Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#301 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 listopad 2015 - 17:58

Krowy od zera

ja nie mówię że nie da się wyżyć z 20 krów, wprost przeciwnie, ja mam podobną ilość i nie narzekam, jednak musisz o to dbać, intensywniej żywić, z wydatkami nie poszalejesz strasznie bo po prostu bieżące wydatki są duże i tyle, ci którzy trzymają 5-6 sztuk to raczej traktują to jako dopełnienie domowego budżetu bo o utrzymaniu z tego rodziny to ciężko myśleć. wakacje? przy krowach mlecznych- nie szalej, póki nie zacząłeś i nie sprawdzisz to nie przekonasz się jak jest, ja nie zamierzam zniechęcać ani zachęcać. zorientuj się na start czy będziesz miał gdzie mleko odstawiać i podstawowa sprawa ile za to mleko otrzymasz, jaką mleczarnię masz w najbliższej okolicy? rozejrzyj się w temacie: ceny mleka i wtedy zrozumiesz do czego dążę. jak masz ilość niedużą to po prostu otrzymujesz powiedzmy 60-80 gr a to jest dno, inni przy większych ilościach powyżej 10-15 tys litrów i w lepiej płacących mleczarniach będziesz miał powiedzmy 1,2-1,5 zł rozejrzyj się wpierw i sprawdź czy ci się opłaci i pamiętaj że na papierze zawsze lepiej to wygląda ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 23:01
  •  

#302 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 21 listopad 2015 - 17:53

Krowy od zera

A jak to jest z kolczykami? Oczywiście każda sztuka musi być zakolczykowana na 2 ucha, ale co jeśli jeden zerwie? Duplikat trzeba zamówić, lecz gdyby np. przyszła inspekcja, a krowa miałaby jeden kolczyk, to jest jakaś kara?  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#303 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 11:16

Krowy od zera

jak w czasie kontroli nie ma 1  a informuja cie że będzie kontrola to załatwisz papier że są zamówione i jest ok ale jeśli nie masz żadnego  u jakiejś sztuki to papieru w tym momencie na zamowienie nie dadza na tą sztukę  i jest kara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#304 Share Artur-1990

Artur-1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 16:50

Krowy od zera

Ja miałem taką sytuacje że krowa miała tylko jeden kolczyk i traf chciał że przyjechała kontrola nie miałem żadnej kary ale musiałem sobie załatwić duplikat ale najbardziej to się czepiają środków do dezynfekcji jakich używam.