Polecane posty

NEWDEERE    1

Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

od zera nie ma sensu... szkoda zdrowia i kasy, obora, sprzęt do zielonek ,dojarka,  zakup krów... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafik202    2

Panowie co sądzicie o rozpoczęciu hodowli od zera, myślę nad przerobieniem starej chlewni na obore na 10sztuk dojnych i jakieś 5 sztuk młodzieży, o czym musiałbym pomyśleć i co wziąść pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafik202    2

Z podejściem że wszystko nie ma sensu, nie opłaca się żyć więc życzę powodzenia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Dzisiaj sens to minimum 50 dojnych i oczywiście warunki do tego. Podstawa to własna ziemia i obora na miarę XXI wieku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafixx751    12

Cześć. Chciałbym się zapytać Was o dość kontrowersyjny temat finansów. Głównie chodzi mi o hodowle ok. 20 szt krów mlecznych. Ile realnie w skali roku zostaje Wam na czysto z produkcji mleka? Jakie warunki etc.? Fajnie gdyby znalazły się osoby produkujące w systemie intensywnym i ekstensywnym( jak najniższe koszta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Na takie pytania nie da się odpowiedzieć. Krowa to żywy organizm i w jednej oborze mniej chorują w drugiej więcej. Wszystko zależy od żywienia, nie można zrobić kiszonek byle jak. Najważniejsze to zdobycie doświadczenia. Pracowałeś już przy krowach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafixx751    12

Pracuję aktualnie na etacie w gospodarstwie, gdzie jest ok. 250 szt dojnych. Pracuje przy robieniu kiszonek, często przy karmieniu i obrządku. Co do leczenia itp nie mam zbyt dużego doświadczenia bo mamy od tego zootechników. Jestem po technikum rolniczym więc trochę wiedzy teoretycznej mam. Mam możliwość posiadania ok. 30ha ziemi (25 orne, 5 łąki), od 10 lat w dzierżawach. Chciałbym się dowiedzieć czy będę w stanie się utrzymać i rozwijać produkując mleko. Wiem, że to się wiąże z poświęceniem itd. Ale w obecnej pracy również nie mam zbyt wiele wolnego czasu a pracuje na kogoś. Niby licząc sobie orientacyjne koszty pasz i przychód z mleka wystarczałoby na życie do tego byłby jakiś dochód z upraw. Ale chciałbym zaczerpnąć opinii innych osób jak to realnie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez michalmr99
      Poszukuję miarkę ilości mleka do schładzalnika Mueller m-250 o pojemności 995 litrów. Schładzalnik jest w kształcie tzn. wanny. 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
    • Przez koda92
      Witam
      Zajmuję się hodowlą królików ( 50 samic i ciągle zwiększam) ale od pewnego czasu brat i ojciec ciągle mi marudzą, że to jest nieopłacalne i żeby trzymać bydło na ubój. 
      Chcę dalej trzymać króliki, ale bydło również mogę trzymać ponieważ lubię wszelakie hodowle. 
      Jeżeli chciałbym trzymać bydło to miałbym takie warunki.
      Mam 25 ha pola ( za parę lat dodatkowe 70) Ogrodziłbym kawałem pola połączony z lasem i dostępem do rzeki czyli ok 3,5 ha ewentualnie obok działka czyli razem ok 6 ha dla bydła. Pod lasem postawiłbym wiatę. Osłaniałaby od deszczu i wiatru.  Na całym terenie rosłaby mieszanka dla bydła. Nie posiadam żadnego sprzętu do produkcji kiszonek, belików itd. ale mam znajomych którzy to robią. 
      Sieję kukurydzę na biogaz, także z kukurydzy miałbym pasze. Ze zboża też miałbym pasze. i Mam 2 ha łąki dzikiej na troszkę mokrym terenie gdzie jest ostra trawa ( UZ na dopłaty) Mógłbym doprowadzić do porządku i mieć z tego sianokiszonkę.
      Oczywiście bydło byłoby hodowane cało rocznie na tym polu.
      I moje pytanie. Czy jest sens rozpoczęcia hodowli na takich warunkach? A jeżeli tak to jaka ilość bydła może być na start? 
      jeżeli coś nie dopisałem to odpowiem na wszystkie pytania i odpowiedzi.
       
      Bardzo Dziękuję i Pozdrawiam
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj