Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 24 czerwiec 2010 - 16:49

Krowy od zera Kolego zacznijmy od tego:

Jakie masz zaplecze ???
Czy posiadasz/ lub jakie posiadasz obecnie maszyny??
Czy chcesz pójść w kredyt, jak tak to na jaką kwotę???
Czy masz miejsce zbytu ??

Jeżeli odpowiesz nam na te pytania będzie nam dużo łatwiej pomóc Ci z tym Twoim problemem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 05:58
  •  

#22 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 24 czerwiec 2010 - 16:57

Krowy od zera Moje zaplecze to obora 15x10 m
Stodoła 11x10 m
Magazyn na ziarno

Maszyny podstawowe do produkcji siana czyli zgrabiarka przyczepa zbierająca itd

No właśnie miejsca zbytu nie mam i w tej kwestii chciałbym wiedzieć jakie są wasze opinie a co do funduszy to w razie ich braku to jest możliwość wzięcia kredytu

#23 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 24 czerwiec 2010 - 17:42

Krowy od zera No budynki to by ci wystarczyły... na początku to ja bym ci radził wyremontować i dostosować oborę...

#24 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 18:08

Krowy od zera p

#25 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 18:23

Krowy od zera Przy obecnych cenach daj sobie chłopie spokoj z bydłem mlecznym, chyba że lubisz życie na uwięzi. Przerabianie obory jest bardzo drogą inwestycja lepiej byś wyszedł na trzodzie chlewnej ponieważ nie trzeba aż tak dużego nakładu na początek produkcji niż w przypadku bydła mlecznego.

#26 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 18:42

Krowy od zera Dostosowanie obory (tej która przerobisz) i pomieszczenia na składowanie mleka to jest dośc spora inwestycja. W Twoim przypadku niestety kredyt będzie potrzebny, na te punkty powyżej. Ciągniki i maszyny myślę że narazie Ci wystarczą. Czy planowałeś już wzięcie tego kredytu jak tak to w jakiej kwocie. ??

#27 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 19:22

Krowy od zera Ja i tak już bym wolał krowy , bo przynajmniej tak nie śmierdzą a i mleko będziesz miał zawsze świeże ;) A świnia co?? podejdziesz i weźmiesz kawałek na obiad :) ?? Kolego i dowiedz się po ile byś dostawał za litre mleka bo jak słysze u mnie na wsi co mali rolnicy dostają to normalnie aż krew sie burzy toż to nawet jałmużna nie jest .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#28 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 20:15

Krowy od zera chłop wyraźnie napisał że nie ma punktu zbytu mleka więc o czym mowa

#29 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 17:44

Krowy od zera No dobrze ale jeżeli byś chciał nawet założyć hodowle trzody chlewnej to tak samo musisz poszukać jakiegoś rynku zbytu, bo raczej nie będziesz tego sprzedawał po wsi, weź obdzwoń wszystkie masarnie w okręgu 150 km, i wszystkie mleczarnie w okręgu 70 km i napisz mam co Ci powiedzą. :)

#30 Share Damian505

Damian505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 15:42

Krowy od zera Witam. Czy na dzień dzisiejszy opłacało by się założyć hodowlę 100 krów mlecznych na około 150 ha? Czy może lepiej zająć się uprawą roślinną (rzepak, pszenica, kukurydza, może buraki cukrowe). Co lepiej by się opłacało dodam że do krów musielibyśmy wybudować oborę i zakupić parę maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 16:39

Krowy od zera Ja bym na twoim miejscu się nie pchał w to! wiesz ile to trzeba kasy na to??? przy tym jest dużo pracy, wiecznie coś choruje, cieli, mruczy itp. Masz pole, zajmij się tym a jeżeli masz tyle pieniędzy to dokup ha i "jadą" :P ja sam mam ponad 30 sztuk i miodu nie ma. Nigdzie się człowiek nie może ruszyć bo "obrządki" a z polem jest light B) sam planuje kasacje bydła mlecznego i nastawić się na opasy a przede wszystkim kupować ciągle ziemie.

To jest moje zdanie B) ciekawe co inni doradzą

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 16:46

Krowy od zera Też myślę że lepiej zająć się roślinami, tylko maksymalnie zredukować koszty, zrezygnować z orki na rzecz bezorkowej uprawy, precyzyjne siewy i opryski z GPSem, i badać glebę by wiedzieć co jej brakuje by nawozić odpowiednio, wtedy też więcej zostanie w kieszeni

#33 Share Damian505

Damian505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:00

Krowy od zera Co do badań gleby i precyzji masz racje i całkowicie się z Tobą zgadzam, natomiast o uprawie bez orkowej nie mam zbyt wielkiego pojęcia i obawiam się że plony będą niższe a paliwo mi tego nie zrekompensuje chociaż może warto spróbować.

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:43

Krowy od zera Jakbyś miał jakiegoś grubera to można spróbować najpierw na małym areale. Albo byś podpatrzył u kogoś. Na forum jest kilka userów którzy stosują tą uprawę z powodzeniem http://www.agrofoto....__fromsearch__1 w tym temacie jest dużo o tej uprawie jak nie czytałeś to zapraszam do lektury może akurat Ci się spodoba. Według mnie to nie jest aż tak trudno z tą uprawą tylko trzeba mieć dobry sprzęt i minimum wiedzy.

#35 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:03

Krowy od zera Nie róbcie głupoty i nie siejcie zboża po normalnym gruberze, bo to was tyko zniechęci. Prawdziwy agregat do uprawy bez orkowej ma więcej belek na których umieszczone są gęsiostópki lub inne łapy zrywające glebę. 100 krów to już jest trochę i @ignas5340 nie porównuj swojego małego stadka do takiej ilości. Wtedy praca jest całkiem inaczej zorganizowana, a jeśli to ma być nowa obora to już wogóle "FULL WYPAS".

#36 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:35

Krowy od zera No jeśli ma być nowa obora i nowoczesna technologia to nie ma aż tyle roboty przy nich .. tylko krowy mleczne musiałby pierw kupić limit mleka co nie jest ponoć tanie a za 2-3 lata maja to zlikwidować.. W Agrobiznesie wypowiadał się rolnik żeby mleko się opłacało to minimum 50-60krow trzeba mieć.

#37 Share Damian505

Damian505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 05:24

Krowy od zera Dziękuję za odpowiedzi i zapraszam do dalszej dyskusji. W mojej okolicy największy gospodarz ma 40 krów mlecznych, kwotę mleczną 280 tys. a roboty od 6-22 oborę ma starą i może dlatego tyle pracy. A czy słyszeliście o czymś takim jak weterynarz zatrudniony na stałe w gospodarstwie, który zajmował by się krówkami a gospodarz obrabiał ziemię? Jeżeli tak to jakie trzeba mu zaproponować wynagrodzenie?

#38 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:14

Krowy od zera @FarmerPawlos ja nie porównuje. Do tych 100 sztuk tez najpierw musisz mieć 30 później 50 itd. a nie od razu je kupisz, nie będziesz miał od razu nowoczesnego sprzętu itd. Musisz powoli do tego dojść no chyba ze trafiłeś "6" w lotka to wtedy takie coś można robić za jednym zamachem i na pewno będzie opłacalne. Dowiedz się ile kosztuje jałówka czy dobra krowa i pomnóż przez 100 i będziesz wiedział ile to od razu 100 sztuk kosztuje.

#39 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:49

Krowy od zera Mam pytanie czy na 8 ha dał bym radę utrzymać 5 krów mlecznych i ewentualnie jakieś cielaczki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:59