Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar P7

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:23

Pronar P7

patrz ty robisz jak ja przed kilkalaty sowjego 82SA to byl ciagnik kupiony ,,w ciemno" teraz jak bys kupowal to mozesz zapytac o opinie innych -nie?? i tak samo z P7 -bardzo malo jest uzytkownikow i tez nie znasz opini o nich. (mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi)
a propo zetora (nie posiadam takiego traktora) ale moje zdanie jest takie -jak mu nie bedziesz ,,wstawial" to on bardzo malo bedzie palil -a jak bedziesz mial ciezką noge to on nie bedzie sie dusił tylko wir w zbiorniku sie zrobi B)
P.S to jak bedą lekkie prace dla niego to kup proximie 6441 ichyba mniej spali niz P7 :) (by najmniej mi sie tak wydaje)
no i zetor sprawdzona maszyna :)

Zgadzam się z marciem, zreszta mam zetora 7245 i moje zdanie jest takie, że nie ma czegoś z niczego. U mnie ten traktor chodzi wciężkiej robocie (pług, uprawki, etc...) i moim zdaniem pali rozsądnie, ale i czasmi używam go do przetsąsacza (bo napęd 4x4 i mogę wjechać tam gdzie 360 nie da rady albo zniszczył bym nia darń) i radykalnie widać miejsze zużycie, natomiast jak ktoś ma ciężką nogę .... no to potem trzeba za to płacić ..... zreszta można zawsze się pobawić z dawką na pompie, ja tak zrobiłem w 360 (bo robi po lekku w gosp.) i naprawdę spalanie jest symboliczne, a jak trzeba cieżej to tylko wiiększy wydatek na pompie i można do pługa.....
Natomiast w nowoczesnych ciągnikach nie jest już tak łatwo a szczególnie jak już jest elektronika .... jest to fajne jak działa, ale jak się skrzaczy, albo chcialo by sie samemu to trzeba umieć albo .... zapłacić "frycowe" ;-))))))
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar P7 Dzisiaj, 08:02
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:38

Pronar P7 A to może nie jest tak, że proximy i niektóre nowe ciągniki mają troche na wyrost nastawianą dawke paliwa, a można to zniwelowac dokładniejszą regulacją nie tracąc znacząco na mocy?

#23 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:42

Pronar P7 Nie ma czegoś takiego jak wydatem ustawiony na zapas, jak jest za dużo paliwa to poprostu idie w dym :-)
Poprostu ilosć paliwa ma być dostosowana do pojemnosci silnnika (a własciwie ilości powietrza w cylinndrze - bo jak jest turbo to jest go tam więcej).
No to się narobiło...

#24 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:52

Pronar P7

Marcin974 i jak się 82SA sprawuje- kupił byś go jeszcze raz gdybyś miał tylko (a może aż) 96 tyś na nowy ciągnik?>
Co do 6441 to ma minimalnie mniejszą dawke paliwa od 8441 a więc spali minimalnie mniej a jak będzie miała bardzo ciężko łyknie nawet więcej od 8441. Jeśli iveco ma palic nawet mniej od perkinsa to może mniej palic nawet od małej proximy

ja jezeli mialbym dac 120tys za pronara to wybalbym (a nawet dolozyl troche miedzi) zetora ale gdy bym mial 90tys to nie ogladalbym sie na farmataca tylko odrazu pronara to jest najlepszy ciagnik w swojej klasie
mozecie mi nie wierzyc ale czesci do niego to tansze jak do c-360
a patrzac na to z drugiej strony to nie ma ciagnikow bezwaryjnych -moj 82SA obecnie sie nie psuje ale mial kilka usterek fabrycznych (czesc zostala fabrycznie naprawiona, czesc z mojej kieszeni)
a co najwazniejsze to non stop (doslownie non-stop) na opale chodzi -przyznam sie zajrzalem do odstojnika pierwszy raz od nowosci (po 1200mth) to caly brudu i na spodzie byl zardzewialy B)
ale wszystko przepali :) :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#25 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 sierpień 2007 - 15:15

Pronar P7 A ilu konny ten traktor ma być bo za 120tyś to już p5 80KM można kupić na mostach niemieckich ZF i z ehr w standardzie, silnik do wyboru perkins lub iveco.

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 sierpień 2007 - 17:15

Pronar P7 p7 120 brutto, p5 kosztuje tyle ale netto (chyba że się myle)

#27 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:40

Pronar P7 No nie wiem, ale p5 100km kosztuje 140tyś brutto.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2007 - 12:54

Pronar P7 To kupił lub sąsiad kupił, lub moze ktoś zna kogoś kto ma tego p7? czy to te same iveco co jest w new hollandach td i case jx?
No i te kółka takie małe czy dużo tracił bym przez te mniejsze koła w jakich warunkach sprawdzają się mniejsze koła a w jakich nie, bo koła 20'/360 i 30'/420 w ciągniku 80 km to trochę mało może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 20:36

Pronar P7 Ciekawe z czego, albo zkąd jest ściągnięty p7 i p5? Znalazłem już wszystkie typy, oprócz tcych dwóch. Np. p6 i p9 http://www.fwi.co.uk...in-germany.html , parametry się zgadzają i z wyglądu podobny... Czyżby Pronar był tylko importerem ciągników z Rosji i Chin?

Ps. Dodam jeszcze to: http://tractor.bg/tr...ils.php?id=2239
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#30 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 23:17

Pronar P7 Jednak się mylisz i to nie są dokładne kopie tych Kirowców bo pronar stosuje mosty firmy dana a kirowiec carraro a że firma deutz oferuje swoje silniki na rynek to nie znaczy że tylko tym z kirowca wolno z tego korzystać.

#31 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 styczeń 2008 - 12:54

Pronar P7

Jednak się mylisz i to nie są dokładne kopie tych Kirowców bo pronar stosuje mosty firmy dana a kirowiec carraro a że firma deutz oferuje swoje silniki na rynek to nie znaczy że tylko tym z kirowca wolno z tego korzystać.

A moim zdaniem może i to nie są kopie ale raczej ściągniete z tych kirowców bo wygląd to prawie taki sam, A jak mi wiadomo to np: Ciągniki Mtz pronar w tych maskach plastikowych : http://www.allegro.p...m_tuz_2007.html To w identycznych maskach można kupić belarusa, wieć tylko naklejki swoje przyklejają. To i teraz z tymi nowymi seriami bym się nie zdziwił jakby robili to samo ale nie wiem.
Zefir przecierz to chiński YTO...

#32 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 19:05

Pronar P7 A propo tego kirowca http://tractor.bg/tr...ils.php?id=2239 zauważcie, ciągnik wypas, a kutrynka od słońca jaj w maluchu.....

#33 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 styczeń 2008 - 19:56

Pronar P7 Hehe ale chyba kurtynka od słońca nie jest najważniejsza. Ja na takie coś nie zwracam uwagi przy zakupie ciągnika.
Może u nich słabo słońce świeci...

#34 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 09:48

Pronar P7 Podobne z wyglądy są ale jak się przyjzysz to maska jest jednak inna a kabina to już całkiem co innego, a co do zefira to masz racje a o belarusach to już chyba każdy wie. Te nowe modele to poprostu składaki z podzespołów znanych firm jak np. Farmer czy Farmtrac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 16:12