Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur do Farmtraca [Połączone]

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:27

A co sądzicie o Metal Fachu?? :)

Czemu Agromaszu nie chcesz ? Moim zdaniem Agromasz lepiej "leży" na tym ciągniku. Metal Fach jest wyżej osadzony przez co pogarsza widoczność ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur do Farmtraca [Połączone] Dzisiaj, 17:02
  •  

#22 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:37

Tur do Farmtraca [Połączone] Koledzy Agromasz Mrągowo ma podstawowego ładowacza czołowego Ł-104 (T202) bez osprzętu za nieco ponad 17tys. na dzień dzisiejszy. A ile kosztuje z podwójno amortyzacjo u nich ten ładowacz?. Ostatnio rozmawiałem z rolnikiem jak jego sąsiad ma ładowacz Agromaszu i mówi, że on jest długi i strasznie giba traktorem podczas jazdy. Ile w tym prawdy?. Mówił, że ma Metal-Fachu i on jest krótszy i tak nie giba na boki. Możecie się wypowiedzieć czy brać ze sterowaniem na 3 dźwignie czy na Joystick?. Jaka jest awaryjność Joysticka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:52

Tur do Farmtraca [Połączone] Na 100 % bierz na joystick, wygodnie się operuje turem, nie trzeba latać ręką, w życiu bym nie wziął na dźwignie. U mnie z turem Ł-104 jeżdżę od 600 mth i na razie zero problemów z joystickiem. Co do tura to myślę, że z Agromaszu są najbardziej przystosowane do tego ciągnika i taki polecam każdemu, w porównaniu do Metal Fachu wydają mi się dużo solidniejsze, poza tym mam jakiś uraz do tej firmy. Tur przez 600 mth działa praktycznie bezawaryjnie. Raz tylko zaczął kapać olej w miejscu przykręcenia amortyzatora, ale lekkie dociągnięcie gwintu pomogło. Co do jazdy to mam amortyzator, który bardzo dobrze tłumi wszystkie drgania zarówno z obciążeniem, jak i bez. Szczególnie przydaje się przy jeździe szybkiej po drogach, wtedy widać jak pracuje. Jak podniosę na samą górę i siedzę na łyżce to można rozbujać go na boki, ale pewnie każdy ładowacz tak ma. Z ładunkiem zachowuje się dość stabilnie, a podnosiłem już nim pełną 2 m łyżkę kamieni, czy pnie drzew ładowane na naczepy. Sam długo zastanawiałem się nad wyborem tura i szczerze mogę polecić Agromaszu koniecznie z joystickem, amortyzatorem drgań i porządnym obcuiążeniem z tyłu ciągniika. Bo kilka razy zrobiło się gorąco jak ciągnik zaczął odrywać się od ziemi, szczególnie trzeba uważać na nierównym terenie.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:10

Polecam agro-masz z mrągowa. Znajomy ma w takim 675dt plus ł104 z agro-maszu i całkiem to fajnie chodzi. Ja mam ł 106 i juz troche zaczyna kolebotać ale swoje przerobił. Tylko koniecznie amortyzacje weź :)

Ja też mam ł106 z amortyzacją i nie narzekam, sąsiad ma ł104 w kubocie i teżjest zadowolony, jak tur to tylko z amortyzacją!

Czemu Agromaszu nie chcesz ? Moim zdaniem Agromasz lepiej "leży" na tym ciągniku. Metal Fach jest wyżej osadzony przez co pogarsza widoczność ;)

Dokładnie, MF jest wyżej mocowany i trochę dziwnie przez to wygląda przy tym ciągniku.