Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

311 odpowiedzi na ten temat

#301 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 listopad 2015 - 17:58

Krowy od zera

ja nie mówię że nie da się wyżyć z 20 krów, wprost przeciwnie, ja mam podobną ilość i nie narzekam, jednak musisz o to dbać, intensywniej żywić, z wydatkami nie poszalejesz strasznie bo po prostu bieżące wydatki są duże i tyle, ci którzy trzymają 5-6 sztuk to raczej traktują to jako dopełnienie domowego budżetu bo o utrzymaniu z tego rodziny to ciężko myśleć. wakacje? przy krowach mlecznych- nie szalej, póki nie zacząłeś i nie sprawdzisz to nie przekonasz się jak jest, ja nie zamierzam zniechęcać ani zachęcać. zorientuj się na start czy będziesz miał gdzie mleko odstawiać i podstawowa sprawa ile za to mleko otrzymasz, jaką mleczarnię masz w najbliższej okolicy? rozejrzyj się w temacie: ceny mleka i wtedy zrozumiesz do czego dążę. jak masz ilość niedużą to po prostu otrzymujesz powiedzmy 60-80 gr a to jest dno, inni przy większych ilościach powyżej 10-15 tys litrów i w lepiej płacących mleczarniach będziesz miał powiedzmy 1,2-1,5 zł rozejrzyj się wpierw i sprawdź czy ci się opłaci i pamiętaj że na papierze zawsze lepiej to wygląda ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 13:13
  •  

#302 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 21 listopad 2015 - 17:53

Krowy od zera

A jak to jest z kolczykami? Oczywiście każda sztuka musi być zakolczykowana na 2 ucha, ale co jeśli jeden zerwie? Duplikat trzeba zamówić, lecz gdyby np. przyszła inspekcja, a krowa miałaby jeden kolczyk, to jest jakaś kara?  :)

#303 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 11:16

Krowy od zera

jak w czasie kontroli nie ma 1  a informuja cie że będzie kontrola to załatwisz papier że są zamówione i jest ok ale jeśli nie masz żadnego  u jakiejś sztuki to papieru w tym momencie na zamowienie nie dadza na tą sztukę  i jest kara

#304 Share Artur-1990

Artur-1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 16:50

Krowy od zera

Ja miałem taką sytuacje że krowa miała tylko jeden kolczyk i traf chciał że przyjechała kontrola nie miałem żadnej kary ale musiałem sobie załatwić duplikat ale najbardziej to się czepiają środków do dezynfekcji jakich używam.

#305 Share areczek00095

areczek00095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 10:27

Krowy od zera Cześć. Panowie, chciałbym zasięgnąć kilku rad. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo ok 23ha. Srednio posiadamy 14 krów mlecznych, 6 jalowek i ok 8 opasow. Dodam że są to mieszance, nie mam czystych ras tyko głównie mieszanki SM i HF. Zmierzam do tego by gospodarstwo przejąć, ale ciągle się zastanawiam czy jest sens i czy z takiego arealu wyzyje. Dodam że praca nie jest mi obca,od dzieciaka się tym zajmuje, interesuje. Jeśli chodzi o budynki to posiadam chlew który połączony jest z dość sporą stodoła, docelowo chciałbym to całkowicie przerobić na obore, jest jeszcze garaż i magazyn gdzie trzymam i przygotowuje pasże. Maszyny posiadam praktycznie wszystkie, tym bardziej że nie chce już uprawiać zboża tylko kukurydzę na kieszonkę i trawy. Jeśli chodzi o jakieś zobowiązania które teraz ma gospodarstwo to ok 80tys zł więc nie jest to dużo. Nie wiem jak teraz z ilością mleka ale średnio dostajemy po 1.25zl/l. Na pewno pierwsza inwestycja która by mnie interesowała to odbudowa stada czyli chciałbym kupić ok 10szt jalowek albo pierwiastek z hodowli i tutaj też mam pytanie. HF czy SM.z doświadczenia wiem że z SM mamy teraz mniej problemów i głównie dlatego teraz mamy mieszanki ras w oborże no ale jednak wydajność jest mniejsza.dodam że chciałbym to zrealizować przy pomocy młodego rolnika w przyszłym roku bądź w tym. Temat wisi w powietrzu a ja sam mam wątpliwości. Proszę o wypowiedzi rolników doświadczonych a nie tych którzy piszą tylko po to by pisać. Pozdrawiam, Arek

#306 Share marcintyszka_189514

marcintyszka_189514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 09:21

Krowy od zera witam wszystkich!!

*mam możliwość przejąć gospodarkę przystosowana do produkcji mleka pytanie brzmi czy warto??
zarabiam srednio 4.5tys miesięcznie w delegacji:/ hym teraz dostałem propozycję od domowników żeby po prowadzić gospodarstwo jestem po technikum kierunek agrobiznes więc wiem to i owo.

*gospodarka 15h wszystkiego ziemia mieszana torfowiska łąki a orna słabsza 6 klasa:/
*możliwość dzierżawy nawet do ok 20h
*budynki tu zaletą, stara obora 12stanowisk i na 15 młodzieży kojce (na opasy w sam raz)
*obora wybudowana w 2007 roku na 39 stanowisk uwiezniowa do tego 2 małe pomieszczenia gospodarcze np na magazyny plus pomieszczenie na zbiornik mleka
*dojarka przewodowa jest 2tys l zbiornik
*maszyny są wystarczające na te gospodarstwo
*dwa silosy na kuku, szambo okrągłe bardzo duże sam nie wiem :p
* inne pomieszczenia gospodarcze garaże, stodoła murowana
* zadłużenie gospodarki 70 tys myślę że nie duże
ja mieszkam 10km od miejsca gospodarki tam jest konieczność pobudowania nowego domu (poradził bym sobie z tym sam)

a więc czy warto nie boję się ciężkiej pracy jestem młodym człowiekiem 26 lat sporo jest przy gospodarstwie do zrobienia typu poprawić dach stodoły drzwi i tym podobne ale wgl czy warto czy mi do przyniesie jaką kolwiek przyszłość?? czy będą z tego pieniążki?? proszę o uczciwą odpowiedź z góry dziękuję!

*głupie odp zachowaj dla siebie!! nie toleruje hamstwa !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#307 Share leszek1000

leszek1000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 12:31

Krowy od zera

Ja miałem taką sytuacje że krowa miała tylko jeden kolczyk i traf chciał że przyjechała kontrola nie miałem żadnej kary ale musiałem sobie załatwić duplikat ale najbardziej to się czepiają środków do dezynfekcji jakich używam.

A dlaczego się czepiali środków do dezynfekcji nie były orginalne w delava ??

#308 Share angus

angus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystkiego po trochu

Napisany 16 marzec 2017 - 20:03

Krowy od zera

Nie muszą być z delava, czemu mieliby się czepiać?

Dziwna kontrol, środki mają być i tyle ich powinno obchodzić, u nas się tego też trzymają.

#309 Share GABOR

GABOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 10:08

Krowy od zera

Cześć. Panowie, chciałbym zasięgnąć kilku rad. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo ok 23ha. Srednio posiadamy 14 krów mlecznych, 6 jalowek i ok 8 opasow. Dodam że są to mieszance, nie mam czystych ras tyko głównie mieszanki SM i HF. Zmierzam do tego by gospodarstwo przejąć, ale ciągle się zastanawiam czy jest sens i czy z takiego arealu wyzyje. Dodam że praca nie jest mi obca,od dzieciaka się tym zajmuje, interesuje. Jeśli chodzi o budynki to posiadam chlew który połączony jest z dość sporą stodoła, docelowo chciałbym to całkowicie przerobić na obore, jest jeszcze garaż i magazyn gdzie trzymam i przygotowuje pasże. Maszyny posiadam praktycznie wszystkie, tym bardziej że nie chce już uprawiać zboża tylko kukurydzę na kieszonkę i trawy. Jeśli chodzi o jakieś zobowiązania które teraz ma gospodarstwo to ok 80tys zł więc nie jest to dużo. Nie wiem jak teraz z ilością mleka ale średnio dostajemy po 1.25zl/l. Na pewno pierwsza inwestycja która by mnie interesowała to odbudowa stada czyli chciałbym kupić ok 10szt jalowek albo pierwiastek z hodowli i tutaj też mam pytanie. HF czy SM.z doświadczenia wiem że z SM mamy teraz mniej problemów i głównie dlatego teraz mamy mieszanki ras w oborże no ale jednak wydajność jest mniejsza.dodam że chciałbym to zrealizować przy pomocy młodego rolnika w przyszłym roku bądź w tym. Temat wisi w powietrzu a ja sam mam wątpliwości. Proszę o wypowiedzi rolników doświadczonych a nie tych którzy piszą tylko po to by pisać. Pozdrawiam, Arek

kolego miałem takie samo pytanie ale zdecydowałem i dokupiłem 10 jałówki ciemnych rady simentalskiej z austri i właśnie wczoraj dojechaly mam nadzieje że dobrxe zrobiłem czas pokarze

#310 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 21:11

Krowy od zera

Ile płaciłeś za jałówki?

Czy były cielne (w którym miesiącu)?

Gdzie kupowałeś?

#311 Share GABOR

GABOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 08:44

Krowy od zera za jałówki płaciłem po 7500 tyś wszystkie cielne w 5i6 miesiącu kupowałem w austri ścìągałem przez firmę centergen

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#312 Share Agrofakt

Agrofakt

agrofakt.pl

• FIRMA
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 09:00

Krowy od zera
Choroby o podłożu grzybicze, pasożytniczym, bakteryjnym, wirusowym, czy nawet na tle błędów żywieniowych. Jak je odróżnić?