Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy od zera

303 odpowiedzi na ten temat

#221 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:12

Krowy od zera @lemysz na calym swiecei juz sa takie obory, to ze powstana w Europie to za duzo nie powienno zmianic, cena mleka zalezy od rynkow swiatowych, nie tylko europejskich

Edytowany przez emattti, 06 styczeń 2014 - 14:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy od zera Dzisiaj, 09:35
  •  

#222 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:13

Krowy od zera Obym się mylił. Jak dla mnie to pierdyknie cena i wtedy podyskutujemy...

#223 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:26

Krowy od zera Fakt, że z taką produkcją to nie jesteś partnerem dla żadnego podmiotu skupowego, ale jeżeli znajdziesz odbiorcę- to dlaczego nie? Możesz też mlekiem od tych kilku krów odpajać cielęta do dalszego chowu, lub przetwarzać lokalnie w ramach MOL.

#224 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:48

Krowy od zera U nas na wsi jest punkt zbiorczy i rolnicy posiadający te 4-5 sztuk wożą tam mleko. Takich rolników jest dość sporo, w sumie na jakieś 30-35 krów tak, że w sumie tego mleka trochę jest i mleczarnia liczy się z takim zbiorczym dostawcą... z tego co mi wiadomo to cena mleka dla takich małych dostawców tej zlewni na chwilę obecną wynosi jakieś 1.40 tak, że w kupie siła :D

#225 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 07:05

Krowy od zera Zalezy jak bedziesz gospodarzyl jezeli z tych 13 ha przeznaczyl oklol 4 ha na qq i reszta trawa.Ja swoje laki nawoze pomiotem patasim wiec wychodzi mi okolo 35- 40 bel z ha wiec te 9 ha dobrze nawozic i moze by bali starczylo na okolo 15 szt krow bo z 9 ha mozna zebrac okolo 450 bali :)tylko bedzie problem z pastwiskami bo na 15 krów to z przynajmiej z 5-6 ha i jeszcze zeby suszy nie było tak jak tego lata.
Pozdrawiam Pawlo547

Edytowany przez Pawlo547, 07 styczeń 2014 - 18:21.

#226 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:11

Krowy od zera Poczytaj sobie o zachowawczych rasach np. RP mleka dużo strasznie nie dają (3000-5000l (zależy jaki procent innej rasy mlecznej)) ale koszty na 1 sztukę bardzo niskie a pod względem smaku i jakości mleka nie mają sobie równych, do tego mięso też jest bardzo dobre, byczki nie rosną duże i nie mają zbyt wielkich przyrostów aczkolwiek zawsze na taką wołowinę znajdziesz amatora (mięsko pychota :lol:) . Do każdej takiej 1 sztuki dostajesz minimum 1140 zł netto (wymagane są minimum 4 krowy w wieku 36 miesięcy, zakwalifikowane do programu). Przy produkcji rzędu 10-15 tys l mleka miesięcznie można dostać 1,7-1,9 zł. Przy 4 krówkach dochód brutto powinien się zamknąć w kwocie 4*(1140+(3500*1,6)+700) = około 30 tys zł.
Aby tyle dochodu brutto wyszło z HF to trzeba by policzyć 30 000 - 3 000 = 27 000 to jest cena mleka a średnia w Polsce wynosi 1,3 zł więc od 1 HF trzeba uzyskać minimum 5 000 l co przy HF jest raczej dolną granicą jednak trzeba zauważyć że HF ma dużo większe wymagania dotyczące budynków, paszy i ogólnie dobrostanu. Całkowite różne jest żywienie tych krów gdyż RP żywimy wyłącznie wypasając je latem na pastwiskach a w zimie wystarczająca jest siano i sianokiszonka + (wysłodki, wytłoki, otręby) natomiast aby HF osiągnął wydajność 5 000 l myślę że trzeba by już karmić tym samym co RP ale lepszej jakości, dodatkowo dochodzą nam pasze treściwe (śruty itd) oraz kiszonka z QQ (w małych ilościach).
Jednak trzeba też zauważyć że krowy rasy holsztyńsko-fryzyjskiej są krowami które nie są wytrzymałe dla nich 6-8 laktacji jest już górną granicą. Krowy RP przy standardowym żywieniu i dobrym dobrostanie potrafią mieć nawet 10-15 laktacji. Rekordzistką bodajże jest krówka która w tamtym roku była w 19 laktacji i zapowiada się że nie powiedziała ostatniego słowa :) . Myślę że da radę przeczytać mojego posta

#227 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2014 - 07:59

Krowy od zera Żal pomysłu

+1 punkt ostrzeżeń za pkt.1.15 wg. Taryfikator ostrzeżeń AgroFoto.pl 2013 - Ogólnie i szczegółowo o AgroFoto.pl - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza

Edytowany przez MAT912, 14 styczeń 2014 - 20:04.

#228 Share Patryk1996

Patryk1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:50

Krowy od zera mam do was jedno pytanie czy jałówki mleczne cielne można doić a jeśli tak to jaka jest średnia wydajność mleka na dzień ?
za odp z góry wielkie dzięki :)

#229 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:59

Krowy od zera jałówkę chcesz doić ? :D najpierw musi się ocielić :)

#230 Share Patryk1996

Patryk1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:22

Krowy od zera a jak ona jest drugi raz cielna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:25

Krowy od zera to już jest krową :) a krowa wiadomo daje mleko a ile to zależy od genetyki żywienia itp itd

#232 Share Patryk1996

Patryk1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:06

Krowy od zera tzn że jak zakupie jałówke cielną i ona się wycieli to po wycieleniu mogę ją zacząć doić ?

#233 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:08

Krowy od zera tak :D :D nie wierze , że ludzie zbierający się na tematycznym forum nie mają podstawowej wiedzy ... : )

#234 Share Patryk1996

Patryk1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:39

Krowy od zera wiesz ja pochodzę z gospodarstwa ale chowam tylko tuczniki a chcemy się przestawić na bydło mleczne

jak narazie chce zakupić 5 jałówek cielnych a później po wycieleniu chować krowy do produkcji mleka

mam jeszcze jedno pytanko w sprawie siary czy po urodzeniu ciele samo będzie pobierać siarę od matki czy muszę ją ściągnąć z wymienia ?

#235 Share techwet

techwet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:23

Krowy od zera Witam Panowie i Panie
Mam dzisiaj takie pytanie ile procent ceny pleka to koszty produkcji a mowiac prosciej ile pieniedzy zostaje w kieszenie z produkcji mleka po odliczeniu wszystkich kosztow ?
Prosze o opis waszych kosztow
pozdrawiam

Połączone

Edytowany przez razor275, 04 luty 2014 - 09:16.
Dublowanie tematu

#236 Share mniejszy24

mniejszy24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:46

Krowy od zera Witam!!! wypowiem się tak na pewno staje się być opłacalne bo mleko idzie w górę...

#237 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:49

Krowy od zera Nie tylko mleko :/ Jeśli wydatki spadną a mleko pójdzie w górę, będzie to opłacalne.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#238 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:51

Krowy od zera Ktos ma moze jakies rzetelne wyliczenia ile kosztuje go wyprodukowanie 1kg sianokiszonki i 1kg kisoznki z qq?

#239 Share das21

das21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:16

Krowy od zera Szczerze mówiąc to powiem Ci starą prawdę: więcej produkujesz więcej masz do siebie, chodzi mi o to ze przy większych obrotach kasy zostaje trochę drobniaków do siebie. A żeby określić jak to się ma do kosztów to trzeba wyliczyć ile kosztuje produkcja paszy, utrzymanie dojarki(środki do mycia, oleje filtry itp), prąd woda i inne niezbędne rzeczy której są niezbędne i wtedy można cokolwiek powiedzieć na temat kosztów i zysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo