Skocz do zawartości

Zdjęcie

6ha na początek

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:52

6ha na początek Najrozsądniej, najbezpieczniej ogólnie rzecz biorąc nalepiej będzie jeśli kolega skończy szkołę która zapewni pracę, taką pracę żeby dało radę utrzymać rodzinę. Jeśli kolega dostanie te 10ha ziemi to proponuję zająć się produkcją roślinną: rzepak, pszenica, żyto hybrydowe, jęczmień ozimy, jęczmień jary, do tego poplony. Po jakimś czasie z ziemi zostanie troche kasy na np zakup kolejnej ziemi.
Co do dofinansowania z UE to aby dostać te 75 tys trzeba było rok płacić krus - nie można być zatrudnionym czyli zostaje tylko kasa na życie z gospodarstwa. Marna perspektywa.
Proponuję koledze policzyć ile zostaje kasy z 1ha i potem wyliczyć ile trzeba na życie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6ha na początek Dzisiaj, 07:35
  •  

#42 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:14

6ha na początek @rami : no nie sama pszenica i rzepak bo nie ma zmianowania jeszcze jak napisałem warzywa jakieś (wszystko trzeba rozłożyć w odpowiedniej ilości),zawsze z czasem można wprowadzić jakoś nowa uprawę za stara a on by miał 10ha przeczytaj posty wcześniej 6ha lub 10ha jeszcze sam nie wiem chłopak:)

Edytowany przez BarrtosieczkaAF, 13 marzec 2012 - 21:15.

#43 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:31

6ha na początek tylko pamietaj ze przy wazywach to jest tyle pracy ze cieszko jest samemu ogarnac prace w jakiejs firmie cdo tego zbior warzyw sam mam ogorki i marchew i to nie duze ilosci i musze conajmniej 4 osoby zatrudniac do tego ja tata i mama takze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2012 - 11:09

6ha na początek Narazie sam nie wiesz co chcialbys robic!Skoncz szkole,to wtedy zastanowisz sie co dalej. ;) Jeszcze moze ci sie odmienic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:57

6ha na początek Bo młodzi uważają, że wszystko jest łatwe i w życiu samo przychodzi.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.