Micu

Sipma, krone, welger, class ... Co wybrać?

Polecane posty

Micu    0

Witam. Mam zamiar na ten sezon kupić prasę do 20 000zł. Nie wiem jaką wybrać, wiele ludzi radzi mi kupić polską, ponieważ wszędzie dostane do niej częścci itp

A może jest tu ktoś z podlaskiego i zna jakiś dobry komis z prasami albo ktoś ma na sprzedaż ?

 

Co wy o tym sądzicie? .

 

PS: Do traktora Zetor PROXIMA 7441

 

Pozdrawiam, Micu. ;)

Edytowano przez Micu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja ci proponuje Sipme ;) Polska,części do niej dostaniesz wszędzie i nie takie drogie B)

Edytowano przez Han360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBUNTU    0

Obecnie również z częściami do zachodnich maszyn nie ma problemu, ale stare sipmy to mocne prasy

Edytowano przez UBUNTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a ja proponuje poszperać w temacie rolujące tam je dużo na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

matko Bosko... Ciągle Polacy myślą że do zagranicznych maszyn nie ma części... Ja mam Gallignani na systemie Welgera i łożyska pasują od czegoś tam od Bizona i kosztują 20zł... Ja bym nie brał Sipmy bo za tą kase będzie nieźle wyjeżdżona,a każdy zna jakoś Polskich maszyn. W Krone też bym sie nie pchał bo widziałem KR125 w akcji i troche słabo zbija. Znajomy Zetorem 7341 ciągał Claas Roland 44 i ładnie zbijał i nie miał jakichś większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micu    0

rafal, dzięki bo właśnie najbardziej interesuje mnie krone kr125 ;). Mój sąsiad też ma Classa rolant 44 i nie narzeka, belował u mnie pare razy i jest ok.

Edytowano przez Micu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

A ja odradzam Claas 44 Ma ona kilka wad - źle zaprojektowany układ kilku łańcuchów co przekłada się na ich szybkie zużycie, nie ma zamków tylko zawór hydrauliczny który utrzymuje klapy co może skutkować mniejszym dobiciem bel w zależności od ciągnika A jeśli już to w żadnym wypadku nie bierzcie tej gdzie obwiązywanie sznurkiem wykonuje się ręcznie poprzez ciąganie linki - to jest prawdziwa masakra zwłaszcza jeśli prasujemy materiał który się mocno kurzy - nie można wtedy zamknąć tylnej szyby i wszystko ląduje na operatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj