Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym Zacielić jałówkę???

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2012 - 15:06

Czym Zacielić jałówkę??? q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 16:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym Zacielić jałówkę??? Dzisiaj, 14:32
  •  

#22 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 16:11

Czym Zacielić jałówkę??? Jakiej ona jest rasy?? Trochę mała waga. Wyrośnięta chociaż jest jak na te 17 miesięcy??

#23 Share Basia4

Basia4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 07:02

Czym Zacielić jałówkę??? Mati to jest jałówka po NRF,matka HO,jest dość wysoka ale taka jakaś jakby to określić wyrzeżbiona???? Taka zgrabna jak modelka:) Poważnie,zupełnie inna od pozostałych.

#24 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:38

Czym Zacielić jałówkę??? Ale ona już taka zawsze była?? Może ma ,,robaki,, i zdałoby się odrobaczyć ją?? Ma sierść gładką i krótką czy długą i szorstkawą?? Jeżeli jest to HOxNRF to powinna więcej ważyć.

#25 Share Basia4

Basia4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 08:06

Czym Zacielić jałówkę??? Jakieś 2 tyg. temu odrobaczane były.Sierść ma krótką i gładką,gnaty jej nie wystają ,wygląda ok tylko taka drobna jest.Zacielona norwegiem ,może nie będzie problemów przy wycieleniu.Kiedyś mieliśmy sytuacje,że krowa jak smok i cesarka była konieczna.

#26 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 12:17

Czym Zacielić jałówkę??? To jaką rasą tą krowę zacielałaś?? Może wiekowa była i słabo przygotowana?? A mogłabyś podać indeks wycieleń tego norwega?? Jeśli powyżej 100 to powinno iść ok. Jak ją żywisz??

#27 Share Basia4

Basia4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 12:34

Czym Zacielić jałówkę??? Tamta krowa nie była inseminowana tylko ot sąsiadowym bykiem zacielona. Żywione są śrutą ,której nazwy nie pamietam,chodzą po pastwisku,troche siana ,zimą dojdzie qq. Indeksu wycieleń nie pamiętam bo katalog na dole a ja na górze siedzę przy kompie:) W każdym razie imię buhaja FAAREN.

Dodam,że tamta krowa była młoda,to był jej trzeci poród.

#28 Share aniamisia

aniamisia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta

Napisany 05 listopad 2012 - 14:30

Czym Zacielić jałówkę??? Za 2 miesiące będę zacielać jałówke HF i HFxJersey. Miały ruję już ze 2 razy. obecny wiek 14 miesięcy. Waga 300 - 350Kg. Czym najlepiej je zacielić? Zależy mi bardziej na cielętach by miały dobre przyrosty mięsne. Myślałam o Simentalu BUSSERL z www.mcb.pl.com
Co polecacie innego???

#29 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 14:35

Czym Zacielić jałówkę??? mięsny na jałówki to jedynie angus moim zdaniem.

#30 Share aniamisia

aniamisia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 16:36

Czym Zacielić jałówkę??? Angusem?? Mój ojciec np. zaciela jałówki HF limuze, niektóre cielęta tej rasy mają masę przy wycieleniu 32 - 40 kg, zależy jaki buhaj jest ojcem. Np: Buhaje Jarosław lub Marid z MCB Krasne mase ciała po urodzeniu mają 32 kg. Jak sądzicie czy to dobry pomysł??

Ps. W moim regionie mamy inseminatora, który ma tylko dostęp ( tzn. jest przedstawicielem) do MCB Krasne (mleczne i mięsne) i SHiUZ ( tylko mleczne)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 listopad 2012 - 17:07

Czym Zacielić jałówkę??? simental może byc, najlepiej aby z mięsnej rasy... my hodujemy bydło mięsne to zaciela sie mieszańcem limsse z higlandem, wycielenia bez problemu, bo rodzą się małe "kociaki" a przy mamkach na trawie w ciągu 8-9m 250-300kg, bez dodatkowej paszy... :) praktycznie bezproblemowe... nie licząc kolczykowania i łapania... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#32 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 17:42

Czym Zacielić jałówkę??? po simentalu czy też lm cielak może być mały ale może być też bardzo duży. Jak złapie wielkość od matki hf i umieśnienie od ojca mięsnego to z jałówki takiego cielaka nie wyciągnie.

#33 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 17:58

Czym Zacielić jałówkę??? Poleciłbym angusa, salersa, hereforda i ewentualnie tego limousina.

#34 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 18:10

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 16:28.

#35 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:29

Czym Zacielić jałówkę??? mam całkowicie inne doświadczenia z angusami. Moim zdaniem jest to rasa mała która bardzo łatwo się cieli polecana do krycia jałówek i mniejszych krów. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem z porodem. Cielęta często nie mają 40kg.

Edytowany przez damian40000, 05 listopad 2012 - 19:33.

#36 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 19:57

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 16:29.

#37 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:05

Czym Zacielić jałówkę??? kolega inseminował limousinem jałówkę jersey tak gdzieś ok. 400 kg to od zacielenia stała na dojadkach po krowach to cielak urodził się mały on sam ciągnął i teraz on ja ssie to ładnie i szybko przybiera na wadze i szyneczki mu się pokazują ładne już ;)

#38 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 20:09

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 16:30.

#39 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:21

Czym Zacielić jałówkę??? @rmiecz a kryles kiedys angusem jalowke? bo ja krylem kiedys praktycznie wszystkie i nigdy nie bylo problemow angusy maja niewiele wieksze cielaki jak jerseye tylko ze duzo lepiej przyrastaja i latwiej sprzedac jak jerseya takze niestetynale teraz nie masz racji bo angus to nie charoles z miesnych ras to wlasnie angus i hereford maja najlatwiejsze porody a to ze te schiuzowcy cos tam se gadaja to wiesz nie bierz tego do siebie bo oni maja kase za upychanie ludziom tylko limuze i ja nigdy krowy juz nie krylem w dalszych laktacjach bo poprostu szkoda po krowie miec takiego malego cielaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aniamisia

aniamisia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:31

Czym Zacielić jałówkę??? Podstawą jest nie utuczyć jałówki mlecznej w czasie ciąży, ma ona wyglądać zdrowo ale nie za chudo, przynajmniej wiem to ze swoich doświadczeń :) podjęłam już decyzje, dzięki chłopaki :D