mieści sie w przedziale 3 max 4 przyczepy z ha. Wszystko zależy od noży, im drobniej pocięte tym więcej wejdzie. Znajomy ma właśnie Siloprofi I to z hektara też takiej trawy na 5 przyczep zabrać nieraz nie może. U niego chodzi z JD 6630 a łąk ma prawie 100ha :D:D i dwa pokosy zawsze ida w pryzme a reszta dopiero w baloty.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#6 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:18

Pottinger Siloprofi II http://otomoto.pl/pr...ii-A148188.html To jest siloprofi II taka sama jak twoja. Co o niej sądzisz? Ile ona ma metrów sześciennych?
KPK Kumurun Team

#7 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:41

Pottinger Siloprofi II Faktycznie taka sama jak moja, z wyglądu o wiele gorsza nie jest od mojej. Ciekawe jaki stan jest na żywo bo cena jest dość zachęcająca. Musiałbyś ją obejrzeć i pogadać z gościem bo na zdjęciach nie jest zła. Ale rok to najwyżej 92 a nie 2000 :D
Jakbyś jechał ją oglądać to daj znać bo ja do brzezin mam góra 50km ;)
Ja niewiem czemu takie tanie te przyczepy tutaj, patrzyłem kiedyś troche na zagranicznych stronach to nawet po 7tyś euro takie stoją

Edytowany przez bodzio1108, 12 marzec 2012 - 20:45.

Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#8 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:44

Pottinger Siloprofi II w jednym rzędzie noże lepiej tną materiał a gdy są podzielone na dwa rzędy to w drugim już tak nie tnie
a co do maszyny lepiej kup z rotorem a nie grzebieniową z rotorem jest mniej problemów i lepsza wydajność

#9 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:53

Pottinger Siloprofi II A o długość sieczki mi nie chodzi, mam paszowóz wiec on też potnie a jak znów bedzie mocno pocięte to u krów kwasica sie wrąbie. A jakie są problemy z tymi nożami grzebieniowymi? A tą ile można zrobić max kursów jak na polu pryzma 3, 4?
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:01

Pottinger Siloprofi II 140

#11 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:02

Pottinger Siloprofi II Z tym to racja że nie powinno być zbyt drobno tym bardziej że w wozie będziesz mieszał ;)
Ja w tym roku robiłem kursa w 20 kilka minut. Zbiór i rozładunek trwał 15minut i reszta to dojazd w obie strony, z końca łąki do pryzmy z 1.5km równą drogą. Więc jeśli pryzma na łące to w ciągu godziny 4 powinieneś dać rade a 3 to z palcem w nosie. Zostaje tylko kwestia dobrego ubicia.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#12 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:09

Pottinger Siloprofi II 140 km z rotorem to śmigasz ino tak 7 /10 minut na załadunek

#13 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:28

Pottinger Siloprofi II No to u mnie załadunek też dłużej nie trwa ;)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#14 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:33

Pottinger Siloprofi II Jeżeli stan rzeczywisty tej samozbierającej będzie pozytywny to pewnie zawita u nas już nie długo, a jak nie sprosta zadanej przez nas wydajności to pewnie zmienimy ją na większą z rotorem. Dzięki koledzy za informacje :)
KPK Kumurun Team

#15 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:50

Pottinger Siloprofi II Mówisz o tej z linka?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#16 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:17

Pottinger Siloprofi II tak, jest jeszcze w niemczech, ale jak byśmy ją kupili teraz to od razu jedzie do nas a nie do łodzi :)
KPK Kumurun Team

#17 Share ALEK111

ALEK111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:43

Pottinger Siloprofi II WITAM . A co myslicie o przyczepie POTTINGER EUROPROFI II z2001 roku

Edytowany przez ALEK111, 13 marzec 2012 - 18:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:40

Pottinger Siloprofi II Tamta została sprzedana, wiec kupiliśmy claasa 35m3. Wiec koniec tematu :D

Edytowany przez MrValterka, 25 marzec 2012 - 22:29.

KPK Kumurun Team