Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolejka na PROW 2007-2013

180 odpowiedzi na ten temat

#161 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 18:14

Kolejka na PROW 2007-2013 No w Poznaniu ciagle przyjmuja,ale kasa juz sie skonczyla. Jak tak dalej pojdzie to chyba Ci co sie zapisza to cala pule na przyszly rok wykorzystaja. Bo wg wstepnych obliczen przy 1200 osobach skonczyly sie pieniadza na ten rok,a zapisanych jest prawie 2600 osob.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kolejka na PROW 2007-2013 Dzisiaj, 02:39
  •  

#162 Share lukerat lukerat

lukerat
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2007 - 18:16

Kolejka na PROW 2007-2013 w toruniu teraz wpuszczają rolników z numerami ok 960
pewnie dzis wszystkie przyjmą a jutro bedzie już luz
pozdr

#163 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:00

Czy ktoś ma jakiś numer do komitetu kolejkowego w Toruniu ?????

Ja ma numer, bo pierwsze 4 osoby to moi znajomi, ale teraz juz chyba nie potrzebny...

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:02

Kolejka na PROW 2007-2013 A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

#165 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:07

A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

Mam nadzieję, bo sie przymierzamy z ojcem za rok i za 2 lata...

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#166 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:14

Kolejka na PROW 2007-2013 Chetni beda , bo minie karencja tym co juz wzieli , np ktos wziol w 2006 ciagnik i maszyny , to w 2008 wezmie kombajn

#167 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:14

Kolejka na PROW 2007-2013 tez wlasnie sie zastanawiam

#168 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:24

Kolejka na PROW 2007-2013 powinno być tak że jak raz już ktoś coś dostał to już więcej nie może. Wtedy by więcej ludzi na tym skorzystało.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#169 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:34

Kolejka na PROW 2007-2013 Ja wyjechałem z domu o 16 a przed 19 byłem już w domu ( dojazd ponad 20 km w jedną strone )

Koniec 7 setki na liście jak zajechałem to 500 wpuszczali

Organizacja wszystko spokojnie , w kolejce stałem tyle co dziasiaj , wpisałem się wczoraj rano

A z tymi zwrotami to będzie troche po 300000 bo są rolnicy co mają sporo ziemi ale z tego co słyszłem kwoty przy przyjmowaniu to najwięcej będzie w granicach 100000 zwrotu

ARIMR Lublin oczywiście

#170 Share biker

biker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 20:14

Kolejka na PROW 2007-2013 w wa-wie wpuszczają około numeru 700 ale to dlatego, że sprawdzają poprawność wszystkich wniosków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 09 listopad 2007 - 20:41

Kolejka na PROW 2007-2013 a w wa-wie jak sprzwdzo poprawności wniosku to można coś na miejscu poprawić u nas to pojedzie tata dopiero jutro bo tego co się nasłuchał to powiedział że się nie będzie dziś pchał a jak nie teraz to za rok :rolleyes: ej a mam pytanie czy np można tak zrobić że maszyny się kupi wcześniej ( przed złożeniem wniosku) to czy można się starać o jakiś zwrot ??

#172 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 20:44

a w wa-wie jak sprzwdzo poprawności wniosku to można coś na miejscu poprawić u nas to pojedzie tata dopiero jutro bo tego co się nasłuchał to powiedział że się nie będzie dziś pchał a jak nie teraz to za rok :rolleyes: ej a mam pytanie czy np można tak zrobić że maszyny się kupi wcześniej ( przed złożeniem wniosku) to czy można się starać o jakiś zwrot ??

Farmer z sokółki ma taką ofertę ale moim zdaniem piekielnie drogi kredyt, ale w lising można tak zrobić tylko wtedy wystawiasz jako używany

#173 Share mateus2222

mateus2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 21:30

Kolejka na PROW 2007-2013 Ferdek07
jak było dzisiaj w lublinie? dużo chętnych? o której składałeś wniosek? który byłeś na liście???

#174 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 22:03

A czy to nie będzie tak że teraz wszyscy się żucili a na następne yury nie będzie chętnych?

No w wlkp jak nie przesuna jakiejs kasy to na przyszly rok moze kasa byc rozdysponowana juz z tych wnioskow co dzis sa skladane.

#175 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 22:10

Kolejka na PROW 2007-2013 czy ktoś wie ile wniosków już przyjęto w wawie? i jak szybko to będzie przebiegało w nocy? bo słyszałem, że od 22.00 ma być tylko połowa personelu obsługująca wnioski........ mam 2021 nr. i zastanawiam się o której się dostanę do agencji...

#176 Share cool6

cool6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:59

Kolejka na PROW 2007-2013 W Poznaniu przyjmowali w piatek 09.11 od godz 8:15 do 1 w nocy tzn do ostatniego beneficjenta. Środki wyczerpały sie ok godz 14 ale wnioski złożone po tej godzinie bedą rozpatrywane w pierwszej kolejności kiedy uruchomią kolejną pulę pieniedzy.Wnioski były także przyjmowane w sobote od 8:15 do 16:15 ale w sobote obyło sie bez kolejek i kazdy kto chciał złożyć wniosek to złożył.W piątek było gorzej bo niestety petenci czekali tydzień wcześniej i zajmowali miejsca w komitecie kolejkowym....Niektórzy nieźle sie rozgrzewali pod agencją;) heh było wesoło....Mimo ze okolicznosci mało sprzyjające ale wtakiej kolejce mozna poznać ciekawych ludzi i wymienić się doświadczeniami.Dobrze ze nabór zrobili teraz a nie w sezonie letnim kiedy praca na gospodarstwie. Przy składaniu najważniejsze były 4 elementy: wniosek,plan rozwoju gospodarstwa w wersji papierowej, wersja elektroniczna planu rozwoju i ksero dowodu osobistego. Jeżeli nie było jednej z tych rzeczy niestety wniosek może zostać odrzucony

Pozdrawiam

#177 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 00:01

W Poznaniu przyjmowali w piatek 09.11 od godz 8:15 do 1 w nocy tzn do ostatniego beneficjenta. Środki wyczerpały sie ok godz 14 ale wnioski złożone po tej godzinie bedą rozpatrywane w pierwszej kolejności kiedy uruchomią kolejną pulę pieniedzy.Wnioski były także przyjmowane w sobote od 8:15 do 16:15 ale w sobote obyło sie bez kolejek i kazdy kto chciał złożyć wniosek to złożył.W piątek było gorzej bo niestety petenci czekali tydzień wcześniej i zajmowali miejsca w komitecie kolejkowym....Niektórzy nieźle sie rozgrzewali pod agencją;) heh było wesoło....Mimo ze okolicznosci mało sprzyjające ale wtakiej kolejce mozna poznać ciekawych ludzi i wymienić się doświadczeniami.Dobrze ze nabór zrobili teraz a nie w sezonie letnim kiedy praca na gospodarstwie. Przy składaniu najważniejsze były 4 elementy: wniosek,plan rozwoju gospodarstwa w wersji papierowej, wersja elektroniczna planu rozwoju i ksero dowodu osobistego. Jeżeli nie było jednej z tych rzeczy niestety wniosek może zostać odrzucony

Pozdrawiam

Plan Rozwoju Gospodarstwa - sporządzony w wersji papierowej i elektronicznej na formularzu
udostępnionym przez ARiMR traktowany jest jako 1 załącznik obowiązkowy
Czwartym elementem jest Wyliczenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa na podstawie standardowej nadwyżki bezpośredniej
(SGM)

W przypadku braku któregokolwiek z załączników, wskazanych w Informacji o załącznikach w
części pt. Załączniki niezbędne do przeprowadzenia wstępnej weryfikacji spełniania podstawowych
wymogów formalnych, ARiMR odmawia przyznania pomocy.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#178 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 09:19

Kolejka na PROW 2007-2013 Minął prawie miesiąc od składania wniosków - czy ktoś dostał już wezwanie od Agencji w sprawie swojego wniosku?

#179 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 09:33

Minął prawie miesiąc od składania wniosków - czy ktoś dostał już wezwanie od Agencji w sprawie swojego wniosku?

ja bym się tak szybko wezwań do agencjii nie spodziewał ;) .poczekajmy jeszcze ze 2 - 3 miesiące z tym pytaniem :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:16

Minął prawie miesiąc od składania wniosków - czy ktoś dostał już wezwanie od Agencji w sprawie swojego wniosku?

Rozbawiłeś mnie tym pytaniem :rolleyes:

Dzisiaj czytałem w Gazecie Pomorskiej że pierwsze umowy będą zawierane najwcześniej wiosną przyszłego roku bo system informatyczny ARiMR jest krótko mówiąc do D.... :angry: Mój brat pracuje w oddziale powiatowym to może wiele o tym powiedzieć. Z tego co mi mówił to system jest bardzo powolny także wprowadzenie takiego wniosku o dopłaty do systemu trochę trwa a zdarza się tak że w czasie wprowadzania system się zawiesza i trzeba od nowa wprowadzać poza tym jest za mało pracowników.
Okazało się że nawet akredytacji z ministerstwa finansów nie maja przez co nie mogą sprawdzać wniosków i wypłacać dotacji