Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#281 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 29 marzec 2015 - 08:40

Krowy od zera

tyle to nie ma co narzekać, zakładam że intensywnie nie żywisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 14:53
  •  

#282 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 09:11

Krowy od zera u nas też niektórzy mają 4-5 krów od lat i samochód normalnie odbiera. Tylko cena nie ciekawa bo teraz 90gr-1zł a jak mleko drogie to 1.20gr.

#283 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 29 marzec 2015 - 09:26

Krowy od zera

poczekaj jescze troche i nie beda odbierac

#284 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 29 marzec 2015 - 10:19

Krowy od zera

tyle to nie ma co narzekać, zakładam że intensywnie nie żywisz?

Raczej normalnie sianokiszonka, zimą QQ i siano ze słomą 50:50 a latem trochę na łące żerują. Śruta tylko ze zboża i łubinu bez dodatków. Jeszcze sporo można by było popracować nad żywieniem.

#285 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 29 marzec 2015 - 10:42

Krowy od zera

Peter jakich ras czy mieszanki krów masz? Ja myślę nad simentalami na mleko, lecz nie ma na razie cieląt na Podkarpaciu. Kazali dzwonić po świętach.

#286 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:14

Krowy od zera

poczekaj jescze troche i nie beda odbierac

będą. Odstawiam do handlarza który zbiera mleko po terenie potem przelewa na duże cysterny i wozi do mlekovity. Im więcej kupi tym więcej zarobi na takim małym nawet lepiej zarabia bo da mu po 90gr a mi za to samo mleko 1.20. Zawiezie do mlekovity dostanie pewnie ze 1.40 i ma czysty pieniądz.

#287 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:11

Krowy od zera

tylko nikt za te pieniadze nie bedzie robił..chyba ze z roboty albo z renty bedzie mial kase i dokladał

#288 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 15:55

Krowy od zera

Ja mam mieszanki czarno - białe, wszystkie po jednej matce co 2 lata temu pojechała w jedną stronę i też była mieszana. Tylko jaki koszt ma taki co trzyma 5 krów ? Jak się ciepło zrobi i trawa urośnie to wygoni na łąkę, nawet karmienie zielonką się opłaci. Dojarka wiele nie popracuje, już nie mówię o tym że drogich technologii i kredytów nie musi opłacać.

#289 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 18:14

Krowy od zera

zobaczysz jakie warunki ci postawia jesli bedziesz chcial nadal mleko odstawiac do mleczarni..ja juz cos slyszalem na zebraniu o tych malych..

#290 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 19:30

Krowy od zera

Ja nie odstawiam także się nie przejmuje, się zastanawiałem żeby kiedyś zacząć ale teraz wolę przeczekać te uwolnienie kwot i zobaczyć co będzie w przyszłości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 29 marzec 2015 - 19:39

Krowy od zera

To tak jak ja kolego, też kupię teraz jałówki i będę czekał na rozwój sytuacji. Będzie ok jedziemy z nabiałem, jak klapa z mlekiem sprzedaje albo zostawię na mamki

#292 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 21 maj 2015 - 03:56

Krowy od zera ja tez na poczatek nastepnego roku puszcze 6jaloszek a chce dobic do 16krow jestem ciekaw ile z tego bedzie $$$$ ?

#293 Share janbaa12

janbaa12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:36

Krowy od zera Witam mam pięć jałówek na ocieleniu , jedna krowę (2 laktacja-dziennie 24l)
jak pisałem wyżej piec cielnych jedna krowa i cztery roczne jałoszki hf .Mój areał to 10 ha z czego 3.5 łaki siane , kuku 1ha a reszta to zboża klasa ziemi 3a .Mam pytanko co mam zrobic zaczac produkować mleko czy sprzedać je nad ocieleniem .Jestem prawie przygotowany do produkcji tylko brakuje mi odbiorcy surowca .Może ma ktoś jakiś pomysł ? Dzięki za wszystkie wskazówki.

#294 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 08:20

Krowy od zera

Witam mam pięć jałówek na ocieleniu , jedna krowę (2 laktacja-dziennie 24l)
jak pisałem wyżej piec cielnych jedna krowa i cztery roczne jałoszki hf .Mój areał to 10 ha z czego 3.5 łaki siane , kuku 1ha a reszta to zboża klasa ziemi 3a .Mam pytanko co mam zrobic zaczac produkować mleko czy sprzedać je nad ocieleniem .Jestem prawie przygotowany do produkcji tylko brakuje mi odbiorcy surowca .Może ma ktoś jakiś pomysł ? Dzięki za wszystkie wskazówki.

moze napisz dlaczego brakuje ci odbiorcy..czy mleczarnia zadna nie chce odbierac? 10ha to malo zeby sie pchac w takie cos susza i brak pasz nawet slomy cie nie wybija,..maszyny trzeba miec do zbioru sian itp.

#295 Share janbaa12

janbaa12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 13:47

Krowy od zera raczej paszy i słomy to mi spokojnie wystarcz tylko trzeba dobrze wszystko policzyć. Nic na to nie poradzę ktoś ma problemy z liczeniem

#296 Share mlodyrolnik23

mlodyrolnik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 14:51

Krowy od zera

Witam mam dylemat dotyczący co chodowac zamiast trzody chlewnej ponieważ produkcja żywca wieprzowego jest nie opłacalna sprzedałem już wyszstkie maciory teraz tylko to co jest dorośnie i koniec myślałem nad opasami jednak po tym jak kolega kupił 15 jałówek simental i mu zostały 3 i teraz ma takie problemy finansowe że głowa puchnie także mocno zastanawiam się nad taką hodowlą i tu zrodził się pomysł na bydło mleczne mam ponad 20 ha głównie klasy 3 co najważniejsze u mnie jest dużo osób co się słomy wyzbywa tną na sieczke więc jeśli bym im zaproponował ofertę obornik za słomę myśle że nie miał bym problemów ze słomą do ścielenia, myślałem żeby podzielić pola następująco 10 ha jęczmienia zimowego po tym poplon gps lub qq,  z 5 ha łąk (2,5ha traw, 2,5 lucerka) na słabszych ziemiach mieszanki owies żyto ewentualnie żyto na kiszonkę słoma od rodziny i sąsiadów tylko nie wiem ile balotów bym musiał mieć :-) Doradźcie czy opałca się np kupić 10 krów i rozwijać stado jeśli tak to z takiego areału ile bym mógł mieć krów dojnych maksymalnie uwzględniając brak problemów ze słomą.

#297 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 15:17

Krowy od zera Jak będziesz miał tak mało pod trawy to nie poszalejesz, a gdzie kiszonka z kukurydzy? Odpuść sobie te 10 ha jęczmienia... Jak chcesz jak najwięcej sztuk to objętościowe najlepiej żebyś miał swoje a w razie czego to treściwe dokupować. Jak nie chcesz szaleć z kosztami to nie nastawiaj się na niewiadomo ile sztuk, 1 krowa na 1 ha (no i w tym bilansie też jałowiznę zamkniesz) czyli 20 krów plus jałowizna na 20 ha, niektórzy powiedzą że 40 krów ale hmmm... Spokojnie sam sprawdzisz co i jak. No i licz się z kosztami na start... Obora przerobiona z chlewni będzie kosztowała, zbiornik na mleko, dojarka, sprzęt do zbioru pasz. Bez 100 tys na start nie podchodź jeśli tylko sam będziesz dużo robił i kupował używki wypracowane. Opłacalność na mleku też teraz szkoda gadać chociaż jak ktoś w tym już siedzi to jakoś na swoje wyjdzie, jak masz w okolicy mleczarnię która płaci w miarę to ok, jak nie to zanim wszystko się zwróci to poczekasz dobrych parę lat...
Co do poplonów na gps, nie licz na cuda, w tym roku byś się przeliczył a nie wiesz jakie będą następne lata. Także jak już tak się napaliłeś na to to bierz pod uwagę najgorszy scenariusz a nie najlepszy bo rzeczywistość boleśnie może cię na ziemię sprowadzić.

#298 Share mlodyrolnik23

mlodyrolnik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 16:41

Krowy od zera

dzekuję za odpowiedz w tych czasach właśnie nie wiadomo na co się nastawić trzoda nie opasy za długo by czekać obsiewać zbożami qq i rzepakami zależy od roku i brak obornika aby rośliny dobrze plonowały jedynie krowy wypałta co miesiąc i dużo nawozu naturalnego co do tej qq i trawy to moze na odwrót by zrobić 10 ha użytków zielonych (7ha traw i 3 ha lucerki ) 5ha kiszonki z qq i reszta mieszanki i żyto na klasie 5 i 6 i słoma od rodziny i sąsiadów tak bym wychował przynajmniej te 15 krów oczywiście nie kupionych odrazu ale z czasem dochodzenie do tego a co do przerobiania obory to wystarczy zburzć ścianki ponieważ dziadek hodował 6 krów na jednej sronie obory o na drugiej stronie byki i parę macior i tuczników, dojarkę mam jedynie schładzarkę do mleka i wypłytkować pomieszczenie na mleko ,w oborze rury przerobić i poidełka kupić, stanowiska do uwięzi oraz wykuć w posadce koryto do wyciągarki do obornika wydaje mi się ze 100 tyś to by mnie nie wyniosło ale może się mylę :-)

#299 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 17:28

Krowy od zera

na początku wydawać się może że 100 nie wyniesie a jak co do czego wszystko zaczniesz robić to sam stwierdzisz że wyjdzie dużo więcej. układ upraw który teraz planujesz jest dużo bardziej sensowny i dasz radę wychować 20 mlecznych, z czasem sobie zrobisz korekty i dopasujesz odpowiednio. jednak mimo wszystko nie bądź zbytnim optymistą, w obecnej chwili to prawie nic się nie opłaca na dobrą sprawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share mlodyrolnik23

mlodyrolnik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 16:19

Krowy od zera

Uważasz że stado 20 krów mlecznych było by nie opłacalne jeśli to prawda to czemu ludzie nawet i z 6 sztuk trzymają i się tego nie wyzbywają, a jeśli naprawdę to by było nie opłacalne to ja już nie wiem co w tej polsce trzeba robić żeby uczciwie zarobić na podstawowe potrzeby życiowe na wakacje z rodziną i na wymianę samochodu co jakiś czas na wykształcenie i okupienie dzieci do szkoły itd czy zwykły uczciwy człowiek tak dużo wymaga od życia od państwa tylko godnie żyć mieć godziwą opiekę zdrowotną i godną emeryturę i być adykwatnie docenianym w stosunku do ciężaru pracy tylko tyle albo aż tyle :-\