Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:36

Krowy od zera Szanowny kolego, wykształcenie rolnicze teraz to podstawa. Od września konczy się możliwość kształcenia się zaocznie w technikum rolniczym. Możliwe że dofinansowania z UE nie dostaniesz bez papierka... No chyba ze pójdziesz na studia.

Co do świń to.... albo potężne ilości żeby coś z tego zostało albo wcale. Już kilka lat ceny są marne, tyle dają żeby nie dało się żyć ale i umrzeć też nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 07:07
  •  

#122 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:48

Krowy od zera @pawelo: czyli we wrześniu bedzie można jeszcze raz się zapisac jako pierwszak czy zeszłoroczny nabór był ostatnim?

zgoda-żeby godnie żyć trzeba iść na skalę, ale będąc przekornym to ile osób w kraju żyje nie "niegodnie" ale jakoś żyć musi- mediana zarobków w moim powiecie to pewnie z 1000-1200 na rękę i ciężko o etat (facet na czarno na budowie na pewno zarobi więcej, ale czy o to chodzi?...) tu jeśli wstawi sobie te np 30 loch to już moze szukać jakiegoś stałego odbiorcy, bo wciąż nie brakuje takich co tuczą rocznie 600-700 sztuk i byłoby korzystne wiązanie 1:1. wtedy cena jest już w miarę "godziwa" i powiedzmy że jeśli będzie tam pracował sam, to nie dość że zostanie mu jeszcze pół wolnego dnia na jakieś mini dorobienie lub na ludzkie poleniuchowanie to ten etat o którym wyżej pisałem powinien sobie na czysto bez większych problemów wypracować. a największy plus bedzie tego taki że nie będzie powiększał rzeszy potologicznych nierobów liczących tylko na łaskę socjalu, tylko z lepszym lub gorszym skutkiem będzie wkładał do gara to co uczciwie wypracuje.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#123 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 10:49

Krowy od zera Niestety z dniem 1 września będzie po wszystkim. Są szkoły policealne które miały nabór we wrześniu 2011 ale są takie które miały nabór styczeń - luty więc musisz poszukać jeśli Cię interesuje.

#124 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:36

Krowy od zera O słomę w moich stronach nie ma się co martwić :) kosztuje tyle co nic 8 zł metr, a po żniwach można sobie zebrac za darmo... Wykształcenia nie posiadam rolniczego za to posiadam kuzyna na stanowisku kierownika w ARiMR to jakoś by się dopłaty załatwiłó :D he he he... Też właśnie myślałem o loszkach oraz dodatkowo około 10 byków :) ... Teraz pytanie a kupić byli czy z 4-5 krów czystej rasy mięsnej i sprzedaż cieląt (jako dodatek do loszek)

Edytowany przez Fokus92, 13 marzec 2012 - 21:40.

#125 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:40

Krowy od zera Kierownik biura powiatowego do wniosków z modernizacji za dużo do powiedzenia nie ma, a słoma w mojej okolicy tez kiedyś kosztowała grosze, ale to bardzo dawno temu było <_<

Edytowany przez Pawel20, 13 marzec 2012 - 21:47.

#126 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:42

Krowy od zera Ja wiem że nie ma ale zawsze wie jak napisać wniosek o dotacje itp itd :) już nieraz mi pomógł :) np gdy starałem się o dofinansowanie na maszyny :)

#127 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:06

Krowy od zera moim zdaniem takie zoo w chlewie to nic dobrego, bo na niczym się finalnie nie skupisz jak należy i od samego początku będziesz wyrabiał w sobie skłonności do takiego zachowawczo-hobbystycznego podejścia do hodowli, a na tym nie pojedziesz. No chyba że ma to być hobby lub jakiś mały "eksperyment" :D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#128 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:44

Krowy od zera Jak to jest z rejestracja krów? (w chwili obecnej nie mam nawet nr gospodarstwa:() Bo chciałbym kupić 2, 3 krowy (jakąś dobra rasa doradzcie) i zacząć powoli rozwijać hodowlę. Mleko bym odstąwial w ,,bankach,, bo odbierają tak od okolicznych rolników. Jedyne co w tej chwili stoi na przeszkodzie to ta przeklęta dzierżawa i rejestracja stada.

#129 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 16:38

Krowy od zera witam. to nie masz na siebie ziemi nawet 1ha? to jak korzystałeś z wniosku na maszyny? jeśli masz jakąś ziemie to musisz mieć nr gospodarstwa,a nr siedziby stada zakładasz ARiMR i to jest ten sam nr plus 001 na końcu.

Edytowany przez razor275, 21 kwiecień 2012 - 19:36.
Cytowanie poprzedniego posta

#130 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 13 kwiecień 2012 - 21:43

Krowy od zera Kolego fokus92, mama podobny problem, bo chciał bym wziąć się za mleko, ale trochę strach.Budynki mam, 6ha pola i konkretne możliwości dzierżawy, wykształcenie mogę uzupełnić na jesień bo mam na miejscu szkołę o profilu rolniczym.Obecnie mam 1 krowę i dwie jałówki pod zacielenie, odpowiada mi praca u siebie i chciałbym spróbować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 22:22

Krowy od zera Opowiem wam naszą historię.Może komuś to pomoże :D.Obecnie posiadamy 20ha ziemi ornej,6ha łąk,70sztuk trzody chlewnej+ 7 loszek,30 sztuk bydła+2 krowy i kury nioski.Pieniądze z trzody chlewnej idą na zwykłe życie(opłaty,zakupy,jedzenie itd.),za pieniądze z opasów kupujemy maszyny,a kury i krowy na własne potrzeby.Chcieliśmy rozpocząć hodowlę krów na poważnie,ponieważ co miesiąc byłby pewny zysk.Jednak postanowiliśmy poczekać aż zostaną zniesione kwoty mleczne.Nie wiadomo co wtedy będzie z mlekiem,a kupno kwoty na 3 lata jest chyba nieopłacalne.

#132 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 14:23

Krowy od zera a jak jest z wymaganiami w oborze chcąc sprzedawać mleko, ściany muszą być zmywalne w całości czy tylko do jakiejś wysokości/ czym musi być plyta gnojowa i zbiornik na gnojowicę, bardzo się tego czepiają? mam dużą wiatę drewnianą, czy dałoby rade przerobić to tak aby przeszlo kontrole i spełnialo wymogi, myślę od środka przykręcić blachę trapez, przeszłoby takie coś?

#133 Share hodowlany

hodowlany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:04

Krowy od zera niema szans a w zimie co przy -30??

#134 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:29

Krowy od zera W mojej rodzinie hodowla bydła mlecznego jest od kilku pokoleń. Doszło do tego że posiadam 150 ha ziemi i hoduję 130 dojnych i ponad 100 jalowek i cielaków. Na zarobki nie narzekam. Jeśli chcesz chować krowy to przez te 10 lat musisz się dobrze przygotować finansowo jak i posiadać dobry sprzęt oraz budynki inwentarskie. Dobra krowa kosztuje 7- 8 tys. to trochę wydasz kasy. Sprzęt do ich obsługi tani nie jest. Także przemyśl czy dasz radę i nie zbankrutujesz.

#135 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:44

Krowy od zera no ale ja pytam o warunki jakie musze spelnić

#136 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:16

Krowy od zera Ja bym chciał spróbować od 5 sztuk i sukcesywnie powiększać, mam budynek który uwięziowo wzdłuż pomieści mi ok 15-16 sztuk.Krowy leżały by na gumowych matach, za nimi ruszt i wszystko do szamba, bez ściółki i obornika.Kiszonka wyłącznie na pryzmie i bez QQ.

#137 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:16

Krowy od zera

Maty?? Drogi interes. Nie lepiej na słomie?? Radziłbym zacielić te jałówki jakimś mlecznym o wysokim indeksie wycieleń (powyżej 100) i sukcesywnie powiększać hodowlę. Na twoje możliwości polecam montbeliarde i simental.

#138 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:44

Krowy od zera Też myślę o właśnie tych dwóch rasach, bo na hf-a to nie mam doświadczenia ani takich pasz by móc ja zadowolić, osiągnąć dobrą mleczność i zdrowotność.

#139 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:03

Krowy od zera Jeśli simental to ja polecam buhaje z Niemiec. Mam 2 krowy simental x HF i na początku laktacji 40 l na dzień to dla nich pikuś. Próbowałem kryć polskimi simentalami ale to już się nie nadaje do chowu. Mimo wszystko wolę Montbeliarde. Jest to najbardziej długowieczna rasa w Europie. Wydajność ich jest lepsza niż simental a zdrowotność taka sama a nawet lepsza. Jednak jak ktoś się nastawia tylko na produkcję mleczną to zdecydowanie HF.

Edytowany przez rmiecz8, 25 kwiecień 2012 - 09:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:59

Krowy od zera Drodzy koledzy już wyjaśniam swoją sytuację. Maszyny kupiłem kilka lat temu 3 może 4 lata. Wyprostowałem już sytuację z dzierżawa, yyy tzn wymowiłem dzierżawę i gospodarstwo mam na siebie. Teraz tak: na moje chwilowe możliwości max 5 krów na start, nie znam się na rasach krów sugeruje się tym że te które wymieniliście wcześniej są dobre, brak łąk:/6ha ornego mogę przeznaczyć jakieś 2-3 ha na pastwiskó - wystarczy? Maszyny (większe niż moje i takie których nie mam typu samozbierajaca) wypożycze na 5 lat. Coś na zasadzie dzierżawy (śpiszemy umowę i za niewielkie pieniądze będę je użytkowął).

Edytowany przez Fokus92, 29 kwiecień 2012 - 17:01.