krzysiu15

Złapany przez policje, co dalej?

Polecane posty

krzysiu15    0

Witam dzisiaj jechaliśmy po nawozy i jadąc do domu zatrzymała nas policja ale brat uciekł szybko i go nie złapali a ja siadłem za kółko i też uciekałem ale mnie dogonili i brat też się wstawił na policje brat miał zakaz prowadzenia czegokolwiek i ma w zawiasach ma 27lat i czy za to pójdzie siedzieć???

Ja będe mieć w październiku 17lat i mówili że dostane 350zł mandatu i czy odroczą mi prawko bo mi powiedzieli że jak nie mam 16lat to już na 5lat mam załatwione prawko i teraz jest taka sprawa bo powiedziałem że mam ponad 16lat i powiedzieli że to inna sprawa i z czym mam się liczyć pójde do domu dziecka?? odroczą mi prawo jazdy?? a i prawka nie miałem wyrobionego a ciągnik to ursus c-360 jest bez papierów brak ubezpieczeń ogólne to jest tak że mamy umowę kupna sprzedaży bo chcieli to żeby pokazać czy nie jest kradziony laweta go na szczęście nie zabrała zadzwoniłem po znajomego i go scholował do mnie na podwórko i oni powiedzieli że za OC dostaniemy 10tys i za reszte drugie 10tys ale gadałem z znajomy policjantem to za ubezpieczenie powiedział że dostaniemy max 3600 bo tyle jest i za mnie 350 a powiedział gliniarz ten co mnie złapał że brat już ma na 100% wiezienie bo ma w zawiasach czy tak będzie pomóżcie co mam robić czy odroczą mi prawo jazdy??? a i jakie mogą być kary za brak dowodu rejestracyjnego ciągnika i takie duperela??? mnie spisali ale nie postawili żadnego mandatu na razie bo sprawa ma iść do sądu i co z nami będzie pójde z bratem siedzieć??? brat już siedział ale to za alimenty to całkiem inna bajka ale przypominam że ma zakaz na jakikolwiek pojazd pomocy proszę nie zamykajcie i sory za błedy chodze do specjalnej szkoły i mi powiedział ten policjant co mnie złapał że mnie mogą wywalić z szkoły czy to prawda?

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Idź do miejscowego prawnika i niech was reprezentuje. Jest to zbyt poważna sprawa aby samemu, bez wiedzy prawniczej, się bawić.

Policja zaczyna Cię straszyć abyś się przyznał i wsypał brata, bierz prawnika bo inaczej gliny załatwią was na cacy.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nikogo nie obrażając proponuję jednak najpierw udać się gdzieś (np. szkoła podstawowa?) i nieco poprawić składnię zdania i ortografię.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

No ale sie do wszystkiego przyznałem i brat jest wsypany bo nie było wyjscia i był zeznawać też zostałem przesłuchany ja ojciec i brat ale o mnie nie pisał w protokole że uciekałem tylko cały czas o brata czemu uciekł mówiłem że sie boi policji bo ma w zawiasach to co pójdzie siedzieć może jakaś większa kara??? nie wiem co robic

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Po co baciaka sypałeś jak wiedziałeś w jakiej jest sytuacji ? Siedzieć na pewno nie pójdziesz , tak więc spokojnie , do domu dziecka cię też nie wezmą i ze sql cię nie wywalą bo co to niby ma do tego ? Straszą cię tylko , prawko Ci odroczą , mandat dostaniesz do 500zł i kara za brak OC będzie pewnie nie mała ogólnie pewnie się zmieścisz w paru tyś .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

tak ale oni powiedzieli że albo mówimy z ojcem jak sie nazywa albo będzie sprawa załatwiana jak najgorzej a po za tym jak miałem mówić żeby go nie wsypać na początku mówiłem że nie wiem kto nie powiem ale chcieli lawete wzywać czyli było by jeszcze gorzej

A o bracie co myślicie??

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Bez obrazy ale nie wiem jakim to trzeba być idiotą żeby uciekać c-360 przed policją ? Byłeś świadom tego co robiłeś ? Myślałeś że ciągnikiem uciekniesz policji ?

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Nie śmiejcie się z chłopaka,to normalne że jest przerażony,wiem coś o tym bo sam miałem troszkę na sumieniu i wiem że to nic przyjemnego.Moja rada-nie czekaj,skontakyuj się z jakimś prawnikiem.Współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego za takie coś nie zamykają ale mandat będzie a to sąd będzie decydował a nie policja a brat ma przesrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

@ursus385 ciekawo jak byś to ty był na moim miejscu i to by był twojego ojca ciagnik i twój brat a do polnej drogi miałem z 200m ale brakło około 10sekund i zauważył jak szybko skręciłem i mało brakło a bym jeszcze płoty nowe stawiał i kolesiowi dom budował bo na studzience wybiło ciagnik przy bardzo ostrym zakręcie i ledwie sie zmiesciłem

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jeśli dobrze wnioskuję- brat idzie siedzieć przez Was, tj. Ciebie i Twojego ojca. Sami go "wspypaliście", więc już musztarda po obiedzie. W takiej sytuacji jaką mieliście, jedynym słusznym wyjściem byłoby wzięcie całej winy na siebie, gdyż Tobie za przeproszeniem gów.o zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambo21    0

@krzysiu15 pare miesięcy rozmawiałem z e znajomym policjantem właśnie na temat jeżdżenia ciągnikami przez osoby nieletnie i wiem co za to grozi.

A więc skoro masz dopiero 16 lat to niestety będziesz miał rozprawę sądową w sądzie rodzinnym. W najlepszym wypadku grozi Ci: czasowy zakaz robienia prawa jazdy (najczęściej 2 lata od ukończenia wymaganego wieku), grzywna, nadzór kuratora, bądź kara typu wypracowanie pisemne na zadany przez wysoki sąd temat (oczywiście to w najlepszym wypadku). A co do twojego brata to niestety będzie miał odwieszony poprzedni wyrok plus to co teraz dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polaczek    1

razor275 teraz jesteś mądry przed kompem w ciepłym domku po co sypałeśsię pytasz, nie bój się oni mają swoje metody i sam na psach byś inaczej śpiewał jak by cie zakręcili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Zazdrościć nie ma czego ,a i śmiać też się nie powinniśmy. Przykra sprawa, ale może przestroga dla wielu, nie mówię tu już o bracie z zakazem prowadzenia, ale przede wszystkim o braku OC, pal licho badanie techniczne (OC to koszt raptem kilkudziesięciu złotych) Wyobraźmy sobie ekstremalną sytuację gdzie niechcący znacznie uszkadzamy jakieś nowe auto warte kilkaset tysięcy złotych, "d*pa zimna" z kilku czy kilkunastu ha będziemy to spłacać do końca życia, (fundusz gwarancyjny nie popuści). Jeżeli chodzi o twoje pytanie to tobie i ojcu (właścicielowi pojazdu) poza znacznymi karami finansowymi, nic więcej nie grozi no pewnie jeszcze odroczenie prawka, jeśli chodzi o brata jest duże prawdopodobieństwo odwieszenia wyroku plus ewentualnie drugi wyrok , ale pewne to nie jest, tak jak już Ci radzono adwokat i może bratu też się uda uniknąć odsiadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Mam 15 lat . Dużo jeżdżę traktorami po drogach . Policja jeszcze nigdy mnie nie złapała , co by było jeśli by mnie złapali ??


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

A jak myślicie brat miał zawieszone na 5lat zostało chyba mu 2 lata do końca ale mu sie nie udało teraz to na ile może isc siedziec 10lat?

A własnie po co wsypałem to jak by was też złapali to jestem ciekaw ilu na moim miejscu by nie nakablowało ale coś czuje że nie był by ani jeden co by mu się upiekło a jak miałem wziąć winę na siebie skoro widzieli kto jedzie i kto ucieka co miałem powiedzieć że ja jechałem a brat uciekł bo sr** mu sie zachciało?? pomyślcie co nie którzy pisać to ja też umiem ale mam przesrane tak jak brat więc nie jest mi do śmiechu i gwarantuje że każdy by sypał po kolei jak tylko leci i byście nie obronili nikogo

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

razor275 teraz jesteś mądry przed kompem w ciepłym domku po co sypałeśsię pytasz, nie bój się oni mają swoje metody i sam na psach byś inaczej śpiewał jak by cie zakręcili...

Heh.. a skąd możesz wiedzieć czy nie miałem podobnej sytuacji ? Powiem CI że miałem , może nie taką samą , ale nie wsypałem znajomego który miał podobną sytuację jak jego brat .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Mam 15 lat . Dużo jeżdżę traktorami po drogach . Policja jeszcze nigdy mnie nie złapała , co by było jeśli by mnie złapali ??

To samo ci mi tyle że tobie pewnie troche gożej bo nie masz nawet 16lat

 

@polaczek tak byłem trzezwy tak samo jak brat mieliśmy 0;0

 

Heh.. a skąd możesz wiedzieć czy nie miałem podobnej sytuacji ? Powiem CI że miałem , może nie taką samą , ale nie wsypałem znajomego który miał podobną sytuację jak jego brat .

Już to widze tyle że mam dobrego sąsiada i nie wiem czy to on nie zadzwonił na policje że jedzie brat bo oni już wczesniej wiedzieli jak sie nazywa i już pare razy wczesniej były takie typu sprawy ale nas nie złapali a dzisiaj nawet nikt o tym nie pomyślał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mÓwisz

po drugie jesli masz te 16 lat to lepiej wez sie za jaką kol wiek naukę bo pisownia na poziomie 3 klasy podstawowej

po trzecie po h...ja sie pchasz za kierownice skoro wiesz ze goni was policja, nie masz zadnych kwalifikacji na prowadzenie pojazdu i w dodatku ciagnik jest bez ważnego OC

po czwarte jesli FUNDUSZ GWARANCYJNY dowie sie a z pewnością sie dowie ze ciagnik nie ma ważnego oc dostaniesz 3tys kary za każdy rok +odsetki

po piąte nie masz starszych w rodzinie żeby zajęli się ta sprawa TY w tej chwili mozesz zrobic kupę i iść do zeszytów a nie zakładać nowy temat na forum

 

świat oszalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

Koleś wyżej ogarnij sie tylko jestem ciekaw co można zrobić w niedziele tak to będziemy wiedzieć gdzie mamy isc a po 2 to fundusz gwarancyjny da max 3.600kary bo tyle jest najwięcej po 3 nie będzie żadnych odsetek bo w papierach pisze że ciągnik jest składany ale nie pisze że był na chodzie i powiedzieliśmy że niedawno został złożony ale nie idzie go zarejestrować czaisz baze ?? a po 4te kupe to ty zrób i z tego co widze sam nie umiesz pisać a po 5 od tego jest af żeby dodawać tematy więc sejo nara i mnie nie dobijaj w końcu ja też mam przesrane

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 6 nie jestem twoim kolegą

 

po prostu współczuję i życzę powodzenia na dalsze lata

 

a co do FG kogo obchodzi czy ciągnik jest składany i czy jest aktualnie na chodzie pojazd jest zarejestrowany to musisz mieć na niego ważna polisę OC

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

pomyślcie co nie którzy pisać to ja też umiem

Sorry ale ewidentnie nie umiesz. Ogólnie sytuacja jest chora, ale to wasza wina. Po kiego groma brat siada za kierownice jak mu grozi więzienie? To ze 2 osoba w ciągniku jesteś Ty to tez chore. Ojciec jakiś nienormalny, jeszcze pewnie powiesz ze sam was wysłał? Nie rozumiem ludzi co oszczędzają kilkadziesiąt zł w roku na OC, przegląd itd. Teraz na pewno ta oszczędność wam się zwróci. Po co temat zakładasz tez nie wiem, forum adwokackie to nie jest. Tobie najprawdopodobniej nic nie grozi poza odroczeniem prawa jazdy, i kuratorem, chociaż to że dostaniesz kuratora to akurat szczęście. Patologia...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj