Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz brak ładowania na akumulatory

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlo1525

pawlo1525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:00

mtz brak ładowania na akumulatory w mtz 82 z 99r nie mam ładowania na akumulatory tylko jest ładowanie na światła, kontrolki, zegary i na inne urządzenia. Na woltomierzu mam 16V (za duże bo nie ma ładowania na akumulatory) i czego to wina. W dodatku chciałbym dodać do tego tematu że nie mogę odpalić ze stacyjki (gdy przekrecam kluczykiem to dochodze do naciągania sprężynki gdy powinien palić to jest pykanie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz brak ładowania na akumulatory Dzisiaj, 18:07
  •  

#2 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:20

mtz brak ładowania na akumulatory tam pod maska jest taki przekaznik może to on nie działa i tak będzie się działo

#3 Share wojtas00

wojtas00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 21:14

mtz brak ładowania na akumulatory miałem to samo i mi padł regulator on sie znajduje kołło przekaznika 12/24 przy wlewie oleju do hydrauliki a jak nie to to jak kolega wyzej pisał przełacznik ten 12/24 cos szfankuje

jeszce dodam kolego jak masz takie objawy to kup sobie naj lepiej odrazu ten przełacznik 12/24 i bedzie maszyna palic szkoda zachodu w robienie tego bo tam styki tylko sie podpalił ale jak nawt je podczyscisz to i tak nie na długo to nie zda egzaminu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 marzec 2012 - 21:15

mtz brak ładowania na akumulatory Przedmówca ma rację. Na pewno uszkodzony jest przekaźnik rozruchowy 12/24 V. Przez niego przechodzi prąd do ładowania akumulatorów. Są w nim zestyki, które rozączają obwód ładowania na czas pracy rozrusznika 24V. Jak znasz się nieco na prądzie to go rozbierz sprawdź i ewentualnie wyczyść styki. Jeśli nie są spalone to będzie działał dalej.
Jak nie czujesz się mocny, kup po prostu nowy i wymień - koszt chyba niewielki np na allegro 160 zł http://allegro.pl/pr...2150363047.html

Sprzedam siewnik zbożowy Amazone D8 Super 3m. Agregat uprawowo-siewny z hydropakiem Agromasz. Wszystko stan bdb. Komplet lub osobno.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#5 Share pawlo1525

pawlo1525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:13

mtz brak ładowania na akumulatory nie mogę znależć tego przekażnika 12\24 .Patrzyłem na allegro to takich przekażników nie mam u siebie. Moge mieć inne bo mojego składał pronar narew a jak słyszałem to nie które rzeczy są inne niż w tych składanych na białorusi np. sprzegło u mie jest inne niż w orginalnych beralusach. Może musze poszukać od pronara to może znajde.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 11 marzec 2012 - 13:13

mtz brak ładowania na akumulatory Ja do swojego pronara zamawiam części w większości u producenta w Narwi. Dzwiń do nich i pytaj, ale z tego co wiem to i pronary i mtz mają tez same przełączniki 12/24.

Sprzedam siewnik zbożowy Amazone D8 Super 3m. Agregat uprawowo-siewny z hydropakiem Agromasz. Wszystko stan bdb. Komplet lub osobno.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

Dodaj odpowiedź