Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8011 - serwo

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bulik

bulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:29

Zetor 8011 - serwo Witam...
posiadam zetora od kilku lat,i od początku miałem problem ze wspomaganiem ( cężko krecił czy w prawo czy w lewo nie było różnicy ) pomagało jedynie dodawanie gazu... Postanowiłem wymienić pompę wspomagania , ale i to nie przyniosło rezultatu (nic się nie polepszyło).Po roku czasu wymieniłem serwo ( regenerowane ) i dalej nic - jak ciężko było tak jest. Ostatnimi czasy zaobserwowałem że jak olej się troszkę zagrzeje to jak zgasze ciągnik to wywala go ze zbiorniczka ( wlewem przez korek) przy czym solidnie sie pieni. Może któryś z kolegów miał już taki przypadek,bo sam już nie wiem czego się czepić....
Pozdrawiam :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8011 - serwo Dzisiaj, 20:31
  •  

#2 Share Vroobel

Vroobel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:44

Zetor 8011 - serwo Hmm... może za rzadki olej skoro sie pieni.

#3 Share bartbanan1

bartbanan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:takie same jak wszystkich na tej stronie :P:P ^^,

Napisany 25 marzec 2012 - 19:55

Zetor 8011 - serwo ja mam lux-em zalany :D serwo 4 lata po regeneracji ;) i elegancko chodzi ;) (odpukac :P) :D :D

#4 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 11:55

Zetor 8011 - serwo Jeśli się pieni to znaczy że się zapowietrza na rurze ssącej lub pompie. Wyczyść filtr bo może dławić przepływ oleju, a to że na wolnych obrotach kręci się gorzej niż po dodaniu gazu to ja mam tak samo, na wolnych obrotach na postoju ciężko kierownicą obrócić ale wystarczy lekko dodać gazu i kręci się jedną ręką.
Pozdrawiam.

#5 Share Vroobel

Vroobel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 15:13

Zetor 8011 - serwo U mnie ciężko kreci się tylko jak jest mało oleju, a na wolnych obrotach to tak w miare.

#6 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:37

Zetor 8011 - serwo Ja w zbiorniczku mam oryginalne sitko, mniej więcej w połowie wysokości sitka wprasowana jest mosiężna obrączka i właśnie ona to jest poziom oleju w zbiorniku.

#7 Share bulik

bulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:37

Zetor 8011 - serwo

Jeśli się pieni to znaczy że się zapowietrza na rurze ssącej lub pompie. Wyczyść filtr bo może dławić przepływ oleju, a to że na wolnych obrotach kręci się gorzej niż po dodaniu gazu to ja mam tak samo, na wolnych obrotach na postoju ciężko kierownicą obrócić ale wystarczy lekko dodać gazu i kręci się jedną ręką.
Pozdrawiam.

No tak... filtr wymieniony....Popuściłem śrube zaraz na łączeniu serwa z drążkiem kierowniczym (tym co idzie wzdłuż silnika) i nic. Może olej za rzadki ( zalany olejem hydraulicznym) ?

Edytowany przez Marcin91, 11 kwiecień 2012 - 20:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:33

Zetor 8011 - serwo Przypomniało mi się jeszcze jedno, zawór ciśnieniowy w zbiorniczku, jeśli dostał się jakiś syfek albo się zawiesił i nie utrzymuje ciśnienia oleju na odpowiednim poziomie to też może ciężko chodzić, nie pamiętam dokładnie, na jakie ciśnienie powinien być ustawiony ( około 8 atm.), ale w którymś temacie na tym forum było to już omawiane.
Pozdrawiam.

#9 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:21

Zetor 8011 - serwo przyłącze sie do tematu otóż u mnie w 16 wymieniony filtr olej i nadal ciężko chodzi zawór czyściłem ale jak wyjąłem go to był rozkrecony na tej sprężynce na maks... ciśnienia nie mierzyłem, może kto wie czy to trzeba zkręcić zeby uzyskac ciśnienie czy jak?

#10 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:58

Zetor 8011 - serwo wstaw orbitrol i bedzie problem rozwiazany w 1614 teraz wymienialismy i chodzi igielka

#11 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 12:14

Zetor 8011 - serwo jaki koszt? macie uchwyt na tłoka przy osi czy spawacie?

#12 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 19:32

Zetor 8011 - serwo szymek
Ja zakładałem orginalnie wyregulowane, jeśli dobrze pamiętam to ustawiony był na 8 atm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 06:08

Zetor 8011 - serwo dzieki panowie wielkie;) mierzone jest niecałe 8 ale jest niebo a ziemia dużo lżej sie kreci
pozdrawiam