Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca silnika w MTZ 52

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fantomasso

fantomasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 16:52

Praca silnika w MTZ 52 Witam chciałem zapytać czy to normalna praca silnika MTZ 52, chodzi mi o ten klekot i stuki (silnik D62) zamieszczam li9nk do nagrania http://w979.wrzuta.p...O/plik_audio_03

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca silnika w MTZ 52 Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:22

Praca silnika w MTZ 52 Bardzo twardo jak by był za wczesny kąt wtrysku paliwa.
KPK Kumurun Team

#3 Share fantomasso

fantomasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:13

Praca silnika w MTZ 52 Troche cieknie spod dwóch wtryskiwaczy musze je dokręcić. Niby z ciągnikiem było robione przed kupnem może ktoś źle wyregulował zapłon.

Edytowany przez fantomasso, 10 marzec 2012 - 20:13.

#4 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 21:18

Praca silnika w MTZ 52

Witam chciałem zapytać czy to normalna praca silnika MTZ 52, chodzi mi o ten klekot i stuki (silnik D62) zamieszczam li9nk do nagrania http://w979.wrzuta.p...O/plik_audio_03

Kolego mój d60 też tak metalicznie chodzi,osoby postronne odnoszą wrazenie że to korbowód stuka

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 23:58

Praca silnika w MTZ 52 mój tak chodził. Pompa do regeneracji i ciagnik chodzi jak lalunia
Mój Wladimirec podbija świat

#6 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:25

Praca silnika w MTZ 52 Witam mój mtz chodził podobnie, pomogła prawidłowa regulacja zapłonu,odziwo zapłon był opóźniony o kilka stopni.
Regulacja:
1.odkręcic rurkę wtryskową pierwszego cylindra,założyć na rurkę przeżroczysty wężyk.
2.odkręcic śrubę z prawej strony silnika(taką z wystającym prętem) i obrócić ją celując w stronę koła zamachowego,
3.obracac wałem korbowym zgodnie z pracą silnika. do momentu az ww pręt wskoczy w otwór w kole zamachowym, jednocześnie (potrzebna będzie tu druga osoba) obserwować ruch paliwa w wężyku założonym na rurkę( w momencie wskakiwania pręta w kolo zamachowe) powinien wzrosnąć poziom paliwa w wężyku.
Jesli jest inaczej należy wyregulować zapłon a mianowicie odkręcić dekielek pod sprężarką i dokonać regulacji zapłonu wykręcając dwie śruby( przestawiając je w odpowiednie otwory dokonać regulacji zapłonu.)

#7 Share fantomasso

fantomasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:02

Praca silnika w MTZ 52 Dziękuje za odpowiedzi, mam jeszcze pytanie co zrobić jak mam wycieki spod wtrysków dokręcanie już nic nie daje?

Edytowany przez fantomasso, 29 kwiecień 2012 - 09:03.

#8 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:07

Praca silnika w MTZ 52 Nic mu nie rób to jest silnik na pośrednim wtrysku i ma tak chodzić , mój też tak pracuje i jeżdżę nim już 5 lat chociaż ma symbol D50 plus tego motora jak się rozgrzeje to jest cichszy niż te na bezpośrednim wtrysku .
Z tymi tulejkami też walczę to są takie mosiężne wstawki nie wiem czy tam jest jakiś oring ? Powiem szczerze że nie wyciągałem tych tulejek bo się boję spieprzyć ,wtryski już były wyciągane końcówki wymieniane u pana w Agrofilu na oryginalne i nie polecam katorga raz były w reklamacji a później i tak jeden się zaciął mało mi rurka nie pękła wkurzyłem się i założyłem od ciapka notabene pan z Agrofilu mówił że nie bo dziurę wypali w tłoku sranie w banie chodzi juz tak 2-gi rok zero problemów .
U mnie widzę że najbardziej rosi z tych tulejek po robocie jak na drugi dzień rano robię obsługę to tam jest trochę mokro ale potem w czasie pracy spokój .
Może doraźnie wsyp ten proszek do uszczelniania chłodnic ludzie do osobówek sypią wiec tu w tak wielkim klamocie nic się nie stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share fantomasso

fantomasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:28

Praca silnika w MTZ 52 Musze to rozkręcic i zobaczyć jak te wtryski wyglają. A gdzie można dostać albo sciągnąc instrukcje obsługi PL i katalog ? mam silnik D-60. Na razie korzystam z MTZ 82

#10 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:06

Praca silnika w MTZ 52 witam mam problem jak kupiłem mtz 80 to silnik był po remoncie ale mi się nie podoba jego głos stuki ma i tak wymieniłem 4 nowe zestawy naprawcze nowe panewki i co do dalej działa tak samo tak jak ma fantomasso
KPK Kumurun Team

#11 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:29

Praca silnika w MTZ 52 @fantomasso ja mam od stycznia 552 i chodzi praktycznie tak samo jak twój. A jak już założyłem nowy tłumik to wali tak jakby ktoś od środka walił młotkiem w wydech silnika. U mnie trochę pomogła regulacja zaworów bo miałem rozjechane totalnie. Wyciągałem i regulowałem wszystkie wtryski na 120 teraz ani dyma nie puszcza nawet pod dużym obciążeniem z agregatem nic ani chmury.

@Ursus Czesio to 82 czy 552?

KPK KUMURUN TEAM

#12 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:26

Praca silnika w MTZ 52

Musze to rozkręcic i zobaczyć jak te wtryski wyglają. A gdzie można dostać albo sciągnąc instrukcje obsługi PL i katalog ? mam silnik D-60. Na razie korzystam z MTZ 82

mogę tylko poratować instrukcja od jumz 6m

#13 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:24

Praca silnika w MTZ 52 czy kąt wtrysku paliwa ma też wpływ na prace silnika bo umie ma wszystkie 4 cyl nowe i dalej tak działa ma stuki i jak go kupiłem używanego a czy zapłon ma też wpływ ?
KPK Kumurun Team

#14 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:32

Praca silnika w MTZ 52 Zapłon przede wszystkim a druga sprawa to sama pompa.

KPK KUMURUN TEAM

#15 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:18

Praca silnika w MTZ 52 witam zrobiłem silnik w mtz przyczyna była głowica ktoś wcześniej jak miałem ciągnik splantował za mocno głowice a wszystko ma robione i dalej stukał w końcu do szłem bo już nie miałem co wymieniać przy nim to zabrałem się za głowcę i jak by ręką odjął chodzi jak lalunia
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:36

Praca silnika w MTZ 52 No widzisz czyli sytuacja opanowana.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź