Skocz do zawartości

Zdjęcie

6ha na początek

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:wydzierżawie grunty orne województwo świętokrzyskie węchadłów i okolice

Napisany 08 marzec 2012 - 10:34

6ha na początek witam. dziś zwracam się do was o pomoc mianowicie w tym roku kończę gimnazjum i chcę się wybrac do technikum rolniczego. moja babcia ma ok. 6ha a druga ok.4ha i mogła by to na mnie przepisac a pewnie tak będzie bo moi rodzice nie są zainteresowani i nieprowadzą gospodarstwa natomiast ja bym chciał i to bardzo i gdybym dostał te 6 lub 10 ha czy na początek to wystarczyłoby mi to?? proszę o szczere wypowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6ha na początek Dzisiaj, 03:47
  •  

#2 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:54

6ha na początek to wszystko zależy od tego jaki rodzaj chcesz prowadzić tego gospodarstwa (hodowlę czy produkcje zbóż/warzyw) i czy masz czym to obrobić bo jeżeli masz wszystek sprzęt najmować to nie ma mowy żeby to się opłacało
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#3 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 08 marzec 2012 - 13:22

6ha na początek Na początku to się lepiej upewnij czy tylko Ty jesteś do tego majątku czy może ktoś jeszcze ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#4 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:wydzierżawie grunty orne województwo świętokrzyskie węchadłów i okolice

Napisany 08 marzec 2012 - 14:43

6ha na początek nie jestem tylko jeden do tego majątku i chce uprawiac produkcję roślinną

#5 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 08 marzec 2012 - 14:48

6ha na początek Jaka klasa ziemi? Prod roślinna? Zboża i tylko zboża? To za mało, sam siebie może byś utrzymał przy dobrych wiatrach ale za jakiś czas rodzina się pojawi i będzie razem z Tobą biede klepała ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#6 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 15:07

6ha na początek rędzina i czarnoziemy ale nie same zboża też jakaś melisa czy mięta , buraki takie żeby był duży zysk

#7 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 08 marzec 2012 - 15:51

6ha na początek To powiedz czy masz jakiś sprzęt. Lepsze to niż 20 ha piasku.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#8 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 17:25

6ha na początek no pewnie że mam c-360 , wóz , wózek , rozrzutnik , rozsiewacz , siewnik , opryskiwacz , 2pługi 2skibowe , 2kultywatory , brony , zabudowa jest i takie tam drobne jeszczę

#9 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 08 marzec 2012 - 18:46

6ha na początek A do siana coś masz?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#10 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2012 - 19:36

6ha na początek no jak masz sprzęt to może coś tam zdziałasz a teraz ktoś się tym zajmuje
i czy te dwie gospodarki są od siebie daleko oddalone czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:12

6ha na początek teraz jak wujek przyjedzie to coś w polu zrobi 2 wujek . tata też no i ja jak zajade to poadrabiam . a oddalone są od siebie o 5km a i babcia mieszka tam więc jest

#12 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 11:04

6ha na początek 5 km to tak naparwdę zerowa odległość,więc myślę że pod tym względem nie masz sie czego obawiać. Tym bardziej jeżeli pracują 3 osoby,bo piszesz ze tata i wujek pomagaja.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#13 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 12:04

6ha na początek W przyszłości będziesz mniał możliwość rozwoju np. kupna ziemi ?

#14 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 09 marzec 2012 - 13:13

6ha na początek Aby w pełni korzystać z dopłat unijnych powierzchnia twojego gosp. nie powinna byc mniejsza niż średniaw twoim województwie :

http://www.arimr.gov...spodarstwa.html
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#15 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 15:13

6ha na początek średnia mojego województwa to 5,59 więc w pełni nie skorzystam z dopłat . myślę że będzie możliwość kupna ziemi

#16 Share BarrtosieczkaAF

BarrtosieczkaAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 16:54

6ha na początek Jak można wiedzieć to z jakiego woj. jesteś z tego co widać z statystyk to świętokrzyskie?.Jeśli byś miał te 10ha pola to można się ustawić na warzywa zboża to tylko pszenica i dodatkowo rzepak lub QQ na ziarno.Zależy to od klas dużo i budynki gospodarcze posiadasz jakieś czy nie

#17 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 19:49

6ha na początek zgadłeś woj. świętokszyskie no i zabudowa jest garaż stodoła chliw dom

#18 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:18

6ha na początek Chyba nie chcesz z tego żyć? Proponuję Ci wybrać dobrą szkołę i się dobrze wyuczyć w innym zawodzie. W Twoim przypadku musiałoby się wszystko układać jak w bajce, aby się udało. Nie zamydlajmy koledze oczu.... dokupisz ziemi, jak to ładnie się mówi. Zasiejesz pszenice i da Ci 10 ton z ha po 1000zł tona i.t.d.
cyt: jakaś melisa czy mięta ... a uprawiałeś kiedyś? gdyby to było takie łatwe to by każdy tak robił, ceny tych roślinek są stale na wysokim poziomie? czy tak jak z innymi warzywami w tym roku, że ludzie zostawiali na polu. Musisz wiedzieć, że aby coś zarobić musisz duże pieniądze zainwestować i jesli nie będziesz miał stałego zaplecza z innych żródeł.... ale proponuję już zacząć coś w tym kierunku robić i sprawdzić samemu jak to łatwo uprawić i zarobić ;) póki jeszcze nie jest za pózno ;)

Edytowany przez Darekpol, 09 marzec 2012 - 20:20.

#19 Share sylweks44

sylweks44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:52

6ha na początek właśnie chcę się podjąc pracy aby był stały dopływ finansów a mięte miałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:04

6ha na początek Jeśli masz traktowac to jako hobby to nie ma przeciwskazań ;)