Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#41 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:09

Krowy od zera A jaki byłby koszt przystawienia zlewni(4x4) i jej wyposażenia??

Siemanko mam pytanie co jest potrzebne do rozpoczęcia produkcji mlecznej.

Edytowany przez andrzej2110, 03 styczeń 2011 - 23:37.
post pod postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 18:00
  •  

#42 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:11

Krowy od zera Znam gościa co na 10 ha traw- ma 30 krów ;) a zborze kupuje ;) wiec nie da się hełmu na lewą stronę nałożyć- tylko czy to jest opłacalne ;)

#43 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:16

Krowy od zera Mam pytanie ile jedna krowa daję mleka w skali np miesiąca?

#44 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:39

Krowy od zera Bizonlove To zależy od krowy od żywienia i od wielu wielu innych czynników nie jest tak łatwo powiedzieć ile krowa daje mleka morzę dawać dziennie 7-12l a może i 30-40l to są lata hodowli i doświadczenia aby osiągnąć dobrą wydajność. Najlepsze krowa to taka którą wyhodujesz sam bo znam wielu hodowców którzy kupowali krowy jałówki i nic z tego dopiero gdy sami się dochowali to mają porządne bydło.

#45 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 12 styczeń 2011 - 17:51

Krowy od zera A nie lepiej ci postawić mięsne. Mleczne kolego to uwiązanie i pilnowanie czystości i to za psi h.. a mięsne to mniejszy obowiązek i raczej pewny zbyt a na mleku rano dużo nie pośpisz i nigdzie nie pojedziesz na dłużej. No ale twój wybór. No i pamiętaj ze mleko to nie to ze byle jak wydoisz wlejesz do chłodni rano mleczarka zabierze i pod koniec miesiąca kasa wpływa na konto. Tu dochodzi jeszcze czystość odpowiednie karmienie częste leczenie i te nieszczęsne KLASY
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#46 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:05

Krowy od zera Jak kto woli arni jedni wolą krowy inny trzodę ale przy nich śmierdzi jak cholera.

#47 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:02

Krowy od zera U nas na wsi to przy wszystkim śmierdzi i nie ma co tego ukrywać, taki jest los hodowców bez względu na to czy to bydło, trzoda czy inne.

#48 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:48

Krowy od zera Ja jestem przyzwyczajony i to są wiejskie zapachy :rolleyes:

#49 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 07:20

Krowy od zera To masz tak dokładnie jak ja.

#50 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 18:53

Krowy od zera To radzicie żeby bydło mięsne chować?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:44

Krowy od zera A wie któryś z kolegów, czy likwiduje ktoś stado krów mlecznych??? Pilne
I czy wie ktoś coś o nich?? http://www.prokmed.p...acz_oferty.html

#52 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:24

Krowy od zera

Mam pytanie ile jedna krowa daję mleka w skali np miesiąca?

To się tak chyba nie da policzyć;) Chyba ze średnio;) Przyjmij sobie tak na początek 6000litrow rocznie;)

#53 Share haze72

haze72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo - energia zielona i odnawialne źródła energii, instalacje "inteligentne"
    Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:03

Krowy od zera Witam wszystkim,

o ile mnie moderator nie zdejmie z forum, najbliższe tygodnie z moim udziałem mogą być dla niektórych śmieszne, wstrząsające i bezsensowne.
Dlaczego?
Jestem z miasta. Nie mam wykształcenia rolniczego. Nie mam za bardzo (wcale?) pojęcia o rolnictwie.
Mam marzenie, zaczynam je realizować.
Miejsce : suwalskie
Produkcja: mleko
Ilości: krów 20-30.

A teraz pierwsze pytanie. A nuż ktoś odpowie..

Jakiej dziennej produkcji mleka można się spodziewać - średnio w miesiącu, zakładam, że wszystkie krowy mleczne

haze72

#54 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:19

Krowy od zera policz sobie średnio 18-22 litry mleka dziennie od krowy...czyli mając 25 krów i niech każda da 20 litrów dziennie to po 30 dniach masz 15000 litrów mleka.

Nie łatwo jest się bawić z krowami wiele wyrzeczeń...a wszystko dla krówek.:)

Mam nadzieje, że pomogłem.

#55 Share haze72

haze72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo - energia zielona i odnawialne źródła energii, instalacje "inteligentne"
    Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:36

Krowy od zera Dzięki za pierwszą odpowiedź!!!

czyli dość mało..
czytałem kiedyś wypowiedzi, że ok 40-60L ale wydało mi się to mało prawdopodobne.
Dzięki za weryfikację!

Czyli, Zaczynam od 25 krów.

Jakie wg. Was jest zapotrzebowanie na własny grunt aby miała sens taka hodowla w ogóle?

haze72

#56 Share arofarmer

arofarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:39

Krowy od zera Przy takiej obsadzie to około 23ha,
ale to zależy jakie masz ziemie

#57 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:40

Krowy od zera Tylko pamietaj, w tym roku jest dobra cena na mleko, produkcja jest opłacalna, a nie wiadomo co będzie za kilka miesięcy, rok czy dwa. Jeszcze nie tak dawno nie było za różowo.

#58 Share haze72

haze72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
    Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:55

Krowy od zera Planuję zakup 10-15 ha - raczej łąki.
Tak więc mam wtedy trochę własnej trawy.. - będzie z tego "kiszonka" (?? - ale to temat pytania na później)

Teraz następne pytanie (duży kaliber!)
Co muszę kupić dla jednej krowy miesięcznie jeśli chodzi o pasze? Koszty?

haze 72

Tylko pamietaj, w tym roku jest dobra cena na mleko, produkcja jest opłacalna, a nie wiadomo co będzie za kilka miesięcy, rok czy dwa. Jeszcze nie tak dawno nie było za różowo.

Tak, zauważyłem. A jaka jest tendencja?
Haze72

#59 Share rafix255

rafix255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 10:05

Krowy od zera

Planuję zakup 10-15 ha - raczej łąki.
Tak więc mam wtedy trochę własnej trawy.. - będzie z tego "kiszonka" (?? - ale to temat pytania na później)

Teraz następne pytanie (duży kaliber!)
Co muszę kupić dla jednej krowy miesięcznie jeśli chodzi o pasze? Koszty?

haze 72

Tak, zauważyłem. A jaka jest tendencja?
Haze72

a ja powiem tak. rolnictwo to nie zabawa ze dziś wstane o 5 doić krówki jesli o nich mowa a jutro o 8 bo to jest np święto. po drugie KASA. jezelichcesz sie w takie cos bawic trzeba miec skromnie kilkaset tys zł. aby kupić grunt jak mówiłeś czy tez łąki. np u mnie łaki torfowe sa w cenie od 8 do nawet 10tys za ha. wiec przy zakupie 10-15ha to juz masz skromnie 80 tyś zł. kolejna sprawa inwentarz budynki maszyny i urządzenia plus do tego koszty na usługi bo na pocżatku napewno nie bedzisz samowystarcalny. na tyle ha napewno 2 traktory. zdolności choć minimalnego majsterkowania fajna rzecz:) no i chyba najwazniejsze. wiedza doświadzcenie praktyka... 99,9% forumowiczów ma gospodarstwa rodzinne bądz pracuja na duzych farmach. wiec uczymy sie od małego :lol: :lol: więc naprawde czy to jest sens wszyskto od zera?? a i jeszcze jakis limit certyfikat na mleko (atest) spełnienie warunków ochrony srodowiska m. in. płyta obornikowa... i i wiele wiele zwiazanych z produkcją roslinną zwierzęca... pozdro wiec marzenie niczego sobie :P :P :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share haze72

haze72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
    Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2011 - 10:38

Krowy od zera

a ja powiem tak. rolnictwo to nie zabawa ze dziś wstane o 5 doić krówki jesli o nich mowa a jutro o 8 bo to jest np święto. po drugie KASA. jezelichcesz sie w takie cos bawic trzeba miec skromnie kilkaset tys zł. aby kupić grunt jak mówiłeś czy tez łąki. np u mnie łaki torfowe sa w cenie od 8 do nawet 10tys za ha. wiec przy zakupie 10-15ha to juz masz skromnie 80 tyś zł. kolejna sprawa inwentarz budynki maszyny i urządzenia plus do tego koszty na usługi bo na pocżatku napewno nie bedzisz samowystarcalny. na tyle ha napewno 2 traktory. zdolności choć minimalnego majsterkowania fajna rzecz:) no i chyba najwazniejsze. wiedza doświadzcenie praktyka... 99,9% forumowiczów ma gospodarstwa rodzinne bądz pracuja na duzych farmach. wiec uczymy sie od małego :lol: :lol: więc naprawde czy to jest sens wszyskto od zera?? a i jeszcze jakis limit certyfikat na mleko (atest) spełnienie warunków ochrony srodowiska m. in. płyta obornikowa... i i wiele wiele zwiazanych z produkcją roslinną zwierzęca... pozdro wiec marzenie niczego sobie :P :P :P :P

Tak, wiem. Inwestycja niezbyt mała. Ale załóżmy, że na to finansowanie jest zapewnione - tzn. na start.
Poza tym, dlaczego zakładać, że osobiście będę zajmował się rolnictwem? Nie mam wykształcenia.
Ale załóżmy, że mam osoby, które chcą to odpłatnie dla mnie wykonywać, dostając normalne wynagrodzenie.
Nie dziedziczę gospodarki. Chcę ją stworzyć. Trudne? Pewnie!! Niemożliwe? Nie wiem, próbuję się dowiedzieć.

Nie jest ważny koszt początkowy. Bardzo mnie interesuje czy w ogóle gospodarka rolna ma sens.
Docelowo CHCĘ opuścić miasto. Dlaczego? A dlaczego ze wsi jest migracja do miast? Ludzie się zmieniają, do czegoś dążą.
To coś to nie tylko strona finansowa, choć jest ona jedną z najważniejszych.
Prowadzenie biznesu czy w mieście czy na wsi to wyrzeczenia. To praca non stop.

To się rozpisałem

policz sobie średnio 18-22 litry mleka dziennie od krowy...czyli mając 25 krów i niech każda da 20 litrów dziennie to po 30 dniach masz 15000 litrów mleka.

Nie łatwo jest się bawić z krowami wiele wyrzeczeń...a wszystko dla krówek.:)

Mam nadzieje, że pomogłem.

Jak dużą masz hodowlę?
haze72

Tak, wiem. Inwestycja niezbyt mała. Ale załóżmy, że na to finansowanie jest zapewnione - tzn. na start.
Poza tym, dlaczego zakładać, że osobiście będę zajmował się rolnictwem? Nie mam wykształcenia.
Ale załóżmy, że mam osoby, które chcą to odpłatnie dla mnie wykonywać, dostając normalne wynagrodzenie.
Nie dziedziczę gospodarki. Chcę ją stworzyć. Trudne? Pewnie!! Niemożliwe? Nie wiem, próbuję się dowiedzieć.

Nie jest ważny koszt początkowy. Bardzo mnie interesuje czy w ogóle gospodarka rolna ma sens.
Docelowo CHCĘ opuścić miasto. Dlaczego? A dlaczego ze wsi jest migracja do miast? Ludzie się zmieniają, do czegoś dążą.
To coś to nie tylko strona finansowa, choć jest ona jedną z najważniejszych.
Prowadzenie biznesu czy w mieście czy na wsi to wyrzeczenia. To praca non stop.

To się rozpisałem

Jak dużą masz hodowlę?
haze72

MKSUZI!

mając 25 krów i swoje 15ha.
Mam sprzedaż miesięcznie ca 15.000 PLN. Jakie koszty poniosę? Mniej więcej?
haze72

O jakim limicie jest mowa? Jakieś poważniejsze ograniczenia w produkcji mleka?
haze72