Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarusy - rejestracja w 2012r.

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:53

Belarusy - rejestracja w 2012r. Dowiedziałem się ostatnio od kilku osób, że w tym roku niemożna zarejestrować nowego belarusa ze względu na niespełnianie przez niego normy emisji spalin. Czy ktoś z was też o tym słyszał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarusy - rejestracja w 2012r. Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 07 marzec 2012 - 19:01

Belarusy - rejestracja w 2012r. juz dawno o tym bylo mowione na af:)

#3 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 19:04

Belarusy - rejestracja w 2012r. A to nie wiedziałem.

#4 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 07 marzec 2012 - 19:21

Belarusy - rejestracja w 2012r. byl tam jakis temat na af o belarusach i ktos pisal ze w 2012 nie bd mozliwa rejestracja tego ciagnika gdyz nie spelnia emicji spalin..

#5 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 19:45

Belarusy - rejestracja w 2012r. ja tam zarejestrowałem tydzień temu belarusa 920 bez problemu powiem ci to wszystko zależy od ludzi którzy pracują w tym wydziale , bo najczęściej chodź nie zawsze są nie doinformowani z góry a poza tym to wszystko kasa i by dali stracić chodź trochę hehe

#6 Share progressowy

progressowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 07 marzec 2012 - 20:32

Belarusy - rejestracja w 2012r. Witam. Skoro jesteśmy już w temacie rejestracji to powiedzcie czy prawnie można zarejstrować nówkę mtz czy nie?
Gdzie można w przystepnej cenie kupić mtz. Patrząc na ceny na allegro zauważyłem,że pare miesiecy temu ceny były podawane brutto i za ok 60-70tyś można było kupić mtz. Teraz ceny podobne,ale podane netto. Kwota 80-90tyś zł brutto za wersje posdtawową to juz przesada.

#7 Share Pasibrzuch

Pasibrzuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:46

Belarusy - rejestracja w 2012r. Jeśli chodzi o rejestrację MTZ-ów to te z sygnaturą np 820.3 spełniają normy emisji CO2. Wyczytałem to kiedyś na jakimś forum i wcale by się nie zdziwił że to właśnie tu, ale już nie chce mi się szukać.

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:59

Belarusy - rejestracja w 2012r. według prawa od 2009 roku nie można rejestrować tych z euro 1. W tamtym roku mieliśmy z tym przeprawę. Kupiliśmy belarusa 952.2 i odmówili nam rejestracji. Skończyło się na tym że pronar wymienił nam ciągnik na 952.3. Wszystko zależy od urzędników w wydziale komunikacji. Najprościej wziąć od dilera numer homologacji i zapytać w wydziale czy go zarejestrują.

#9 Share progressowy

progressowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 07 marzec 2012 - 21:25

Belarusy - rejestracja w 2012r. Co za kraj. Sprzedaja coś czego nie można zarejestrować.
Domniemywam ,że po kropce musi mniec minimum 3 wtedy przechodzi atest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:39

Belarusy - rejestracja w 2012r. tak bo te modele z 3 po kropce to euro 2. Co ciekawe nasz pierwszy ciągnik wrócił do dilera i zaraz pojechał do nowego właściciela i tam nie chcieli go zarejestrować bo był w ewidencji jako zarejestrowany na nas. Musieliśmy wycofać dokumenty i dopiero tam go zarejestrowali.

#11 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 07 marzec 2012 - 21:46

Belarusy - rejestracja w 2012r. Przepis ten dotyczy pierwszej rejestracji ciągnika. Wystarczy znaleźć dilera który sprzedaje Belarusy zarejestrowane np. Litwie i zarejestrować go w PL jako używanego zakupionego z państwa UE.
antyfan AF

#12 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:58

Belarusy - rejestracja w 2012r. tylko że na używanego nie dostaniesz kredytu na 2%. Jak by brał za gotówkę to wystarczy zarejestrować na kogoś z rodziny z takiego wydziału komunikacji w którym rejestrują i potem na siebie przerejestrować..

#13 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:41

Belarusy - rejestracja w 2012r. kredyt dostaniesz na 2 procent na używany tylko musi być do 5 lat nie może być od rodziny w lini prostej jeżeli od osboby nie będącej na vat musi być wycena rzecoznawcy

noi są jeszcze belarusy z 4 po kropce czyli euro 3 spełniają ale ceny już są dość konkretne po tej podwyżce na jesieni do tego kurs euro był nie korzystny co jeszcze bardziej podnosiło ceny

#14 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 08 marzec 2012 - 22:53

Belarusy - rejestracja w 2012r. Co do Belarusów xxx.4 to można nabyć na śląsku od dilerów ściągających je z Czech. Kilka tygodni temu na Allegro był 1025.4 za 129 tyś.

Edytowany przez slaw17, 08 marzec 2012 - 22:54.

antyfan AF

#15 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 08:13

Belarusy - rejestracja w 2012r. wczoraj gość przy mnie rejestrował pronara 1025A więc chyba się da

#16 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 09 marzec 2012 - 18:44

Belarusy - rejestracja w 2012r. Ja dzisiaj byłem na składnicy ciągników i maszyn i z ciekawości zapytałem się jak tam idzie sprzedaż MTZów Belarus i facet powiedział mi że praktycznie nie sprzedaje się tych egzemplarzy bo ludzie się boją kupywać na dofinansowanie unijne. Oczywiście on w każdej chwili może zamówić i sprzedać MTZa ale jego nie interesuje później czy się da czy nie da zarejestrować, wszystko zależy od urzędnika w komunikacji, bo jedni są nie doinformowani i rejestrują a inni nie zarejestrują
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#17 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:18

Belarusy - rejestracja w 2012r. Co do Ceny Belarusów. Pytacie dlaczego takie drogie. Sprzedawca wyjaśnił mi dlaczego. Same opony do Belarusów i innych marek, poszły o jeszcze raz do góry, rok temu kosztowała tylna opona 15,5-38 Made In Belarus radialna niecałe 1000 zł teraz już kosztują 1700 zł o ile jeszcze go góry nie poszły. To każdy niech sobie policzy ile więcej kosztują same opony. A licząc koszty przewozu przy dzisiejszej cenie paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 23:42

Belarusy - rejestracja w 2012r. Ludzie normy emisji spalin obowiązują na modele, które są nowością na rynku, tyczy się to każdego pojazdu dopuszczonego do ruchu publicznego. Tak mi wytłumaczył koleś co wypełnia wnioski zawodowo, a na Belarusy mówił że jeszcze się z tym problemem niezarejestrowania nie spotkał i kazał mi spać spokojnie.
A Belarus dajmy na to 820 czy 952.3 to są modele powstałe grubo przed rokiem 2012, więc wydziały nie mają prawa ich nie zarejestrować, i wprowadzają w błąd niedoinformowanych ludzi (być może robią to celowo, tego nie wiem) i ci wracają z podkulonym ogonem.
Jak ktoś miał problem z zarejestrowaniem Belarusa obojętnie jakiego albo wcale nie mógł zarejestrować to niech napisze o tym tutaj.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź